Виклик лікаря додому: право лікаря на відмову
З приходом осені, частої зміни погоди і початком шкільних занять зростають ризики захворювань, особливо серед дітей.
З приходом осені, частої зміни погоди і початком шкільних занять зростають ризики захворювань, особливо серед дітей. Не всі встигли ознайомитися з нововведеннями в правилах надання первинної медичної допомоги та в зміні порядку виклику лікаря додому. Саме на це ми хочемо звернути увагу в даній статті.
Так, Міністерство охорони здоров’я України в рамках проведення медичної реформи відмінив значну кількість первинних документів, які підлягали заповненню лікарем та іншими медичними працівниками з метою обліку пацієнтів. Вся ця «паперова, бюрократична» робота з видачі, заповнення «талонів на талони» повинна відійти в минуле і звільнити час на консультації та лікування. Замість звернення в реєстратуру і запису в книзі запису викликів лікарів додому, пацієнти отримали безпосередній доступ до лікаря.
Звернення пацієнта обмежено годинами роботи закладу первинної медичної допомоги, а графік його роботи визначається власником такого закладу самостійно і заклад може відокремити час на прийом пацієнтів, час на телефонні консультації та час на відвідування пацієнтів вдома. Це необхідно для того, щоб пацієнти, які прийшли на прийом до лікаря не очікували поки він закінчить телефонну консультацію, і навпаки.
Кожен заклад, який надає первинну медичну допомогу, повинен надати пацієнтам можливість записатися на прийом до лікаря особисто, по телефону, електронною поштою або іншими засобами телекомунікації. Кожен заклад первинної медичної допомоги може самостійно розробити правила для себе і своїх пацієнтів, яким чином обробляти телефонні виклики. Звичайно, що на даний час багато медичних закладів не комп’ютеризовані, але зменшення «паперового навантаження» і автоматизація інформації про пацієнтів – це одна із основних завдань медичної реформи в Україні.
Лікар матиме можливість передзвонити пацієнту, детально обговорити симптоми, а також прийняти рішення про необхідність та час візиту до пацієнта. Звертаємо увагу на те, що раніше при записі реєстратурою в книгу запису викликів лікарів додому, лікар зобов’язаний був здійснити візит до пацієнта і відзвітуватися за кожним із записів. Тепер лікар має можливість відмовитися від виклику, і на підставі інформації, отриманої від пацієнта - прийняти зважене рішення – про необхідність виклику швидкої у разі гострого стану пацієнта, необхідність попереднього отримання аналізів, візиту пацієнта до лікаря в медичний заклад з метою проведення огляду з використанням спеціальних медичних приладів тощо. Лікар не буде звітувати про візити всіх пацієнтів, які звернулися з викликом. Все зведеться до інформації щодо загальної кількості дітей та дорослих, що звернулися з викликом, та кількості візитів до пацієнтів додому.
Добре це чи погано – покаже час. Важко, а іноді практично неможливо по телефонному дзвінку оцінити стан пацієнта. Але сімейний лікар, якого обрав пацієнт і який роками вестиме сім’ї своїх пацієнтів знатиме їх індивідуальні особливості, реакції на захворювання та зможе прийняти зважене рішення, щоб своєчасно надати допомогу.
- Вікторія Спартц - президент України? Валерій Карпунцов 14:16
- Повестка в ТЦК: когда обязаны явиться, а когда – нет Віра Тарасенко вчора о 23:00
- Трошки про 12089 про захист прав добросовісного набувача Антон Діденко вчора о 21:37
- Як зберегти стосунки на відстані в умовах війни Людмила Євсєєнко вчора о 19:22
- БЕБ, I did it again Євген Магда вчора о 18:30
- Wesola Pani та Pan Smaczek: Чи можна запобігти кризі між франчайзером та франчайзі? Маркіян Варивода вчора о 16:54
- Чому підписаний законопроект №12089 – це добре і корисно для суспільства? Віктор Сизоненко вчора о 15:45
- На перетині інженерії, культури та мистецтва Оксана Захарченко вчора о 12:45
- Отримання частки у спільному майні колишнього подружжя через суд Альона Прасол вчора о 10:49
- Як впоратися з хронічно незадоволеним співробітником і не допустити проблем у компанії Олександр Висоцький вчора о 10:15
- Оскарження запобіжного заходу тримання під вартою: кут охорони п'ятого Президента України Лариса Криворучко 07.04.2025 23:48
- Чому алюміній і мідь стають новим стратегічним ресурсом? Ксенія Оринчак 07.04.2025 18:13
- "Скандал" довкола підручника з історії, або чому в наш час важливе критичне мислення Віктор Круглов 07.04.2025 17:57
- В пошуках щастя. Частина третя: Щастя і світ Алла Заднепровська 07.04.2025 14:39
- Міжнародні компанії в Росії: повернення чи відновлення роботи? Наталія Рибалко 07.04.2025 14:30
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 592
- Непотрібний президент 447
- Чому підписаний законопроект №12089 – це добре і корисно для суспільства? 342
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? 339
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" 193
-
В НБУ назвали Нову пошту "по суті" першим готовим оператором фінансової інклюзії
Фінанси 9851
-
Китайський BYD запустив свій преміальний бренд Denza в Європі
Бізнес 9465
-
Путін готує нову хвилю війни: що відомо про російський наступ 2025 року
8784
-
"Нас поглине спам". Запуск AI Overviews від Google обвалив трафік малих сайтів
Бізнес 4773
-
Новостворене держагентство ПлейСіті очолить Геннадій Новіков
Бізнес 4445