В пошуках щастя. Частина третя: Щастя і світ
Як я вже неодноразово казала один із моїх головних девізів у житті — «Щастя не в результаті. Щастя дорогою». Чому так?
Багатьох нас з дитинства буквально примушували будь-що прагнути результату. Створивши таким чином спотворене розуміння, мовляв, коли буде результат, тоді й настане щастя…
Де воно щастя?
Хтось говорить про те, що щастя в кожній миті. Інші опонують: "Про що ви? Де воно це щастя? Подивіться навколо! Скільки бід, болю, проблем навколо..." Проте я впевнена, що кожна ситуація – це можливість бути щасливим. А все інше залежить від нашого вибору.
Навіщо ми ставимо цілі? Щоб відчути щастя. І саме зі стану, в якому ми щасливі, цілі досягаються куди швидше та легше.
Але неоднозначність, нестабільність, шалені зміни, прагнення успіху, інформаційна завантаженість і невміння якісно відпочивати багатьом часто не дозволяють ловити хвилю щастя, відчути цей стан навіть у точці результату. Очікування не виправдовуються, людина відчуває лише пшик та розчарування.
Згадайте дитинство, коли ми, дівчата та хлопчики, ганяли у дворі. Нам для щастя було достатньо, щоб хтось виніс води, а коли, крім цього, ще й хліб з олією та сіллю або батон, змочений водою та посипаний цукром… О-о-о, та це ж воно, то саме – щастя. І навіть через 30 років, вже дорослим, коли згадуєш, як чиясь мама з усмішкою виносила воду дитинстві, тут же відчуваєш щастя. Щастя — це те, що є зараз.
Щастя - це співзвуччя зі світом
Принцип Хітча
“Життя вимірюється не кількістю вдихів, а кількістю моментів, коли ти щасливий”, - каже герой однієї з моїх найулюбленіших комедій «Правила зйому. Метод Хітча».
Щастя ніколи не буває мало чи багато. Але одне знаю точно: щастя є. В нас, довкола нас. Просто ми його не завжди помічаємо і саме в цьому головна причина наших внутрішніх спадів. Виходить, головне - відчути, що своє щастя! Але як?
Якби люди посміхались, землю б охопила справжня епідемія щастя.
Щоб щось відчути, важливо бути відкритим. Щоб бути відкритим, потрібно навчитися довіряти. Довіряти собі. Довіряти іншим. Довіряти світові. І тоді алгоритм практики щастя саме такий: «Довіряй. Відкривайся. Відчувай”. Відчувай все що хочеш відчувати, кожною своєю клітинкою.
Щоб відчути щастя, достатньо притиснутися до коханої людини і відчути її тепло, порадіти малюнку дитини, з'їсти страву, приготовлену коханою людиною. Пройтися босоніж по траві, почути шум хвилі, вдихнути гірське повітря, підставити обличчя вітру, побачити схід, танцювати під дощем.
Просто озирніться навколо: хіба не стає тепліше, коли бачиш щасливу сім'ю, дитину, що регоче, літню пару, що тримається за руки, вогняний захід сонця, краплі дощу... Які ж цінні такі моменти, з яких і складається наше життя! Адже, згадуючи минуле чи турбуючись про майбутнє, ми втрачаємо своє життя.
Щастя - це плескіт води, шепіт «Кохаю», шелест листя під ногами,
зморшки навколо очей коханого, коли він посміхається, сміх та спів доньки, тепла ковдра, багаття в лісі, вогонь в очах учасників моїх програм, биття сердець, зміни в житті людей, промінь сонця, що загубився в листі, запах весни, спів птахів, літня роса, свіжість гір, чистота джерела, багряний захід сонця, глибина океану, яскраве забарвлення риб, безмежність моря, рядки віршів, стукіт сердець в унісон, дзвінка тиша...
Можна порівняти щастя з променями сонця. Вони можуть бути яскравими, теплими, а можуть лише трохи пробиватися крізь хмари.
Магія сенсу
Як свого часу казав один мій добрий знайомий, "успіх - це те, чого ти досяг на цю мить, а щастя - це те, як ти оцінюєш ці досягнення".
Успішні люди - це не просто, як багато хто вважає, улюбленці долі, яким, мовляв, все само пливе до рук, а люди, які вміють з найменшими енергетичними витратами досягати найбільших результатів. Їх «успіх» пов'язаний саме зі здатністю встигати під час, відчувати ситуацію, постійно зростати і розвиватися, нарощуючи міць і силу.
А щасливими їх робить розуміння цінності власного успіху, усвідомлення сенсу того, заради чого вони живуть своє життя. Щастя - це саме те, що «зараз є». Ми часто думаємо, що воно десь у майбутньому настане, коли досягнеш чогось певного. Тому ми і буваємо щасливі лише мить. А життя проноситься із неймовірною швидкістю. Намагаєшся, зі шкіри вилазиш, досягаєш задуманого, але чомусь це велике щастя на близькій відстані виявляється таким миттєвим і мізерним, а ще, якщо навколо глянеш і почнеш порівнювати свої досягнення з досягненнями інших…Техніка “Заплануй щастя”
Ми можемо кожен день по-новому із задоволенням відкривати для себе світ. І коли ми щасливі, то й успіх стає набагато ближчим.
Пам'ятаєте як барон Мюнхгаузен планував кожен день творити подвиг, так чому нам не запланувати кожен день свого життя на щастя.
Як це зробити?
1. Кожного ранку запитувати себе:
Що для мене сьогодні головне?
Що мені важливо зробити сьогодні?
Що важливо не робити?
Що я зроблю, щоб відчувати легкість, радість і щастя?
2. Прислухайтесь всім серцем до власних відповідей.
3. Акцентовано скажіть собі “Я обираю щастя”!4. Дійте відповідно до власних відповідей.
P.S.
Якщо прибрати стереотипи та ярлики і вдуматися у сенс слова «успіх», стає зрозуміло, що щастя в нього вже вбудовано. Адже щаслива людина саме тоді, коли вона відчуває сенс того, що робить, а досягти справжнього успіху, саме стійкого успіху, а не випадкового виграшу в лотерею, без сенсу просто неможливо.
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька вчора о 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка вчора о 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс вчора о 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов вчора о 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко 12.05.2025 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков 12.05.2025 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель 12.05.2025 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
45066
-
"ЗСУ знищили російську армію. Путін будував її 10 років", – генерал армії США Дуґлас Лют
22075
-
На стамбульській розтяжці – як Путін нарешті змушений зіткнутися з реальністю
Думка 15974
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 12826
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11049