Як має виглядати ідеальний бюджет будь-якого рівня влади
Півроку з моменту обрання мене депутатом Київоблради, а згодом й головою постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, спостерігаю наслідки ситуації, що позначаються на життєдіяльності кожного населеного пункту та всіх місцевих й
Півроку з моменту обрання мене депутатом Київоблради, а згодом й головою постійної комісії Київської обласної ради з питань бюджету та фінансів, спостерігаю наслідки ситуації, що позначаються на життєдіяльності кожного населеного пункту та всіх місцевих й обласних управлінських структур. Мова йде про несвоєчасне прийняття Головного фінансового документу країни та наслідки цього задля місцевих влад.
Збій в системі законодавчої гілки влади автоматично паралізує виконавчу гілку на місцях, тягне за собою порушення в розвитку та повсякденному забезпеченні існування всіх сфер будь-якого міста та села. Порушується система розробки, прийняття та фінансування програм підтримки тих верств населення, що потребують особливої уваги (діти, пенсіонери, інваліди, ветерани).
З точки зору досконалого господарювання та якісного розподілу й використання коштів бюджетів всіх рівнів, ідеальний бюджет працює наступним чином. Візьмемо за приклад часовий проміжок в один рік, наприклад, 2016р.:
Верховна Рада з урахуванням планових та фактичних показників поточного року до 01.10.2016р схвалює бюджет на наступний рік. Відповідно до цього, місцеві ради (місцеві органи виконавчої влади), розпочинають планування власних бюджетів с урахуванням стратегічних напрямків й потреб своїх територій. Затвердження місцевих бюджетів розвитку та програм підтримки має розпочинатися вже в листопаді поточного року. Нагадаю, ми розмовляємо про ідеальні умови, так би мовити «Сферичний бюджет в вакуумі». Тоді всі програми приймаються з урахуванням поточного аналізу з виконання й планування програм на наступний рік.
Таким чином, наступного року отримуємо вже проаналізовані, дороблені, оптимізовані програми. Належним чином профінансовані (адже терміни дозволяють детально розібратися в усьому. Якщо в цьому році зробити все так як слід, то в 2017р. нарешті почнемо жити по-новому.
Місцеві бюджети мають бути прийнятими максимум до 25 грудня. Слід за цим фінансування бюджетів – повноцінне, правильне, з урахуванням підготовки до тендерних процедур – мало би розпочатися в січні. Тобто, до початку всіх будівельних робіт зі зведення тих же об’єктів соціальної інфраструктури на місцях, задля їх проведення своєчасно та в строк, без поспіху та сумнівної якості виконання. Якщо в січні місяці розпочинається робота по програмах, то, відповідно, департаменти всіх органів виконавчої влади до кінця лютого - березня проводять відповідні тендерні процедури.
Ось так має виглядати ідеальний бюджет. Тоді ми б розуміли, що кошти витрачаються повноцінно та за необхідними напрямками, все буде виконано, не буде перекосів та негараздів, й, в принципі, можна сподіватися на те, що освоєння бюджетних коштів може бути максимально прозорим та якісним.
Але правда в тому, що подібний ідеальний бюджет дорівнює НОРМАЛЬНОМУ бюджетові, адже усі терміни, що я навела, визначені Законами та підзаконними актами, які регламентують діяльність органів управління. Тож, можливо, нам у владі потрібні не люди зі сторони, а наші, українці, які б дотримувалися українських Законів?
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11874
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2889
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1972
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1968
-
"Сьогодні надійшли кошти". Співвласник АТБ Буткевич заплатив 1,9 млрд грн за Аерок
Бізнес 1876