Держава віддає багатоквартирні будинки на розграбування олігархам
В умовах тотальних злиднів діяльність приватних «управителів» зведеться до викачування наддорогої плати за опалення, електрику, воду, прибирання прибудинкових територій з мешканців будинків, які ще здатні хоч за щось платити. Неплатників виселятимуть...
Минулого року, попри негативні висновки експертів,олігархам вдалося протягнути через парламент закон «Про особливості здійсненняправа власності у багатоквартирному будинку».
Сутність цього закону полягає в тому, що держава тамісцева влада більше не несуть жодної відповідальності за житлові будинки іприбудинкові території, зокрема, їхутримання, експлуатацію, благоустрій, поточний і капітальний ремонт, тощо.
В теорії все виглядає красиво: будинком спільно володіютьмешканці, вони і мають потурбуватися про спільний комфорт. Для цього можуть абостворити організацію співвласників (ОСББ) для обслуговування будинку, абопризначити іншого «управителя» будинку, тобто, укласти договір з будь-якимпідприємством чи фізичною особою підприємцем на обслуговування будинку. До 1липня 2016 року мешканці багатоквартирних будинків зобов'язані створити ОСББабо призначити «управителя», інакше його на свій розсуд призначить місцевавлада.
Однак замислимось: чому ми ніде не бачили комерційнихпропозицій «управителів», чому наші поштові скриньки не ломляться від листівщастя, мовляв, оберіть нашу компанію «управителем»? Тому що нема комерційногоринку управління будинками, все законодавство спрямоване на придушенняконкуренції в цій сфері бюрократичною зарегульованістю та податковим пресом.Олігархам, які годуються на комуналці, конкуренції не потрібно.
На практиці є комунальні монополії, які контролюютьсяолігархами і місцевими князьками та мають мінімальні зобов’язання перед власниками житлащодо мінімального рівня якості послуг та технічного стану житла. Олігархихочуть перевести ці комунальні монополіїз власності громад у свою приватну власність, при цьому привласнити лише грошовіпотоки, а від всіх зобов’язань відмовитися.
Місцеві князьки на замовлення олігархів фактично,доводять до банкрутства житлове господарство, щоб потім відібрати у людей майно.
Олігархи на законодавчому рівні пролобіювализаконодавство, яке не дозволяє жодному малому бізнесу в обхід їхніх «договорняків»запропонувати людям вигідні умови обслуговування та модернізації житла.
Також олігархи знають, що створити ОСББ – затратнийпроект, який потребує високого рівня свідомості та відповідальності мешканців ікультури побудови довірчих відносин. В невеликих будинках без допомогипрофільного малого бізнесу, якого в нас немає, створювати ОСББ простонерентабельно.
Тому старі будинки віддані олігархам на розграбування.Внаслідок відсутності конкуренції на ринку через місцеву владу вони призначатьсвоїх приватних «управителів» в коженбудинок. «Управителі» виконуватимуть функції старих ЖЕКів, але, на відміну відтих, робитимуть лише те, за що зможуть зібрати кошти з мешканців, причому знадбавкою на рентабельність, бо благодійність у олігархів на копійки, а грабіжна мільярди.
В умовах тотальних злиднів діяльність олігархічних«управителів» зведеться до викачування наддорогої плати за опалення, електрику,воду, прибирання прибудинкових територій з мешканців будинків, які ще здатніхоч за щось платити. Неплатників виселятимуть, житло дістанеться «управителям»– до такого рейдерства долучаться дуже ефективні приватні силові структури,юридичні та охоронні. Про ремонти та благоустрій можемо забути.
В майбутньому, напевне, «управителі» спробують отриматиземлю під багатоквартирними будинками в рахунок боргів мешканців.Старі будинки перетворяться в непридатнідля проживання, а на їх місці вже будуватиметься нова комерційна нерухомість здраконівськими квартплатами.
Багато організацій зараз почали пропаганду в стилі«будьте відповідальними власниками», іншими словами, кажуть нам цим лицемірнимгаслом – виживайте як хочете, держава не зобов’язана вам допомагати. Такцинічно піднімається шум для прикриття розграбування багатоквартирних будинківта перетворення зубожілих українських сімей на рабів, залежних від кожного чихамісцевого олігархічного князька.
Щоб не дати себе пограбувати, не втратити свої квартири,мешканці міст мають вимагати від місцевої влади фінансування нормального утриманнякомунального господарства і перед передачою в управління згідно закону 1992 року вимагати проведення капітальногоремонту за рахунок попереднього власника ( держави або місцевої влади)!
Окрім того, в майбутньому маємо розмінувати цю бомбууповільненої дії, скасувати олігархічне законодавство, знищити в зародкунебезпечну монополію «управителів».
Сподіваюсь це зможе зробити новий, очищений від корупції парламент.
УП, 02.03.2016
- Договір до енергетичної хартії: що потрібно знати трейдерам в енергетиці Ростислав Никітенко 10:52
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа Георгій Тука 10:33
- Юридичний чекап бізнесу Сергій Пагер вчора о 22:29
- Хто і за що торгується: надра України і ставка на "гаранта схеми" Валерій Карпунцов вчора о 19:16
- Как оспорить административный штраф ТЦК за неявку по повестке Віра Тарасенко 05.04.2025 11:52
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? Інна Бєлянська 04.04.2025 16:39
- Перемога на полі бою: основа для реального миру Дмитро Пульмановський 04.04.2025 16:09
- Припинення дії свідоцтва на ТМ у звязку з її невикористанням Ганна Палагицька 04.04.2025 13:11
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков 03.04.2025 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі 03.04.2025 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров 03.04.2025 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов 03.04.2025 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін 03.04.2025 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол 03.04.2025 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак 03.04.2025 10:27
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? 3930
- Непотрібний президент 423
- The Telegraph: Україна може зіткнутись з жорстким ультиматумом Трампа 301
- Що допомагає вистояти в нестабільні часи: де знайти опори? 299
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів 292
-
Боти, які збирають інформацію для штучного інтелекту, почали сповільнювати Вікіпедію
Бізнес 10536
-
Залишають "мішені" на тілі і переносять не тільки хворобу Лайма: що треба знати про кліщів
Життя 9233
-
Кріс Гемсворт, Джей Ло та Дженніфер Еністон: зірки, які змінили свій стиль життя заради здоров’я
Життя 9164
-
"Це катастрофа". Країна з найвищими митами від Трампа терміново готує делегацію до Вашингтона
Бізнес 8489
-
Весняні тренди у фарбуванні волосся: які відтінки будуть у моді та що замінить біляве мелірування
Життя 6977