Open Banking та його роль у появі нових фінтех-продуктів
Open Banking відкриває перед банками нові можливості для розробки сучасних технологічних рішень у фінтех-секторі.
Open Banking — це підхід, який дає можливість клієнтам банку надавати іншим сервісам або постачальникам послуг доступ до своїх банківських даних за допомогою API. Це назва інтерфейсу, який потрібен для BaaS (Banking as a Service), який є сполучною ланкою між фінтех-компаніями та банками. Прикладом використання відкритого банківського обслуговування можуть бути платіжні платформи, такі як Google Pay й Apple Pay. Нові технології та підходи можуть зробити взаємодію між компанією та банківською установою кращою, швидшою та безпечнішою. Водночас це вигідно не лише клієнтам, а й банкам, оскільки вони також можуть використовувати ці послуги для ведення бізнесу.
Відкритий банкінг робить банківські послуги зручнішими та простішими, що є важливим аспектом в епоху, коли досвід користувача є першочерговим. Це лише підвищує комфорт використання послуги, якщо клієнт користується коштами зі свого банківського рахунку через сторонню програму. Такими програмами можуть бути служби доставляння їжі, оператор мобільного зв’язку чи інші сторонні служби. Тож якщо клієнт задоволений тим, наскільки добре його банк інтегрований із сучасними послугами, він залишиться йому лояльним.
Співпраця такого типу вигідна не тільки користувачам, але й самим фінансовим установам. Наприклад, накопичені дані можна використовувати для створення нових послуг, які є швидшими, безпечнішими та сучаснішими. Open Banking створює умови для кращого розуміння потреб ринку банками. Це безпосередньо впливає на можливість створення та розвитку нових фінтех-сервісів. Прикладом відкритого банківського обслуговування є додаток Connected Money, запущений HSBC у Великобританії. Ця програма може переглядати банківські рахунки, кредити, кредитні, іпотечні та інші картки в одному місці.
Більш широке впровадження Open Banking призведе до посилення конкуренції. Оскільки раніше доступ до даних мали лише банківські установи, вони мали свого роду монополію. Коли все більше і більше фінтех-компаній приєднаються до боротьби за клієнтів, це створить можливості для кращих послуг і швидкого розвитку продуктів. Адже вони можуть не тільки отримати знання про клієнтів, а і про їхні вподобання, що дозволить глибоко зрозуміти потреби користувачів.
Взагалі Open Banking почав застосовуватися зі складнощами, тому що це означало початок конкуренції з банками. У Великій Британії найбільші банківські установи на законодавчому рівні змусили відкрити свій API-інтерфейс. Таким чином, інформація про клієнтів може бути надана стороннім розробникам за їх згодою. 30 червня 2021 року став чинним Закон України «Про платіжні послуги», який визначає порядок надання доступу до рахунків клієнтів банків. Тому шлях до відкриття банківського бізнесу в Україні відкритий.
Таким чином Open Banking відкриває перед банками нові можливості для розробки сучасних технологічних рішень у фінтех-секторі, підвищуючи якість обслуговування на вищий рівень і відкриваючи доступ до інноваційних ринків. Крім того, банки можуть отримати прибуток, продаючи дані або підключаючи їх до приватних програм. Open Banking дає змогу створити цілу екосистему, де клієнти можуть отримувати доступ до сторонніх послуг на додаток до банківських. Це дозволяє банківським установам знижувати вартість надання послуг, розробляти нові додатки та навіть створювати кращі тарифи для клієнтів.
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський вчора о 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін вчора о 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель вчора о 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко вчора о 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
- Искусство наступать на грабли Володимир Стус 31.03.2025 17:05
- Нова судова практика – відсутній обов’язок надсилання копії скарги виконавцю Андрій Хомич 31.03.2025 16:01
- НАБУ: невиправдані надії Георгій Тука 31.03.2025 15:48
- Податкове резидентство для енерготрейдерів з іноземними бенефіціарами Ростислав Никітенко 31.03.2025 12:41
- Фінансова модель університетів майбутнього Віталій Кухарський 31.03.2025 12:21
- Шукайте жінку! Білоруський варіант Євген Магда 31.03.2025 09:09
- Спільний контроль у бізнесі: чому статус має значення? Анастасія Полтавцева 30.03.2025 19:23
-
У рейтингу мільярдерів Forbes з'явилось поповнення від України
Бізнес 41311
-
Колишній власник Галі Балуваної пояснив вихід з бізнесу: Було некомфортно
Бізнес 31984
-
"Супутник Притули" змінив правила гри: як Україна вплинула на фінський космічний бізнес
15404
-
Треба багато, але окупності нема. Чому в Україні так довго будуються скляні заводи
Бізнес 10236
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
10190