Створення креативних мудбордів
Користь для клієнта
Сформувати концепцію в голові – чудовий початок. Але щоб вона перетворилася у щось відчутне, таке, що можна продемонструвати наочно замовнику, необхідно матеріалізувати цю ідею. Мудборд ( з англ. mood board “дошка настрою”) – це зерно концепту, базовий пазл, із якого згодом збереться проєкт. Його результат – це структурований набір зображень із коментарями, що резонують з ідеєю проєкту.
Фрагмент мудборду для замовника
Робота над мудбордом починається одразу після складання брифу, паралельно із розробкою планувального рішення. Після аналізу, систематизації та узагальнення усіх побажань клієнта, дизайнер трансформує їх у цілісний сценарій вражень та широкими мазками намічає головні засоби їх втілення. Далі він вдається до підбору референсів, за допомогою яких зможе передати своє бачення, настроєве прев’ю майбутнього приміщення. Мудборд – посередня ланка між фахівцем та клієнтом, своєрідний портал, який дає змогу, так би мовити, зазирнути у свідомість дизайнера та побачити ще не оформлений проєкт. Він, як монітор УЗД, що показує схвильованим батькам (замовнику) ще не народженого малюка (дизайн-проєкт). Допомогти клієнту побачити цей візуальний образ, цілісну картину й прийняти рішення – ось якою є ключова мета inspiration board.
Створений і узгоджений мудборд – це окреслення напрямку роботи над майбутнім дизайн-проєктом, це погодження намірів, інструкція із подальшої розробки. Він фіксує обрану стилістику, дизайнерські ідеїї, основні колірні рішення. Така дорожня карта конкретизує подальший процес і робить результат передбачуваним для клієнта.
Мудборд – це завжди про натхнення, це етап старту і певної екзальтації, адже він є креативним способом вираження свого задуму. Це дослідницька праця, одна із найтворчіших стадій роботи над проєктом, яка надихає, мотивує та допомагає зробити осяжною абстрактну ідею, помістивши її у матеріальну форму.
Фрагмент мудборду для замовника
Дошки настрою насправді не є загальноприйнятим чи канонічним етапом у роботі над дизайн-проектами в агенціях. Однак я вважаю креативний мудборд невід’ємною складовою робочого процесу. Якщо не приділити йому належної уваги, однозначно, гарантована перевитрата часу у процесі розробки візуалізацій. Мудборд скеровує і спрощує роботу дизайнера, але, в першу чергу, він є, корисним інструментом саме для клієнта.
Фрагмент мудборду для замовника
Розглядаючи мудборд клієнт усвідомлює бачення дизайнера щодо майбутнього проєкту і порівнює його із власними очікуваннями та уявленнями про ідеальне приміщення. Саме на цьому етапі найзручніше ліквідувати всі протиріччя та уникнути потенційних розчарувань у процесі роботи над візуалізаціями. При цьому замовник має можливість не лише скоригувати та розвинути свої ідеї і побажання, але й отримати наглядну картинку.
Уже на етапі мудборду клієнт отримує наочний концепт, конкретні рішення щодо стилю, зонування, матеріалів, текстур, освітлення, озеленення, акустики, декоративних елементів та деталей. Мудборд, створений досвідченим дизайнером, має структурований виклад і змістовні ремарки до зображень. Кожна зона майбутнього приміщення, її функціонал та загальний настрій відображаються на окремих слайдах. Але при цьому дошка настрою – це естетичний креатив, а не нудні, незрозумілі схеми та цифри. Так замовнику легко вдається спіймати той самий вайб та осягнути усі тонкощі майбутнього дизайну.
Тож якщо ви зараз знаходитесь на початку проекту, яким хочете пишатися, і, якщо ваш дизайнер пропонує вам визначити вектор руху за допомогою мудборду, радимо не нехтувати цією пропозицією, приділити годину-півтори свого часу і переконатися в тому, що ви на одній хвилі з дизайнером.
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак вчора о 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко вчора о 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал вчора о 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов вчора о 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
- Гра в імітацію Євген Магда 12.11.2024 05:31
- Правова боротьба за спадок: позов проти банку про стягнення коштів у російських рублях Павло Васильєв 11.11.2024 20:24
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 10151
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 9804
-
Кінець уряду Шольца. Хто стане новим канцлером і який ультиматум має для Путіна
6421
-
У країнах ЄС ціни на вершкове масло зросли на 40%. Україна скорочує експорт
Бізнес 4835
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 3632