Роль СЕО в побудові команди: чого не потрібно робити першій особі компанії
Сьогодні багато компаній зіштовхуються із неефективністю в операційних процесах саме через кволий зв'язок команди та CEO. Чого не варто робити першій особі компанії, щоб уникнути прогалин у процесах.
Основа будь-якого бізнесу - це люди, а його осердя - це СЕО. Ця проста істина здається очевидною, однак сьогодні багато компаній зіштовхуються із неефективністю в операційних процесах саме через кволий зв'язок команди та CEO. Чого не варто робити першій особі компанії, щоб уникнути прогалин у процесах - далі у колонці.
Розглядати людей як функціональну одиницю
Це одна із найбільших поширених проблем у бізнес-комунікаціях. Якщо ви розглядаєте гравця команди винятково як функціональну одиницю, то відповідно у вас і не виникатиме потреби напряму комунікувати із працівником, натомість комунікацію можна “злити” на менеджерів середньої ланки. Чому це погано? Я на власному досвіді зіштовхувався із невеликою компанією, у якій люди на виробництві ніколи не бачили та не знали CEO компанії. Як наслідок, після початку повномасштабного вторгнення ця компанія припинила своє існування через низку об'єктивних факторів, серед яких не в останню чергу був катастрофічний відтік кадрів. Натомість у моєму бренді нам вдалося втримати кістяк команди на початку повномасштабного вторгнення - насамперед тому, що до і після вторгнення ми тримали живий емоційний зв’язок із колективом. Перші дні ми фактично більшість часу проводили разом із командою на фабриці, де разом поринули у волонтерську діяльність, шиючи речі для ЗСУ. Вони звикли бачити СЕО поруч та комунікувати, тож у турбулентний час більшість прийняли емоційне рішення на користь компанії.
Мотивувати команду винятково грошима
У кінці 2023 року у бізнес-клубі Core проводили опитування серед власників бізнесу із ключовим питанням, наскільки фінансовий ресурс є вдалим мотиватором для команди. Більшість підприємців зійшлися на тому, що гроші - це хороший, проте короткотривалий стимул. Особливо цей кейс підсвічується під час непростих часів чи у висококонкурентному ринку праці. Майже завжди знайдеться роботодавець, який зможе запропонувати більше вашому працівникові. Завдання СЕО у цій ситуації просте - організувати процеси в такий спосіб, щоб робота вашої команди захоплювала. Це впливає на залученість команди і створює додаткову вартість робочого процесу. Тут СЕО надважливо показати заради чого ви працюєте. Якщо це винятково гроші, то скоріш за все втримати команду надовго не вийде. Тут постає питання, як зробити роботу цікавою та захопливою, особливо якщо йдеться про відділи, що працюють винятково із кількісними показниками. Універсальних рецептів як завжди немає, утім щонайменше потрібно збільшити кількість креативних завдань, частіше проводити тімбілдінги, влаштовувати змагання чи квести.
Вдаватися до прискіпливого мікроменеджменту
Це питання про обов'язки та ресурс СЕО. Якщо СЕО одночасно є акціонером компанії, то йдеться про повну відповідальність та прийняття рішень, проте, якщо СЕО є найманим керівником компанії, то його робота - втілювати стратегію, затверджену акціонерами, та відповідно розділити стратегію на систему тактичних рішень. Очевидно, що усі ці процеси вимагають навичок обробляти велику кількість інформацію та вміння розділяти первинне від вторинного. Утім, навіть якщо у генерального директора залишається ресурс на мікроменеджмент та моніторинг процесів на середніх та нижчих ланках, то це погана ідея. Завдання першої особи компанії - насамперед ставити перед командою цілі, а не конкретні завдання. Це про свободу дій, творчість та ініціативу, що є складовими успіху кожного гравця та, зрештою, компанії в цілому. З іншого боку, відпускати команду у повне “вільне плавання” також не варто, найкраще самому періодично долучатися до творчого процесу та органічно контролювати процеси. Тут важливо не перебільшувати із кількістю зустрічей та зумів. Якщо у командного гравця чи не щодня відбувається більше 5 зумів, то варто задуматися над ефективністю процесів та провести якісний аудит, щоб робота команди не складалася на 75% із “обговорень”.
Робити ставку винятково на нових людей в колективі
Перед кожним роботодавцем завжди існує спокуса взяти на роботу супер професіонала із великим досвідом та навичками, який, на переконання роботодавця, швидко та якісно закриє поточні проблеми в “операційці” чи на інших проблемних ділянках компанії. Це справді може трапитися, якщо ви добре попрацювали на етапі рекрутингу, втім є кейси із власного досвіду, коли ці переконання не працюють. Так ви можете зіштовхнутися із фахівцем, який розглядає вашу компанію як черговий “проєкт”, якому він надає послуги, замість того, щоб бути емоційно залученим у роботу та мати розуміння цінності спільноти. Натомість не надто досвідчений, але перспективний гравець, який ви виховаєте всередині компанії, може стати куди результативнішою одиницею колективу. У досвіді мого бренду є такий кейс, коли ми на початку роботи вирішили довірити продажі перспективній стилістиці, а не залучати дорогого професіонала із багаторічним досвідом. Сьогодні ця людина - керівник відділу продажів бренду і вже шість років її відділ показує блискучі результати.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
- Тести заходів контролю: коли і як виконувати 434
- Гра в імітацію 346
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції 208
- Втрачені мільйони: як місцеві бюджети недоотримують через неефективне використання земель 112
- Як українським трейдерам долучитися до енергетичних бірж ЄС? 84
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9141
-
Українські зброярі нарощують виробництво. Але держава не може забезпечити збут
Бізнес 7829
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 7396
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6194
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4747