Президент Зе хоче сам визначати, хто у нього "олігарх", а хто ні
Деолігархізація
Подивився президентський законопроект №5599 “Про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)”.
По-перше, спроба використати політологічний термін для створення тиску на тих чи інших фізичних осіб не має ніякого відношення до боротьби зі збагаченням, з використанням “економічного або політичного впливу на суспільство”. Навпаки, це спосіб, в який намагатимуться перерозподілити можливості для збагачення на державі та українському народі від одних осіб — до інших.
По-друге, надання законом главі держави, прямо непередбачених Конституцією України повноважень, суперечить вже існуючим рішення Конституційного Суду України. Крім того, законопроектом передбачається надання Президенту України та РНБО повноважень судової гілки влади, що також прямо порушує права громадян України, передбачених Конституцією. А тому цей закон, якщо він буде ухвалений у нинішньому вигляді, у своїй основі є відверто антиконституційним.
По-третє, як завжди, не обійшлося без вражаючих абсурдом і гротеском положень. Що не дивно, бо проект закону писався правовими невігласами, до того ж, без попереднього публічного обговорення самої проблеми “надмірного впливу осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті”.
Вчитайтеся у статті 2 та 9 законопроекту.
Стаття 2. Особа, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігарх)
1. Особою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), для цілей цього Закону вважається фізична особа, яка одночасно відповідає щонайменше трьом з таких ознак:
1) бере участь у політичному житті;
2) має значний вплив на засоби масової інформації;
3) є кінцевим бенефіціарним власником (контролером) суб'єкта господарювання, який на день введення в дію цього Закону є суб'єктом природних монополій або займає монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному товарному ринку відповідно до Закону України "Про захист економічної конкуренції" та протягом одного року поспіль підтримує або посилює це становище;
4) підтверджена вартість активів особи (та осіб, бенефіціаром яких вона є) перевищує один мільйон прожиткових мінімумів, встановлених для працездатних осіб на 1 січня відповідного року.
Стаття 9. Рішення про виключення особи з Реєстру
2. Особа, до якої після набрання цим Законом чинності перейшов статус бенефіціара (контролера) засобу масової інформації (далі за текстом – покупець), не може бути визнана особою, яка має значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархом), у випадку, якщо вона формально відповідає ознакам, наведеним у статті 2 цього Закону, однак:
1) відповідність покупця ознакам, наведеним у статті 2 цього Закону, настала після набрання чинності цим Законом внаслідок переходу (набуття, придбання) статусу бенефіціара (контролера) засобу масової інформації;
2) покупець має бездоганну ділову репутацію.
Виявляється, якщо особа набуває, визначені законопроектом ознаки “олігарха”, то він таким не є, якщо це сталося після вступу закону в силу, крім того, покупець ЗМІ має “бездоганну ділову репутацію”.
Тобто, замість одних осіб, які не подобаються нашому видатному потерпілому сучасності, і яких він може назвати “олігархами”, можна зробити “олігархами” інших. Ну і крім того, ті, кого він оголосить “олігархом”, за ознакою не мають “бездоганної ділової репутації”. Бо на них норми, які визначають, чи є та або інша особа такою, що має “бездоганну ділову репутацію”, не поширюються.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Гра в імітацію 360
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 232
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
- Як зробити бізнес бездоганно продуктивним, а співробітників – супергероями 66
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями 46
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12328
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 10378
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6589
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4178
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 3715