Трагедія Черкаського академічного обласного театру
Наприкінці січня новим директором Черкаського академічного обласного театру було призначено колишнього завгоспа обласної філармонії Руслана Паскалова.
Це рішення стало нонсенсом і ми почали боротися за скасування результатів.
Ні - непрозорим виборам директора театру
Наприкінці січня поціновувачів театрального мистецтва та культури Черкащини обурила новина про призначення нового директора Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Тараса Шевченка. Лунає майже як анекдот: новим очільником славетної сцени став… колишній завгосп (!) обласної філармонії Руслан Паскалов. Нагадаю, пан завгосп має змінити на цій посаді Петра Ластівку, який є заслуженим діячем мистецтв України, театральним режисером, учнем таких стовпів театрального мистецтва як Анатолій Ефрос, Юрій Любімов, Георгій Товстоногов та інших. В різних театрах України та зарубіжжя Ластівка здійснив постановки понад 130 вистав.
Тому не дивно, що це кадрове рішення конкурсної комісії викликало гостре невдоволення трудового колективу театру Шевченка. Колектив театру вже навіть не стримує емоцій і відкрито заявляє, що їх “тримають за бидло і холуїв”. Вони розповідають, що новий директор не тільки не має жодного стосунку до світу театрального мистецтва, але й навіть посаду завідувача господарством філармонії залишив вже досить давно.
Як може очолювати важливий для черкасців заклад культури людина, яка не має фахової освіти? Яка не знає театральної справи, не має до неї жодного відношення? Яка, врешті решт, не вміє розмовляти українською, що напряму суперечить законодавству нашої країни? Люди знають, що вибори директору театру відбулися непрозоро, та згуртувалися навколо ідеї домогтися справедливості.
Депутатське звернення щодо незаконного конкурсу вже в облраді та МКІП
Я та мій колега, народний депутат Сергій Рудик, який теж обирався від Черкащини, не могли залишитись осторонь проблеми, яка напряму стосується інтересів наших виборців. Тож ми відправили відповідні депутатські звернення Голові Черкаської обласної ради та до Міністерства культури та інформаційної політики. Чекаємо на відповідь щодо організації відбору претендентів та результатів конкурсу від усіх відповідальних осіб.
Зокрема, ми привернули увагу високопосадовців на вимоги, яким повинен відповідати кандидат для участі у конкурсі. Це вища освіта, стаж роботи у сфері культури не менше трьох років, вільне володіння державною мовою, здатність за своїми діловими і моральними якостями, освітнім і професійним рівнем виконувати відповідні посадові обов’язки.
Тож ми своїм запитом зобов’язали надати відповідь на прості питання, наприклад:
1. Чи перевірявся кандидат на посаду директора на вільне володіння державною мовою Управлінням культури та охорони культурної спадщини Черкаської обласної державної адміністрації? Адже він мав скласти іспиту та надати відповідний сертифікат.
2. Чи не викликає сумнів у відповідальних працівників той факт, що гр. Паскалов Руслан надає рекомендаційні листи від підприємств, які не мають відношення до органів культурної сфери?
3. Чи надавалася членами Конкурсної комісії інформація про відсутність у кандидата судимостей за вчинення злочину, інформація про відсутність погашеної чи знятої судимості, інформація за останній рік про відсутність адміністративного стягнення за вчинення корупційного правопорушення? Чи перевірялася вона?
4. Яким чином перевірявся факт відсутності сімейних зв’язків між членами Конкурсної комісії та учасниками конкурсу?
Окремо ми запитали копії розпорядчих документів та документів, які мають підтвердити надані нам відповіді.
*** Поки я готувала цю колонку, рішенням голови Черкаської обласної ради на місце директора Черкаського обласного драматичного театру призначено Євгена Сіліна. Наразі його призначено із позначкою “тимчасово виконуючий обов'язки”, проте всі ми знаємо, що нема нічого більш постійного, ніж тимчасове. Маю визнати, що такий “хід конем” може певною мірою зменшити напругу довкола ситуації з “виборами завгоспа” та приспати пильність усіх небайдужих до ситуації діячів культури. Адже пан Сілін - не “завгосп” та має безпосереднє відношення до театру (до призначення на посаду тво був одним із двох заступників Петра Ластівки). Проте, наразі Євген Силін в обхід регламенту і всім правовим нормам починає виконувати обов'язки директора на невизначений термін, а його сімейні зв'язки можуть вказувати на потенційну корупційну складову, яка згодом може відобразитись на прийнятих рішеннях не в інтересах театру та його колективу.
Ми будуємо правову державу. Тому я зі своєї сторони буду слідкувати за перебігом подій і, в разі необхідності, зроблю все, щоб у Черкаському академічному обласному театрі панувало мистецтво і професіоналізм і не було місця корупції та кумівству!
- Час затягувати паски Андрій Павловський 17:27
- Строк нарахування 3% річних від суми позики Євген Морозов 13:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 26027
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21334
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 14400
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9678
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 8976