Андрій Павловський пропонує дозволити вищим навчальним закладам надавати студентам-контрактникам відстрочку по платі за навчання.
За даними Міністерства освіти України, за контрактом на платній основі навчаються 1,5 млн. студентів вищих навчальних закладів України. Наприкінці 2008 року багато ВУЗів зіткнулися з проблемою затримки платежів.
ДепутатАндрій Павловський (БЮТ) пропонує на розглядВерховної Ради України проект Закону України «Про внесення зміни до статті 64Закону України «Про вищу освіту» (щодо відтермінування плати за навчання), якийдозволить студентам-контрактникам отримати відстрочкупо платі за навчання терміном до року.
За даними Міністерства освіти України, за контрактом наплатній основі навчаються 1,5 млн. студентів вищих навчальних закладів України.Наприкінці 2008 року багато ВУЗів зіткнулися з проблемою затримки платежів. Цепов’язано з затримкою виплати зарплатні та звільненням з роботи батьків,неспроможністю родини в нових умовах одночасно платити за навчання івиплачувати взяті кредити, зменшенням можливостей підробітку для студента увільний від навчання час.
«В умовахекономічної кризи виникла необхідність у посиленні соціального захисту такоївразливої категорії громадян України, як студенти. Вважаю, що необхіднодозволити вищим навчальним закладам, до стабілізації економічного становища вУкраїні, надавати відстрочку студентам-контрактникам» - пояснив депутат.
Як повідомив автор нового законопроекту, згідно ст. 64,ч. 6 Закону України “Про вищу освіту” розмір плати за весь строк навчання абоза надання додаткових освітніх послуг “встановлюється у договорі, що укладається міжвищим навчальним закладом та особою, яка навчатиметься, або юридичноюособою, що оплачуватиме навчання абонадання додаткових освітніх послуг, і неможе змінюватися протягом усього строку навчання”. «Наведенеформулювання не дозволяє вищому навчальному закладу надавати відстрочкустудентам по платі за навчання навіть у разі, коли студент цього нагальнопотребує і вищий навчальний заклад має економічні можливості за власні коштинадати відстрочку і готовий піти на це» - додає А.Павловський.
Депутат пояснив, що наразі вже очевидно, що сотні тисяч сімей вже втратилиможливість платити за навчання своїх дітей.
«Неможливістьнадання відстрочки по оплаті за навчання студентам-контрактникам в умовахекономічної кризи може призвести до суттєвого збільшення рівня безробіття івідповідного збільшення витрат держави на соціальний захист колишніхстудентів-контрактників, які, будучи не в змозі сплатити за навчання, взагаліприпинять навчатися і підуть ставати на облік у центри зайнятості, - вважаєПавловський. - Було б щонайменше нерозумним заганяти ці сім’ї у кредитну кабалупід шалені кризові відсотки для термінової обов’язкової сплати за навчання».
Прийняття законопроекту надасть можливість вищимнавчальним закладам України (на умовах, визначених самими закладами та завласні кошти навчальних закладів) надавати студентам-контрактникам відстрочкупо платі за навчання строком до одного року. Це в свою чергу сприятиме реалізації такого пріоритетногозавдання у сфері зайнятості населення, як підвищення якості робочої сили, недопущення росту рівня безробіття, і фактичнопосилюватиме гарантію ст. 53 Конституції України (“Кожен має право на освіту...Держава забезпечує доступність і безоплатність вищої і післядипломної освіти, різних форм навчання”).
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник вчора о 18:43
- Нові правила для енергонакопичувачів: як зміняться контракти через кіберризики з 2025 Ростислав Никітенко вчора о 15:01
- Як довести вину стоматолога у суді: практика відшкодування шкоди за неякісне лікування Артур Кір’яков вчора о 13:59
- Форензик як інструмент захисту, діагностики та зростання бізнесу в умовах ризиків Артем Ковбель вчора о 03:29
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 11.05.2025 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 10.05.2025 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 10.05.2025 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 10.05.2025 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Як зруйнувати країну 325
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя 200
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 151
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 135
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України 110
-
Угорщина готується до війни? Що стоїть за "шпигунами Орбана" на Закарпатті
22581
-
Підготовка піхотинців: державна некомпетентність і приватна ініціатива
Думка 10744
-
Як весняна погода вплине на врожай пшениці в Україні й світі
Думка 6973
-
Експерти з психіатрії назвали п’ять речей, які ніколи не роблять щасливі пари в стосунках
Життя 6181
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
3648