А чи був гол?
У найгостріші моменти гри увага всіх глядачів прикута саме до цього елементу футбольного поля. Багато хто вважає, що саме ворота – це головне місце на стадіоні. Відома історія, коли саме від воріт залежала доля історичних футбольних поєдинків. Мабуть, всі
У найгостріші моменти гриувага всіх глядачів прикута саме до цього елементу футбольного поля. Багато хто вважає, що саме ворота – це головне місце на стадіоні. Відомаісторія, коли саме від воріт залежала доля історичних футбольних поєдинків.Мабуть, всі любителі футболу знають цей унікальний момент на фіналі Чемпіонатусвіту 1966 року!
Тоді на стадіоні Вемблі уЛондоні зустрілися збірні Англії та ФРН. Основний час закінчився з рахунком2:2. На 11 хвилині додаткового часу Херст Джеффрі після пасу Алана Болла пробивз близької дистанції. М'яч потрапив у нижню частину перекладини, відскочиввниз, вдарився об лінію воріт, а може й трохи перетнув її, після чого буввинесений з лінії. Швейцарський арбітр матчу Готфрід Дінст не був упевнений втрактуванні епізоду і звернувся за порадою до лайнсмена Тофіка Бахрамова зАзербайджану, з яким вони не говорили на одній мові. Після невербальногоспілкування, швейцарський арбітр все ж таки зарахував гол англійців. Майже100 000 глядачів на трибунах і 400 мільйонів телеглядачів роками післяцього сперечалися про те, чи був гол чи ні. Адже згідно правил, м’яч маєповністю перетнути лінію воріт для того, щоб гол був зарахований. Подивитися нацей досі спірний момент можна у цьому відео.
Я навів цей приклад, щобпоказати, наскільки сильно конструктивні елементи поля, і в тому числі ворота,можуть впливати на результат гри. Так, форма штанги при кручених ударах можепризводити до непередбачуваних відскоків м'яча, іноді з попаданням за лінію ворітта з подальшим поверненням м’яча в поле після відскоку. Тому стандарти, якіпостійно впроваджуються і підвищуються такими структурами як FIFA, відіграють суттєву роль упідвищенні якості гри та точності суддівства.
З XIVстоліття, коли опис гри вфутбол вперше знаходиться в англійських літописах, воротами слугували дві бічніштанги і натягнута між ними мотузка. Тільки близько 120 років тому на воротах з'явилася перша штанга. Приблизно в той же час за стійками появилася сітка, для того щоб контролювати забиті голи і зменшити кількістьспірних ситуацій. До того ж сітка прискорювала повернення м’яча на поле. З тогочасу відбулося чимало змін і вдосконалень. На сьогодні стандартами FIFAвстановлені наступні розміри воріт для матчів вищого рівня:
- Відстань між штангами – 7,32 м.
- Висота воріт – 2,44 м.
- Діаметр штанги – 0,12 м.
- Форма штанги у перерізі має бути круглою або овальною, також іззатвердженими розмірами.
Найчастіше воротавиготовляються з металу і покриваються білою фарбою. Розміщуватися вони маютьна центральній частині лінії воріт, штанги мають бути рівновіддалені відкутових флагштоків.
Особливу увагу зараз звертаютьна надійну фіксацію усієї конструкції на поверхні землі. Адже ворота, що маютьнеякісне кріплення, стають причиною загибелі близько 50 людей на рік в усьомусвіті! Ворота також можуть бути небезпечними для гравців і в іншому сенсі,наприклад, голкіпер в стрибку може серйозно вдаритися об штангу головою.
Час від часу вболівальники,які не задоволені малою кількістю голів під час матчів, розкручують ідеїрізноманітних змін для підвищення результативності ігор. Одна з таких ідейполягає у збільшенні площі футбольних воріт. Але відомо, що відгуку такі пропозиції у FIFAпоки що не знайшли. Тож варто звикати до життя завстановленими правилами.
З 2012 року ворота напрофесійних полях почали облаштовувати системою автоматичного визначення голів.Ця система щороку удосконалюється, тому наразі питань «А чи був гол?» на матчахне виникає. Підтвердження можна побачити у цьому відео про технології Goal-Line від FIFA.
- Чи варто шукати справедливості у країні чиновників? Любов Шпак вчора о 20:42
- Изменения в порядок оформления отсрочки. Постановление 1558 и 560 Віра Тарасенко вчора о 18:49
- Документи в умовах окупації: між правом та реальністю Дмитро Зенкін вчора о 17:06
- Івенти для покоління Хоумлендерів. Особливості та деякі думки Олексій Куліков вчора о 16:12
- Спецоперація проти "Глобино" Євген Магда вчора о 14:29
- Податок на посилки: думки щодо за і проти цієї ініціативи Олег Пендзин вчора о 14:20
- Нумерологія в податках. Цифра 11 Євген Власов вчора о 12:21
- Америка поза глобальною грою: філософія відступу чи стратегічна помилка? Світлана Приймак вчора о 09:00
- Думка первинна, чули? Катерина Мілютенко 22.01.2025 23:42
- 21% українців, які хотіли б емігрувати – це катастрофа Володимир Горковенко 22.01.2025 16:07
- Як ШІ змінює закупівлі: клієнти-машини та криза кадрів Марина Трепова 22.01.2025 15:12
- Пеня на заборгованість по аліментах: поняття, порядок нарахування та граничний розмір Леся Дубчак 22.01.2025 15:01
- Правила ефективного партнерства в адвокатурі Тетяна Лежух 22.01.2025 13:33
- Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: виклики та перспективи після 15 місяців конфлікту Олег Вишняков 22.01.2025 13:25
- Як корпоративний медичний одяг змінює клініку: мій досвід Павло Астахов 22.01.2025 09:26
-
Забудьте про молодь. Її в Україні не буде
Думка 11837
-
"Січневий яйцепад". Хто обвалив ціни на яйця
Бізнес 3371
-
США висунули Путіну ультиматум: що насправді хотів сказати Трамп
Думка 2868
-
TikTok погодиться на угоду, щоб залишитися доступним у США
Бізнес 1970
-
Дешево, але дорого. Порівняння вартості життя у Києві та інших європейських містах
Інфографіка 1961