Надання Україні кредиту $50 млрд від G7 опинилося під загрозою
Щодо проєкту закону №12232.
Президент Зеленський підписав з/п № 12232, згідно з яким Україна може не повертати кредит на суму $50 млрд від G7 (надається за рахунок заморожених російських активів), якщо не отримає репарації від рф, і не відносити ці кошти на рахунок державного боргу.
Про недоліки та ризики цього документу я написала в одному з останніх дописів, та зараз не про це. Українська влада, мабуть, думала, що гроші «сімки» у неї в кишені, тому не просто почала роздавати «тисячі» людям, а й вже пообіцяла наступні роздачі.
Але тут «на сцені» з’явився спікер Палати представників США Майк Джонсон, який повідомив, що нижня палата американського Конгресу не голосуватиме за запит президента Джо Байдена включити до законопроєкту про витрати допомогу Україні на суму $24 млрд.
За словами Джонсона, це питання має вирішувати не Байден, а новообраний президент США Дональд Трамп. Експерти кажуть, що якщо за допомогу Україні в рамках законопроєкту про витрати не проголосують до 20 грудня 2024 року, то навряд чи конгресмени повернуться до розгляду цього питання раніше лютого 2025 року.
Чому так важливі ці $24 млрд для України? Тому в них закладені $20 млрд – саме та частина 50-мільярдного кредиту від G7, яку мають сплатити Сполучені Штати за угодою з іншими членами «сімки». Демарш Джонсона наводить на думку, а чи не збирається Трамп взагалі вийти з угоди та перекласти весь фінансовий тягар допомоги Україні на Європу?
Мабуть, така ймовірність не нульова, адже для чого тоді заступник міністра фінансів Польщі Павел Карбовнік заявив про готовність ЄС компенсувати американську частину кредиту G7, якщо США не зможуть виконати свої зобов’язання.
Чи несе це загрозу бюджету-2025 України? Скоріше ні, ніж так. Євросоюз вже ухвалив рішення про виділення нам 35 млрд євро в рамках кредиту G7. Цих коштів більш ніж достатньо, аби впевнено пройти наступний бюджетний рік. Питання в тому, що буде далі, і як зміняться плани української влади, яка розраховувала отримувати всі $50 млрд?
Маю на увазі не плани роздавати чергові «тисячі», якими більшість громадян, як свідчить статистика, поповнює мобільні замість допомоги ЗСУ. Я про плани посилити обороноздатність та енергонезалежність України, на що потрібні чималі кошти та середньострокове планування.
Деякі експерти припускають, що Трамп не відмовиться надати Україні $20 млрд кредиту G7, але використовуватиме ці кошти, як важіль впливу на переговорах із Зеленським про припинення війни в Україні.
Поки що чекаємо гроші від ЄС, важливо їх отримати до кінця цього року, адже у 2025 році бюджет Євросоюзу може бути переглянутий під тиском економічних проблем двох головних донорів – Німеччини та Франції.
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію Тетяна Огнев'юк 18:24
- Китай, Індія, Польща, Угорщина: сперечаємося чи торгуємо? Любов Шпак 16:03
- Вдячність, як ключ до власного життя Алла Заднепровська 12:59
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ Ольга Рубітель вчора о 22:13
- Cмарт контракти в енергетиці: чи готова Україна до диджиталізації ринку Ростислав Никітенко вчора о 12:54
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак 25.05.2025 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 24.05.2025 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 24.05.2025 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Хто вбив Андрія Портнова? 3706
- Рівність у регламентах, асиметрія на практиці: дебютні уроки конкурсу в апеляцію 301
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 194
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 128
- Оцінка доказів в аудиті та кримінальному процесі: точки дотику з точки зору ШІ 97
-
Вітчизняний Patriot. Чи міг ЗРК "Кільчень" захистити українське небо
Технології 36811
-
"Що тут робиш, дівчино. Повертайся і вари свій сир". Власниця сироварні про найкращу роботу у світі
Бізнес 22611
-
Український defence-стартап, який розробляє системи deep strike, отримав $5 млн інвестицій
Технології 15441
-
Литва, яка відмовилася від російського газу, досі купує вироблений з нього аміак
Бізнес 4835
-
У Раді запропонували знизити нештрафований поріг перевищення швидкості до 10 км/год
Бізнес 4247