Про мобілізаційний вік в Україні
Мобілізаційна політика України та досвід найпотужніших армій цивілізованого світу
Про мобілізаційний вік.
Зокрема, про мобілізаційний досвід героїчного Ізраїлю (як хороший приклад для наслідування) та США, а також про досить дивну, як на мене, сучасну мобілізаційну політику України.
В Ізраїлі на службу по мобілізації йдуть з 18 до 45 років (45 років - це вже граничний вік резервіста).
У США під час війни у Вʼєтнамі, коли в країні було оголошено широку мобілізацію, - мобілізували чоловіків віком з 18 до 45 років (причому, переважно, саме з 18 до 26 років).
При цьому, в Україні на сьогоднішній день мобілізаційний вік чомусь встановлено з 25 до 60 років... Середній вік бійців ЗСУ, за даними українських ЗМІ, - 43-45 років. Багато бійців та сержантів у ЗСУ навіть старші - 50-55 років. Чому так? Невідомо.
Досвід героїчного спротиву держави Ізраїль зовнішнім загрозам, як прекрасний приклад для України, цілком заслужено приводять усі наші політики, - у тому числі, народні депутати України та наш чинний президент.
А у нас в ЗСУ та інших підрозділах Сил оборони - і досі «діди» воюють. Тобто, чоловіки зі зношеними віком суглобами, слабим за віком зором, задишкою та ще цілим букетом набутих роками хронічних хвороб. Це природа нормального старіння, і нічого з цим не поробиш. Від цього боєздатність, ефективність та мотивація наших підрозділів значно падає. Шпиталі та медичні частини переповнюються чоловіками 45-55 років, які лікуються від хвороб, не повʼязаних з військовою службою.
Цікаво, а чим саме на сьогодні керуються наші народні депутати, Кабінет міністрів та президент, коли заперечують перевірений роками досвід (щодо мобілізаційного віку) Ізраїлю та США, і при цьому постійно приводять досвід того самого Ізраїлю як приклад ведення ефективної оборони від переважаючого за кількістю ворога?
Виглядає, як на мене, як якесь незрозуміле роздвоєння думок та дій, коли публічно проголошується одне, а робиться зовсім інше. Зазначу, що це при всій повазі до усіх субʼєктів законодавчої ініціативи.
Існуючому на сьогодні мобілізаційному віку в Україні також дивуються керівники військових інституцій країн-наших союзників та партнерів (зокрема, США та Великої Британії), які не розуміють навіщо ловити на вулицях українських чоловіків 45-55 років, при тому, що дорослими, сильними 20-річними парубками сьогодні заповнені нічні клуби, дискотеки, спортзали та ресторани у центрах усіх великих міст України. Хто не вірить, поїдьте та перевірте самі.
Так, у своєму дописі від 19 червня 2024 року «Судово-юридична газета в Україні» навела витяг з інтервʼю заступника командира 3-ї ОШБр Родіона Кудряшова, який зазначив, що мобілізаційний вік вже зараз необхідно понизити до 21 року. Про це він сказав у коментарі «Новини. LIVE».
«Нам потрібно вливання свіжої молодої думки в ЗСУ. Зараз відбувається багато реформ у застосуванні озброєння на передовій, включаючи використання FPV-дронів, і це те, з чим вони зможуть справитися», – сказав військовий.
Крім того, про те, що мобілізація в нашій державі повинна починатися з 20 років, зазначив і ветеран АТО та очільник волонтерського фонду «Повернись живим» Тарас Чмут.
Під час інтерв'ю УП він зауважив, наступне. "На мою думку, мобілізація має відбуватися з 20 років уже. Ми занадто багато втратили часу… 25 років — о'кей, але вже пізно. Нам треба терміново приймати непопулярні рішення, або в майбутньому нас чекатимуть ще більші проблеми».
Американський президент Франклін Рузвельт у 1942 році, у розпал Другої світової війни, сказав наступне:
"Усі бойові частини... мають складатися з молодих, сильних чоловіків...
Військовий підрозділ, у якому середній вік бійців дорівнює, скажімо, 23 рокам (!), є більш боєздатною одиницею, ніж такий самий за чисельністю підрозділ із середнім віком 33 роки.
Чим більше таких військ ми посилатимемо на поля битв, тим швидше ми переможемо у цій війні і менших втрат нам коштуватиме перемога.
Я вважаю, що нам необхідно знизити мінімальний призовний вік з 20 років до 18. Ми переконалися, що такий захід неминучий і дуже важливий для наближення перемоги. Я дуже добре розумію почуття батьків, чиї сини вступили на військову службу. Ми з моєю дружиною відчуваємо те ж саме".
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 10791
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9903
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6458
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3746
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 2692