Як оскаржити розмір матеріальної шкоди, розрахований СК
Наразі, питання відшкодування шкоди завданої в наслідок дорожньо-транспортної пригоди у зв'язку із пошкодженням автомобіля є досить актуальним.
Основначастина автомобілістів укладає зістраховими компаніями поліси обов'язковострахування цивільно-правовоївідповідальності. На сьогодні страховасума (ліміт відповідальності страховиська)становить - 50 000, 00 грн. Це та сума в межахякої власник пошкодженого автомобіля— потерпіла внаслідок ДТП особа, можеочікувати страхове відшкодування відстрахової компанії, що застрахувалавідповідальність винуватця ДТП.
Однак,Закон України “Про обов'язкове страхуванняцивільно-правової відповідальностівласників наземних транспортнихзасобів”, який регулює відносини, щодопорядку здійснення страховоговідшкодування за винуватців ДТП, міститьспеціальні умови визначення розмірустрахового відшкодування.
Вищевказанимзаконом визначено, щоузв'язку з пошкодженням транспортногозасобу, страховикомвідшкодовуютьсявитрати, пов'язані з відновлювальнимремонтом транспортного засобу зурахуванням зносу, розрахованого упорядку, встановленому законодавством.
Длявизначення вартості відновлювальногоремонту та коефіцієнту зносу деталейавтомобіля, страхові компанії замовляютьу оцінювачів (суб'єктів оціночноїдіяльності) проведення оцінки. Враховуючи,що необхідні розрахунки такіоцінювачі проводятьв інтересах страхових компаній, доситьчасто, виходить, що сума страховоговідшкодування визначена страховою єзначнозанижена танедостатнядля відновлення пошкодженого автомобіля.
Вситуації коли потерпіла особа незгодназ визначеним страховою компанієюрозміром страхового відшкодування тавартість відновлювального ремонту,постає питання, як оскаржити розрахункистраховика, та отримати реальний розмірстрахового відшкодування для відновленняавтомобіля.
Наведемоможливі варіанти, привикористанні яких, можнаоскаржитивисновкиавтотоварознавчогодослідження,проведеногона замовлення страхової компанії:
1.Замовлення рецензування оцінки, щопроводилась на замовлення страховика.
Згідноположень ст. ст. 4, 12, 13ЗаконуУкраїни “Прооцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність в Україні” пп.62-67 Національного стандарту №1 “Загальнізасади оцінки майна та майнових прав”перевіркадотримання вимог нормативно-правовихактів з оцінки майна під час проведенняоцінки здійснюється шляхом рецензуваннязвіту про оцінку майна.
Рецензуваннязвіту про оцінку майна (акта оцінкимайна) може виконуватиоцінювач, який має не менш ніж дворічний досвідпрактичної діяльності з оцінки майна,експертніради,щоспеціально створені саморегулівними організаціями оцінювачів з метоюконтролю за якістю оцінки майна,якапроводиться оцінювачами - членамисаморегулівної організації, оцінювачі, які маютьне менш ніж дворічний досвід практичноїдіяльності з оцінки майна та працюютьу Фонді державного майна України, атакож інших органах, зазначених у статті5 цього Закону.
Рецензування полягає у неупередженому об'єктивномурозгляді оцінки майна особою, яка немає особистої матеріальної або іншоїзаінтересованості в результатах такоїоцінки, відповідно до напряму таспеціалізації її кваліфікаційногосвідоцтва.
За результатами своєї роботи рецензентготує рецензію у письмовій формі, якускріплює підписом. Рецензія не повиннамістити власного висновку про вартістьоб'єкта оцінки. Будь-які судження провартість об'єкта оцінки, виражені угрошовій формі, можуть відображатисярецензентом виключно у формі звіту прооцінку майна, складеному у повній формівідповідно до вимог національнихстандартів.
2. Зверненнядо Фонду державного майна України
Відповіднодо п. 1 ч. 1 ст. 20 Закону України “Прооцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність в Україні»Сертифікатоцінювачаможе бути анульовано Фондомдержавного майна Українивиключно з таких підстав: за наявностіпорушень вимог цього Закону та іншихнормативно-правових актів з оцінкимайна, виявленихшляхом рецензування,які призвели до визнання неякісноюоцінки майна, проведеної суб'єктомоціночної діяльності - суб'єктомгосподарювання, або оцінювачами, які працюють у його штатному складі.
3.Подання позову до суду на суб'єктаоціночної діяльності.
Відповіднодо п. 3 ч. 1 ст. 20 Закону України “Прооцінку майна, майнових прав та професійнуоціночну діяльність в Україні»Сертифікат можебути анульовано Фондом державного майна Українивиключно з таких підстав: набраннязаконної сили двома і більше судовимирішеннями, якимибуло задоволено позови до оцінювачів(суб'єкта оціночної діяльності - суб'єкта господарювання), пов'язані зпроведенням ними неякісної оцінки.
4.Замовлення альтернативної оцінкирозміру матеріальної шкоди, зверненняз позовом до суду про стягнення страховоговідшкодування та ініціювання пере судомпро проведення судової експертизи.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 25102
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21317
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 12504
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9591
-
В Україні збанкротував ще один страховик
Бізнес 8291