Як провідні світові компанії використовують блокчейн?
Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно.
Блокчейн — це новітня технологія зберігання інформації та ідентифікації користувачів. По суті, це розподілена база даних, що складається з упорядкованого ланцюжка блоків, які зберігають певну інформацію. У більшості випадків блокчейн використовується для обміну та зберігання криптовалюти, але це не єдина його властивість, оскільки він також може передавати цифрові документи, особисті документи, гроші та навіть контракти. Найбільшою перевагою блокчейну є децентралізація, оскільки даними володіють усі учасники мережі одночасно. Застосування цієї технології досить широке — від ідентифікації особистості до комп’ютерних ігор, та майже щодня вона застосовується у нових галузях. У цьому блозі ми розглянемо, як великі компанії використовують блокчейн.
Microsoft створила персональний комп'ютер, який ми знаємо сьогодні. Мало хто про це знає, але вони були набагато попереду у цій галузі, приймаючи платежі в біткойнах на своєму вебсайті ще у 2014 році. Microsoft володіє понад трьома десятками патентів на технології, пов’язаними з блокчейн-платежами та безпекою зберігання інформації. За допомогою цих технологій компанія створила корпоративні блокчейн-додатки та смартконтракти, які базуються на хмарній інфраструктурі. Тепер їх використовують інші гіганти, наприклад, Bosch.
IBM є одним з гігантів у сфері виробництва комп'ютерів і програмного забезпечення у світі. Компанія також міцно закріпилася на ринку надання послуг із впровадження технології блокчейн іншим компаніям за допомогою своєї платформи. Вона називається Hyperledger Fabric та використовується 120 000 організацій та забезпечує охорону даних і управління цифровими активами.
Ніхто не сумнівається, що технологічні гіганти йдуть пліч-о-пліч з технологіями, проте автовиробники теж здатні дивувати. BMW має в планах інтегрувати технологію блокчейн у свою щоденну роботу, щоб автоматизувати складні ручні виробничі процеси та оптимізувати послуги компанії. Також планується створити сервіс на базі Web3 для програми лояльності BMW. Система винагороди, заснована на блокчейні, ідентифікуватиме клієнта та винагороджуватиме його бонусами, відповідними до його статусу.
Mastercard, одна з найбільших компаній з обробки платежів, використовує технологію блокчейн для обслуговування своїх клієнтів. Вони зосередилися на безпеці за допомогою програмного рішення Crypto Secure. Мета системи в тому, щоб фінансові установи могли виявляти та відсікати транзакції на біржах з підвищеним ризиком шахрайства. Алгоритм використовує елементи штучного інтелекту, а також базується на даних блокчейна.
PayPal, ще одна платіжна компанія, яка спеціалізується на грошових переказах P2P, бачить новітню технологію блокчейн як можливість для розширення. Таким чином, клієнти сервісу можуть використовувати його для виконання всіх можливих операцій з багатьма найпопулярнішими криптовалютами, такими як Ethereum, Bitcoin, Litecoin тощо. Очевидно, що ця стратегія принесла свої плоди, і тепер компанія має понад 430 мільйонів активних користувачів. PayPal також розробив внутрішню систему на базі технології блокчейну для стимулювання співробітників.
Такий підхід цікавий не тільки великим корпораціям. Для безпеки та зручності платежів Організація Об’єднаних Націй планує надсилати виплати для допомоги українським переселенцям у стейблкойнах USDC на особистий цифровий гаманець. США регулярно надають Україні значну технічну допомогу, в тому числі новітню зброю, отже питання відстеження її знаходження та використання залишається відкритим. За деякими даними, для цього спеціально використовується технологія блокчейн.
Міністерство цифрової трансформації України цікавиться залученням блокчейну до державних механізмів. Планується, що це зможе зробити державні послуги зручнішими для користувачів і покращить захист даних, слугуючи ще одним механізмом боротьби з корупцією. Прикладом такої реалізації може бути нещодавно запропонована концепція електронної гривні. Це відкриває шлях до програмованості національної валюти, тобто створення механізму для можливості витрат лише на певні послуги чи товари. В такий спосіб планується боротися з нецільовою витратою державної допомоги або субсидій.
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева вчора о 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак вчора о 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль вчора о 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко вчора о 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін вчора о 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова вчора о 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов вчора о 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда вчора о 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Встановили факт батьківства після смерті чоловіка Юрій Бабенко 11.11.2024 17:58
- Психологічний портрет Трампа: чого очікувати Україні від американського президента Христина Кудрявцева 11.11.2024 17:13
- Додаткові витрати на дитину: обов’язок чи вибір батьків? Світлана Приймак 11.11.2024 16:42
- Коли договір має силу без нотаріуса: як суд захищає права попри формальності Дмитро Зенкін 11.11.2024 13:54
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов 11.11.2024 13:17
- Від інтуїції до даних: data-driven підхід до відбудови впізнаваності брендів Вікторія Новак 11.11.2024 10:54
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 398
- Гра в імітацію 318
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 140
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 108
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 78
-
У Сумській області збанкрутував насосний завод, який належить дочці ексміністра Лебедєва
Бізнес 18814
-
Майбутній власник Білгород-Дністровського порту планує відновити міст у Затоці
Бізнес 17767
-
Курахівську ТЕС під загрозою російського наступу розібрали на запчастини й вивезли
Бізнес 15966
-
Унікальний випадок. Пошкоджений пожежею автомобілевоз перетворять на нове судно
Бізнес 12764
-
Юрист в інтересах невідомих інвесторів. Хто купив Білгород-Дністровський порт
Бізнес 6369