Яким має бути суддя нового Верховного Суду
Під час співбесід з кандидатами на посади суддів нового Верховного суду, кандидатам доволі часто задають питання, якими мають бути новообрані судді. Маю власну відповідь на це питання.
Під час співбесід з кандидатами на посади суддів нового Верховного суду, кандидатам доволі часто задають питання, якими мають бути новообрані судді. Маю власну відповідь на це питання.
Перш за все, zero tolerance to corruption. Зіро і все тут. Хоч вмри. Ні на відсоточок, ні на соту частинку, ні лише один разочок, бо ніхто не бачить. Ніяк. Ніколи. І нізащо. Неприйнятність корупції жодним чином, ні у жоден можливий спосіб, ні за будь-яких умов. Я не хочу персонально образити будь-кого із суддів, але сьогодні судова система є корумпованою, до неї у суспільстві немає довіри. Система будь-яким змінам буде пручатись, буде провокувати, навіть буде зваблювати. Нові члени Верховного суду не повинні дати будь-яких підстав для підозрі у корупційних діях або можливості для повернення старих схем.
По-друге, сміливими. Це лише здається що робити реформи та змінювати систему легко, писати пости у Фейсбуці, щодня спілкуватись з високопосадовцями та дипломатами, давати інтерв’ю, проводити численні зустрічі та відвідувати міжнародні конференції. Ні, так це не виходить. Наклепи, погрози, політичний тиск, замовні публікації в пресі, безпідставні кримінальні справи - все це є частиною життя «реформатора». І до цього треба бути готовим. Готовим витримати, встояти, не зламатись.
По-третє, настирливими та відданими. Реформи не можна робити лише по понеділкам та четвергам, а по вівторкам та середам працювати як всі. Це тяжка робота кожного дня, кожної хвилини. В принципі, як і будь-яка робота, яку ти робиш чесно та з душею. Це треба досить чітко розуміти. І особливо на такій відповідальній посаді як суддя Верховного суду. Багато з новообраних суддів не будуть мати суддівського стажу, тож прийдеться вчитися заново. Забути, що колись ви були відомими адвокатами або науковцями. Фактично починати все з нуля. З роками це не так легко. Особливо якщо ви були успішним та відомим адвокатом. Досвід, повагу та авторитет серед колег треба буде заново завойовувати. Вас будуть поважати за те, що ви робите, а не за те ким ви колись були. Чи готові до цього всі кандидати ?
- Оскарження запобіжного заходу тримання під вартою : кут охорони п'ятого Президента України Лариса Криворучко вчора о 23:48
- Чому алюміній і мідь стають новим стратегічним ресурсом? Ксенія Оринчак вчора о 18:13
- "Скандал" довкола підручника з історії, або чому в наш час важливе критичне мислення Віктор Круглов вчора о 17:57
- В пошуках щастя. Частина третя: Щастя і світ Алла Заднепровська вчора о 14:39
- Міжнародний бізнес в Росії: повернення чи відновлення роботи? Наталія Рибалко вчора о 14:30
- Договір до енергетичної хартії: що потрібно знати трейдерам в енергетиці Ростислав Никітенко вчора о 10:52
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа Георгій Тука вчора о 10:33
- Юридичний чекап бізнесу Сергій Пагер 06.04.2025 22:29
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" Валерій Карпунцов 06.04.2025 19:16
- Как оспорить административный штраф ТЦК за неявку по повестке Віра Тарасенко 05.04.2025 11:52
- І знову про відродження та сталий розвиток України Вільям Задорський 04.04.2025 19:06
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська 04.04.2025 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський 04.04.2025 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у зв'язку з її невикористанням Ганна Палагицька 04.04.2025 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 03.04.2025 18:27
-
Залишають "мішені" на тілі і переносять не тільки хворобу Лайма: що треба знати про кліщів
Життя 11892
-
Весняні тренди у фарбуванні волосся: які відтінки будуть у моді та що замінить біляве мелірування
Життя 11638
-
Ferrexpo зупинило виробничу лінію через припинення відшкодування ПДВ
Бізнес 5144
-
Зеленський підписав закон про добросовісного набувача: петиція противників не спрацювала
Бізнес 4188
-
Тарифи Трампа і Саудівська Аравія обвалили ціни на нафту до чотирирічного мінімуму
Бізнес 3798