Боротьба бджіл із медом
Урядовий законопроект про податок на розкіш - «боротьба бджіл із медом».
Норма Конституції (ст. 1) про соціальний характерУкраїнської держави передбачає, зокрема, справедливий перерозподіл доходів тасоціальних благ.
Однак на практиці спостерігаємо катастрофічно високий рівеньдиференціації доходів і статків населення, різниця між доходами найбагатших та найбідніших сягає 40 разів. Десятокродин-кланів олігархів контролюють 85% економіки, водночас, за даними ООН, вУкраїні 80% населення перебуває на межі бідності. Це соціально критичніпоказники.
Загальноприйнятою практикою у світі є скорочення розриву між доходамибагатих та бідних шляхом запровадження додаткового оподаткування надвисокогорівня доходів та предметів розкоші.
Проте олігархічна влада Віктора Януковича ніколи не піде на те, щобприйняти закон, який буде обмежувати її привілеї та надприбутки.
Тим більше, що зараз великий тіньовий капітал зосереджено в Партіїрегіонів. Тому зрозуміло, що цим податком вони себе не скривдять.
Передвиборчі потуги Партіїрегіонів з податкомна розкіш нагадують боротьбу бджіл із медом.
З дискусії навколо податкуна розкіш, яка розгорнулася в уряді видно, що це спроба олігархів учерговеперекласти податковий тягар на середній клас. Адже, згідно з урядовим законопроектом(Мінфін), обкладатися податком повинні квартири, площа яких вище120 кв. м., абудинки ? понад 200 кв. м. Будеобкладатися вся загальна площа, в тому числі коридори та балкони.
Мінфін також пропонує обкладати податком автомобілі, в яких двигунипонад 3 літри.
Водночас опозиційний законопроект набагато ліберальніший. У ньомуподатком повинні обкладатися квартири понад 200 кв. м., будинки ? понад 500 кв. м.
З метою відновленнясоціальної справедливості та зменшення податкового тиску на громадян з низькимта середнім достатком, опозицією розроблено законопроект № 9754«Про внесення змін до Податкового кодексу України(щодо встановлення нових ставок податку з доходів фізичних осіб таоподаткування окремих транспортних засобів, що можуть бути віднесеними допредметів розкоші)».
Пропонується зменшити ставкуподатку з 15% до 12%, якщо загальна сума отриманих громадяниномдоходів не перевищує 10-кратний розмір мінімальної зарплати.
Також, проектом пропонується доповнити Кодекс новим розділом VІІ-1 щодооподаткування окремих транспортних засобів, що можуть бути віднесені допредметів розкоші.
Так, об’єктами оподаткування є: легкові автомобілі з об’ємом циліндрівдвигуна понад 3510 куб. см. та мотоцикли з об’ємом циліндрів двигуна понад 800куб. см. (за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 100 куб. см.); судна(яхти та інші плавальні засоби для дозвілля або спорту, зазначені у товарнійпозиції 8903 згідно з УКТ ЗЕД), зареєстровані в Державному судновому реєстріУкраїни або в Судновій книзі України, оснащені стаціонарним або підвіснимдвигуном (двигунами) потужністю понад 55 кВт (крім тих, що використовувалисяпонад 20 років) – за ставкою 10% мінімальної заробітної плати за 1 кВтпотужності двигуна чи двигунів; літаки і вертольоти, зареєстровані у Державномуреєстрі цивільних повітряних суден України або у Реєстрі державних повітрянихсуден України (за ставкою 0,5% мінімальної заробітної плати за кожен кілограммаксимальної злітної маси).
Водночас без закриття чорнихофшорних дір законпро податок на розкіш нічого не вирішить.
Щороку вивозяться мільярди доларів на той же Кіпр.І нічого не робиться... Тігіпко «піариться» на телешоу, обіцяє, що він будерегулювати й офшори. Насправді буде складено список із декількох офшорних зон.Але головний офшор, куди всі олігархи відправляють гроші, Кіпр, «випадково»зникне з цього переліку.
А отже, на думку експертів,урядовий проект законупро податок на розкіш– це не більше, ніж«окозамилювання» перед виборами.
Проте, заради об’єктивності, слід зазначити, що державне регулювання задопомогою прогресивного оподаткування та податку на розкіш, денонсація офшорнихугод – є інструментом зниження соціальної напруги й нерівностіта успішно застосовується в усіх цивілізованих країнах світу. Але олігархічна влада свідомо спотворює будь-які європейські ідеї. Борються зрозкішшю, як бджоли з медом.
- Встановлення та оформлення підстав (направлення/наказ) на проведення податкової перевірки Євген Морозов 09:21
- Права, гарантовані Конституцією України, які неможливо обмежити Світлана Приймак вчора о 18:21
- Процедура видачі Держпрацею дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки Євген Морозов вчора о 10:32
- Сила чи емпатія Наталія Тонкаль 16.11.2024 20:57
- Видалення з реєстру старої щорічної декларації депутата та подання виправленої Євген Морозов 16.11.2024 16:07
- Справедливість по-українськи: забрати в бідних, збагатити чиновників Андрій Павловський 15.11.2024 22:06
- Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи можливості для України? Галина Янченко 15.11.2024 17:33
- Особистий бренд – ваш новий бізнес-актив Наталія Тонкаль 15.11.2024 14:39
- Нові правила управління державним майном та реалізації арештованих активів Дмитро Зенкін 15.11.2024 14:09
- Обміняйте Шевченка Євген Магда 15.11.2024 13:56
- Університети і ринок праці: взаємозалежність Юрій Баланюк 15.11.2024 13:37
- Виїзд дитини за кордон під час війни: порада від сімейного адвоката Світлана Приймак 15.11.2024 12:59
- Право постійного землекористувача надавати земельну ділянку в оренду третій особі Євген Морозов 15.11.2024 11:16
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 15.11.2024 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 15.11.2024 09:15
-
Чи корисно їсти лише раз на день?
Життя 15262
-
Темні емпати: який це тип особистості та що про них кажуть психологи
Життя 10289
-
Комедія з Монікою Белуччі та продовження легендарного "Гладіатора": чотири кіноновинки тижня
Життя 9839
-
Секрет дорогих яєць. Як виробники задерли ціни та збільшили експорт
Бізнес 5566
-
NASA та Microsoft запустили чатбот на основі ШІ, що відповідає на питання про Землю
Бізнес 4718