Як українцю обрати кредитну картку – чотири поради банкіра
Гроші людям завжди потрібні на різні потреби, але влітку – особливо. Потрібно встигнути відпочити, відновитися і зарядитися новими силами.
У воєнних умовах для українців це непросте завдання, але все одно важливе. Багато хто місяцями відкладає гроші на відпустку, але накопичень вистачає не завжди, тому кредитні картки часто стають важливою підмогою або підстраховкою у дорогу про всяк випадок.
Щоб кредитка повною мірою виконувала свою функцію і не провокувала серйозних переплат, людині важливо правильно обрати кредитну програму. Не можна підмахувати договір, не вчитуючись у нюанси і не вивчаючи тарифи, всі пільгові пропозиції з бонусами. Розмір кредитного ліміту – не єдине, що потрібно знати, підписуючи угоду з банком.
Постарався скласти оптимальний чек-лист для тих, хто зараз обирає кредитну картку. На що звертати увагу при виборі програми – чотири поради банкіра.
Перше: процентна ставка + комісії (тарифи), які потрібно вивчати в комплексі. Не тільки прорахувавши подальші виплати на кредитному калькуляторі банківського сайту, а глибше.
Може здатися, що вартість карткового кредиту вища, ніж готівкового споживчого на купівлю путівки/абонемента в спортклуб або будь-якого товару. Але важливо пам'ятати, що під час споживчого кредиту у фінансовій компанії ви оплачуєте весь його обсяг (відсоткова ставка нараховується на всю суму), а за кредиткою платитимете тільки за ту суму, що фактично витратили. До того ж платити почнете не одразу, а з відстрочкою – більшість банків спочатку надає пільговий період.
Важливо звернути увагу на стандартні тарифи кредитної картки. Отримання готівки у банкоматі та грошові перекази/оплати будуть дорожчими, ніж за дебетовою карткою. Обнал у принципі не найкраща історія для кредитки. Нею набагато вигідніше розплачуватися за товари і послуги. Якщо правильно оберете програму, то зможете отримати потрібні саме вам знижки/пільги або кешбек. Наприклад, якщо кошти потрібні для спортивних товарів чи секцій, то варто обрати під це відповідну програму і отримати додаткові бонуси.
Принагідно потрібно звертати увагу і на поточні оплати – за мобілку, інтернет, комуналку, страховку. Чимало банків не стягують за них комісії під час розрахунків у мобільних застосунках, але є й ті, хто візьме 1-1,5% суми. Не варто переплачувати зайве.
Друге: пільговий період та інші плюшки. Пільговий або грейс-період – це час, упродовж якого банк не нараховує відсоткову ставку та комісії. Період безкоштовного користування. Якщо регулярно в нього вкладатися, то можна користуватися грошима безоплатно, отримуючи лише бонуси та кешбеки. Найчастіше грейс-період зараз становить 2 місяці, але є пропозиції і до 120 днів. Тож варто уважно вивчати програми і обрати найкращу пропозицію. А також бонуси, які можуть нараховуватися банком при оплатах різних товарів/послуг у його компаній-партнерів.
Третє: кешбеки або знижки. Тільки на перший погляд здається, що розміри кешбеку або знижки невеликі. До стандартних 1-2% вартості товару/послуги багато хто вже звик, і ними нікого не здивуєш. Але не можна забувати про партнерський кешбек від різних компаній, адже він може досягати 20%. Причому на потрібний саме вам товар або послугу. Тому не зайве одразу навести всі довідки і не забувати на початку кожного місяця обирати потрібну категорію в розділі кешбеку. Банки постійно працюють над розширенням партнерських програм, тому кешбеків або знижок ставатиме тільки більше.
Четверте: хороша кредитна історія та помилки в документах. Завжди про всяк випадок варто перевіряти свою кредитну історію, яку збирають українські кредитні бюро, що інформують банки (зазвичай перевірка власної історії безкоштовна). Не достатньо розрахуватися за всіма кредитами, варто також переконатися, що дані оновилися в Бюро кредитних історій, і у вашому досьє є вся інформація про виплати. Буває, що фінустанови подають ці відомості із запізненням і людям доводиться наполягти на подачі всіх даних. Хороша історія сильно підвищує шанси на відкриття кредитного ліміту.
Також дуже важливо стежити за відсутністю помилок у документах: паспорт не повинен бути прострочений за віком, а може, його треба взагалі переоформити, якщо вийшли заміж і взяли прізвище чоловіка. Усе це дрібні нюанси, але фінансисти суворо стежать за такими питаннями, і можуть запідозрити шахрайські дії у випадку з простим недоглядом людини. Тож краще все перевірити ще раз перед походом у банк, щоб потім не розчаруватися.
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева вчора о 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко вчора о 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука вчора о 14:16
- Цивільна конфіскація: про це варто знати, якщо ви державний службовець Тетяна Видай 28.03.2025 14:47
- Від 2 до 4 мільярдів доларів Євген Магда 28.03.2025 13:13
- Українські надра – не предмет торгу, а основа національної безпеки Олена Криворучкіна 28.03.2025 12:19
- Примусове доставлення до ТЦК: Як діє поліція та що потрібно знати Павло Васильєв 28.03.2025 11:58
- Ти не зобов’язаний знати все, але зобов’язаний знати, де знайти потрібну інформацію Дмитро Зенкін 28.03.2025 10:14
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям Віталій Соловей 27.03.2025 22:24
- Чому корпоративна форма – це не про одяг, а про людей: новий підхід до HR у медицині Павло Астахов 27.03.2025 19:05
- Законопроєкт 13120 позбавляє дітей конституційного права на освіту 314
- Шукайте жінку! Білоруський варіант 243
- Стоїцизм папороті у перетвореннях декартової геометрії 150
- Аудит українських надр. Відзив "сплячих" ліцензій. Передача надр іноземцям 141
- Податкові пільги як драйвер розвитку молодіжного підприємництва: досвід Польщі 107
-
Яєчний король купує американського виробника яєць Hillandale Farms за $1,1 млрд
Бізнес 6095
-
Зупинитися, щоб жити: чому slow living — це не про лінощі, а про якість життя
Життя 4226
-
Суд відкрив провадження про банкрутство забудовника ЖК "Еврика" у Києві
доповнено Бізнес 2845
-
Кульмінація некомпетентності. Чому закрили відомого розробника ігор Monolith
Технології 2237
-
Залежність від шопінгу: чому ми купуємо більше, ніж потрібно
Життя 1929