Як втримати українське питання у центрі уваги американців?
У цьому контексті ми знову помічаємо проблему, яка існувала в американо-українських відносинах впродовж довгого періоду.
Американські парламентарі та політологи ніяк не можуть відділити українське питання від проблеми відносин із Росією. Так, ці дві проблеми автоматично тісно переплетені між собою, однак якщо йде мова про реакцію на війну чи допомогу для України, вони не можуть взаємодіяти та не можуть фігурувати одночасно.
Американські парламентарі аплодують президенту Зеленському стоячи після його звернення до Конгресу США. EPA
Крім того, в американському суспільстві все ще є надія на зміни у Росії із приходом до влади «опозиційних лідерів». Проблема у тому, що справжніх лідерів російської опозиції вже давно немає або в Росії, або в живих - кремлівська машина знищила всіх, хто активно виступав проти політики путіна у свій час.
Якщо говорити про теперішніх представників «ліберальної» верстви суспільства РФ, то є кілька чинників та прикладів, які вказують на те, що ситуація навряд чи зміниться за умов їх перебування при владі. По-перше, справді адекватні опозиційні голоси не є надто впливовими, а радше маргінальними. За умов їх участі у справді чесних виборах, російське суспільство їх не обере. По-друге, ті представники російської опозиції, які мають значний для суспільства РФ відсоток підтримки, не діятимуть згідно з інтересами не те що України, а Європи та США. Втім, на жаль, мало хто розуміє це серед американців. Тому їх увага розпиляється як на українців, що страждають від війни, так і на «ліберальних» росіян.
Крім того, у США помилково вважають, що вторгнення на територію України не мало історичних прецедентів. І хоча частково це правда, однак приклади вторгнення у Молдову, Грузію, приклади двох Чеченських воєн, які зламали російське суспільство, доводять, що постійна безкарність призвела до того, що зараз відбувається в Україні.
Для того, щоб втримати українське питання в центрі уваги США, треба сконцентруватись на трьох вищезгаданих тезах, паралельно не забуваючи про військову, політичну та фінансову допомогу. Успішні розв'язання цих трьох проблем вимагають посиленої роботи з американським суспільством, дипломатичним корпусом та політикумом. Цього можна досягти як завдяки «мʼякій силі», так і за допомогою безпосередніх зустрічей різного формату із вищезгаданими сторонами.
Як бачимо, роль Сполучених Штатів у війні Росії проти України є доволі значною. У першу чергу, допомога американського суспільства допомагає українцям успішно боротись із російською навалою. США не могли уникнути цієї ролі, оскільки внутрішня американська політика також має велике значення для цієї війни.
Однак у жорстокому світі політики навіть ситуації із великою кількістю жертв постійно намагаються використати для своєї вигоди. Не дивно, якщо проблеми відносин США та Росії та допомоги Україні стануть однією з ключових тем передвиборчої кампанії обох головних американських партій до проміжних виборів до Конгресу, що відбудуться вже цього листопада. На українське суспільство чекає велика кількість роботи для того, щоб залишити Сполучені Штати на своєму боці. Зрештою, війна природно втомлює, і українцям доведеться постійно «освіжати» погляд американців на неї. На цей же момент тішить, що Вашингтон не хоче відпускати своє місце «світового жандарма», хоч і обережно за нього тримається. Було б прикро опинитись у світі, у якому на цьому місці перебувають або Росія, або Китай зі своєю постійною зневагою навіть до своїх народів.
- Строк нарахування 3 % річних від суми позики Євген Морозов 09:52
- Судовий захист при звернені стягнення на предмет іпотеки, якщо таке майно не відчужено Євген Морозов вчора о 13:02
- Система обліку немайнової шкоди: коли держава намагається залікувати невидимі рани війни Світлана Приймак вчора о 11:36
- Чому енергетичні та газові гіганти обирають Нідерланди чи Швейцарію для бізнесу Ростислав Никітенко вчора о 08:47
- 1000+ днів війни: чи достатньо покарати агрессора правовими засобами?! Дмитро Зенкін 21.11.2024 21:35
- Горизонтальний моніторинг як сучасний метод податкового контролю Юлія Мороз 21.11.2024 13:36
- Ієрархія протилежних правових висновків суду касаційної інстанції Євген Морозов 21.11.2024 12:39
- Чужий серед своїх: право голосу і місце в політиці іноземців у ЄС Дмитро Зенкін 20.11.2024 21:35
- Сталий розвиток рибного господарства: нові можливості для інвестицій в Україні Артем Чорноморов 20.11.2024 15:59
- Кремль тисне на рубильник Євген Магда 20.11.2024 15:55
- Судова реформа в контексті вимог ЄС: очищення від суддів-корупціонерів Світлана Приймак 20.11.2024 13:47
- Як автоматизувати процеси в бізнесі для швидкого зростання Даніелла Шихабутдінова 20.11.2024 13:20
- COP29 та План Перемоги. Як нашу стратегію зробити глобальною? Ксенія Оринчак 20.11.2024 11:17
- Ухвала про відмову у прийнятті зустрічного позову підлягає апеляційному оскарженню Євген Морозов 20.11.2024 10:35
- Репарації після Другої світової, як передбачення майбутнього: компенсації постраждалим Дмитро Зенкін 20.11.2024 00:50
-
Що вигідно банку – невигідно клієнту. Які наслідки відмови Monobank від Mastercard
Фінанси 24972
-
"Ситуація критична". У Кривому Розі 110 000 жителів залишаються без опалення
Бізнес 21315
-
Мінекономіки пояснило, як отримати 1000 грн єПідтримки, і порадило задонатити їх на ЗСУ
Фінанси 12285
-
Курс євро впав на 47 копійок: Який курс долара НБУ зафіксував на понеділок
Фінанси 9574
-
Селена Гомес, Демі Мур та Єва Лонгорія: найкращі образи найуспішніших жінок Голлівуду – фото
Життя 8242