Мобілізація по новому. Особливості призову командирами ВЧ
Військова частина, командир якої може здійснювати призов громадян під час мобілізації, на особливий період, має бути включена до переліку визначеному Генеральним Штабом ЗСУ.
01.10.2024 року Постановою Кабінету Міністрів України №1130 було затверджено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період визначених Постановою КМУ №560 від 16.05.2024 року.
Зміни стосуються порядку призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період командирами військових частин.
Умови. Військова частина, командир якої може здійснювати призов громадян під час мобілізації, на особливий період, має бути включена до переліку визначеному Генеральним Штабом ЗСУ.
Отже, згідно зі змінами, Порядок призову громадян на військову службу під час мобілізації, на особливий період командирами військових частин виглядає наступним чином.
1. Проходимо співбесіду з командиром військової частини. Військовозобов’язані та резервісти, які виявили бажання бути призваними на військову службу під час мобілізації до вибраної ними військової частини, вивчаються командиром військової частини, за документами, що посвідчують особу, військово-обліковими документами, іншими документами, що засвідчують отриману освіту та набуту фахову спеціальність.
2. Пишемо заяву (згідно з затвердженою формою). Військовозобов’язані та резервісти, які виявили бажання проходити військову службу під час мобілізації у вибраній ними військовій частині, призиваються на військову службу під час мобілізації, на особливий період на підставі власноруч написаної заяви на ім’я командира військової частини із зазначенням обраної (запропонованої) посади в складі основних (бойових) підрозділів відповідної військової частини.
3. Проходимо ВЛК та професійно-психологічний відбір. Військовозобов’язаний, який виявив бажання проходити військову службу під час мобілізації у вибраній ним військовій частині, направляється на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду керівником районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки або командиром військової частини.
4. Прийняття рішення командиром військової частини про призов, або відмову. За результатами визначення ступеня придатності військовозобов’язаного та резервіста до проходження військової служби за станом здоров’я та професійно-психологічного відбору командир військової частини, приймає рішення про призов військовозобов’язаного та резервіста на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період. У разі невідповідності військовозобов’язаного та резервіста вимогам щодо проходження військової служби за станом здоров’я або професійно-психологічним характеристикам командир військової частини, відмовляє військовозобов’язаному та резервісту, який подав відповідну заяву, в призові на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
5. Видача Наказу та зарахування до списків військової частини.Наказ про призов військовозобов’язаних та резервістів на військову службу під час мобілізації, на особливий період видається командиром військової частини — в день призову та зарахування до списків військової частини.
6. Комунікація командира військової частини з вашим ТЦК та СП. Командир військової частини в строк не більше семи днів надсилає на адресу районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем військового обліку військовозобов’язаного або резервіста витяг із наказу про його призов на військову службу під час мобілізації, на особливий період та зарахування до списків військової частини.
7. Дії РТЦК та СП. На підставі витягу із наказу командира військової частини районний (міський) територіальний центр комплектування та соціальної підтримки знімає військовозобов’язаного або резервіста з військового обліку у зв’язку із призовом на військову службу під час мобілізації, на особливий період.
- Податкова біполярність АБО коли виграв справу, але неправильно Євген Власов 16:35
- Встановлення факту спільного проживання «цивільного подружжя» при поділі майна Євген Морозов 10:52
- Когнітивка від Psymetrics – прогнозований бар’єр для Вищого антикорупційного суду Лариса Гольник 09:26
- Топ-3 проєктів протидії фінансовому шахрайству у 2024 році Артем Ковбель вчора о 23:10
- Как снять арест с карты: советы для должников ЖКХ Віра Тарасенко вчора о 21:40
- Кейс нотаріальної фальсифікації в Україні: кримінал, зловживання довірою й порушення етики Світлана Приймак вчора о 16:40
- Валюта боргу та валюта платежу в договірних відносинах Євген Морозов вчора о 09:50
- БЕБ, OnlyFans та податкова істерика: хто насправді винен? Дмитро Зенкін 19.12.2024 16:55
- Посилено відповідальність за домашнє та гендерно зумовлене насильство Світлана Приймак 19.12.2024 16:44
- Вчимося та вчимо дітей: мотивація та управління часом Інна Бєлянська 19.12.2024 16:11
- Гендерний розрив на ринку праці України: дослідження Міжнародної організації з міграції Юлія Маліч 19.12.2024 13:36
- Україна сировинний придаток, тепер офіційно? Андрій Павловський 19.12.2024 12:50
- Звільнення від обов`язку сплати неустойки (штрафу, пені) та 3 % річних Євген Морозов 19.12.2024 09:34
- Яйце чи курка? Проєкт чи Постанова? Що має бути першим? Євген Власов 18.12.2024 16:34
- "Національний кешбек", "єПідтримка" та "єКнига": чому ці програми важливі? Віктор Круглов 18.12.2024 14:22
-
Трамп обвалив акції своєї медіагрупи. Віддав частку Trump Media у спеціальний траст
Бізнес 9872
-
У Житомирській області збанкрутував порцеляновий завод з 200-річною історією
Бізнес 6881
-
Сільпо втратило склад і товари на 400 млн грн через нічну атаку "шахедів"
Бізнес 5048
-
Попит на природний газ для експорту ЗПГ із США вперше за вісім років зменшився: причини
Бізнес 4451
-
Що буде, якщо Трамп і справді підвищить імпортні тарифи
Думка 4361