Потрібно негайно списати всі зовнішні борги України
Термінове списання зовнішніх боргів України наблизить нашу перемогу і збереже багато людських життів
Вже більше трьох місяців, як Україна та її народ героїчно борються з цинічним повномасштабним вторгненням Російської Федерації.
Кожного дня наша країна зазнає величезних втрат – гинуть люди, руйнуються будинки, підприємства, знищується інфраструктура.
Економічні втрати нашої держави, пов'язані з руйнуванням інфраструктури та втратою економічного потенціалу, становлять до 4 млрд доларів США на день. На один день! А скільки таких днів вже минуло і скільки ще буде! Загальні втрати економіки Україні від війни, за попередніми розрахунками нашого уряду, значно перевищують величезну суму –1 трильйон дол. США.
В той же час Україна продовжує сплачувати свої зовнішні борги по угодах, укладених ще до війни. Щомісяця на платежі, пов'язані із обслуговуванням державного зовнішнього боргу, витрачаються величезні кошти із державного бюджету. Ті самі кошти, яких так не вистачає на термінові негайні потреби, від яких залежить оборона України та життя мільйонів громадян України.
За даними, які офіційно оприлюднені міністерством фінансів України, державний та гарантований державою зовнішній борг складає 1 662,69 млрд грн, або 56,83 млрд дол. США.
І в лютому, і в березні, у розпал бойових дій, коли ворог стояв під самим Києвом, уряд продовжував відправляти державні кошти за кордон для сплати зовнішніх кредитів. А до кінця цього року наша держава має виплатити ще 102 млрд. грн. зовнішнього боргу. Для порівняння: це більше, ніж весь бюджет міністерства оборони України за відповідний період минулого року, тобто на всю українську армію!
Замість того, щоб спрямувати гроші на оборону країни, на соціальне забезпечення і підтримку десятків мільйонів постраждалих від війни українців та інші нагальні потреби, ми продовжувати витрачати кошти на виплату зовнішнього боргу. В умовах кривавої та руйнівної війни це є вкрай хибним та аморальним кроком. По суті, це – фінансове мародерство.
Тому я, як народний депутат України, разом із Дмитром Разумковим та іншими колегами-народними депутатами, зареєструвала в парламенті відповідний проект постанови Верховної Ради України. В цьому документі ми пропонуємо звернутись до Президента України Володимира Зеленського та до Кабінету міністрів України із пропозицією негайно провести переговори із усіма закордонними партнерами-кредиторами України щодо списання та перегляду всього державного та гарантованого державою зовнішнього боргу України. Адже повномасштабна війна, яку веде зараз України, є типовим форс-мажором – непередбачуваною обставиною. А це дозволяє відмовитись від зобов’язань, укладених у мирний час, за зовсім інших обставин.
Тим більше, що захищаючи зараз Україну, ми захищаємо також і наших західних партнерів, всю Європу.
Зараз необхідно зробити все можливе задля підтримки фінансового сектору держави та стабілізації економіки. Це дозволить акумулювати необхідні кошти для забезпечення армії і досягнення якнайшвидшої перемоги у війні.
Термінове списання зовнішніх боргів України наблизить нашу перемогу і збереже багато людських життів. Дуже сподіваюсь, що мої колеги якнайшвидше розглянуть цю ініціативу і підтримають її. Це потрібно робити негайно!
- Основні аспекти угод злиттів та поглинань (M&A), Тренд - 2025. Артем Ковбель 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль вчора о 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський вчора о 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
- ВВК до 5 июня: нужно ли проходить людям с инвалидностью? Віра Тарасенко 30.03.2025 15:46
- ШАБАК оприлюднив свої висновки щодо трагедії 7 жовтня Георгій Тука 30.03.2025 14:16
-
"Бояться їхати сюди". Українській компанії не вдалося перевезти з Польщі закриту фабрику
Бізнес 84140
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 7088
-
Зернова асоціація попередила про ризик "технічної зупинки" агроекспорту з України
Бізнес 6007
-
В Україні випробували FPV-дрони на оптоволокні з дальністю понад 20 км – фото
Бізнес 5541
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 5309