Приклад Франції у реалізації державної політики у сфері водневих технологій
Для України є важливим спостереження розвитку та адаптації досвіду європейських країн, що використовують водневі технології, з метою формування власної державної політики у сфері водневої енергетики
У сучасному світі спостерігається швидкий розвиток водневих технологій та, як наслідок, популярність електричного транспорту на водневих паливних елементах (FCEV).
Саме тому для України є важливим спостереження розвитку та адаптації досвіду інших європейських країн, що використовують водневі технології, з метою формування власної державної політики у сфері водневої енергетики.
Вивчення успішних підходів, стратегій та рішень щодо водневих технологій та альтернативної енергетики, апробованих у таких країнах, як Франція, може допомогти Україні розробити ефективні заходи для прискорення переходу на стійкі рішення в енергетиці.
Адаптація передових практик, фінансових стимулів, національних планів дій, стратегій та інноваційних технологій з європейським досвідом для розвитку української енергетичної сфери стане запорукою успіху в побудові «зеленої» та сталої енергетичної інфраструктури.
Врахування світових тенденцій та міжнародного співробітництва забезпечить надійне енергетичне майбутнє України, сприяючи її сталому розвитку, економічному зростанню та підвищенню якості життя громадян.
Одним з позитивних прикладів державної політики у сфері використання водневих технологій є рішення уряду Франції, відповідно до якого Міністерством промисловості вже запущено національний план прискорення модернізації електричних і водневих систем.
Початок цієї кампанії у Франції стартував 4 квітня 2020 року та передбачає надання дозволу на електрифікацію автомобіля для зменшення викидів парникових газів і забруднюючих речовин. Ця практика, яка називається модернізацією, полягає у видаленні двигуна внутрішнього згоряння та бака з автомобіля та заміні їх на електродвигун і акумулятор.
Модернізація відбувається в рамках державної політики Франції, яка має амбіцію бути лідером у виробництві водню. Уряд розглядає можливість масового впровадження водню в усіх секторах по всій країні.
Останніми роками Франція демонструє вдалий досвід у реалізації політики модернізації транспорту та переходу на водневі та електричні технології. Враховуючи цей досвід, можна запропонувати наступні рекомендації для України щодо розвитку водневої енергетики.
Забезпечення фінансової підтримки. Аналогічно французькій моделі, Україна повинна забезпечити фінансову підтримку на придбання водневих автомобілів та їх модернізацію. Це може бути реалізовано шляхом впровадження фінансових стимулів, наприклад, встановлення дотацій, податкових знижок та додаткових премій для приватних осіб та комерційних підприємств, що використовують такі транспортні засоби.
Стимулювання виробництва та інвестицій. Для стимулювання виробництва водневих автомобілів та компонентів, або модернізацію транспортних засобів на прикладі Франції, уряд може провести конкурси проєктів, які пропонують фінансування компаніям, що планують інвестувати у відповідні проєкти. Це може сприяти розвитку пропозицій модернізації та створенню робочих місць.
Розвиток інфраструктури. Україна повинна інвестувати в розвиток інфраструктури для водневих станцій заправки та супутніх сервісних послуг, що допоможе створити сприятливе середовище для переходу на водень, як вид палива. Це може охоплювати співпрацю із залученими інвесторами, місцевими органами та іншими стейкхолдерами для розбудови регіональних мереж водневих станцій.
Навчання та освіта. Для забезпечення сталого розвитку водневої енергетики уряд має активно сприяти навчанню та освіті в цій галузі. Потрібно створити спеціалізовані навчальні програми, курси та стажування для студентів та фахівців, спрямовані на підвищення рівня компетентності в області водневих технологій.
Розробка національного плану дій. Український уряд повинен розробити національний план дій, який визначатиме довго-, середньо- та короткострокові стратегічні цілі та пріоритети в області водневої енергетики. План повинен забезпечити потреби різних секторів економіки та передбачати скоординовані дії для досягнення цих цілей.
Міжнародне співробітництво. Для успішного розвитку водневої енергетики в Україні важливо активізувати міжнародне співробітництво, обмін досвідом та технологіями з країнами, які вже досягли успіхів у цій галузі. Україна може приєднатися до міжнародних ініціатив та співпрацювати з фінансовими установами для залучення інвестицій.
Замість висновку. Розвиток водневої енергетики в Україні має важливе значення для забезпечення сталого енергетичного майбутнього. Враховуючи досвід Франції, уряду слід розробити цілеспрямовані заходи, які сприятимуть переходу від викопної до водневої енергетики. Це має охоплювати надання фінансової підтримки, стимулювання виробництва та інвестицій, розвиток інфраструктури, підготовку кадрів, розробку національного плану дій та активізацію міжнародного співробітництва.
Впровадження таких заходів сприятиме підвищенню конкурентоспроможності української економіки, розвитку вітчизняного виробництва та зменшенню залежності від імпорту енергетичних ресурсів. Воднева енергетика може зайняти місце однієї з ключових складових енергетичної безпеки та сталого розвитку України в майбутньому.
- Нові мита Трампа: що чекає на Україну та Ізраїль у новій торговій реальності Олег Вишняков вчора о 18:27
- Корупція у Президента чи безвідповідальність вартістю 2 млрд грн? Артур Парушевскі вчора о 14:23
- Регулювання RWA-токенів у 2025 році: як успішно запустити проєкт Іван Невзоров вчора о 13:50
- Непотрібний президент Валерій Карпунцов вчора о 13:38
- Стягнення додаткових витрат на навчання дитини за кордоном: на що необхідно звернути увагу Арсен Маринушкін вчора о 13:21
- Оформлення права власності на частку у спільному майні колишнього подружжя Альона Прасол вчора о 10:29
- В Україні з’явився "привид" стагфляції, що пішло не так? Любов Шпак вчора о 10:27
- Юридичне регулювання sweepstakes: основні аспекти та огляд за юрисдикціями Роман Барановський 02.04.2025 16:19
- Нелегальний ринок тютюну: як зупинити мільярдні втрати для бюджету України? Андрій Доронін 02.04.2025 15:05
- Перевірка компаній перед M&A: аудит, юридичні аспекти та роль менеджера Артем Ковбель 02.04.2025 02:12
- Адвокатура в Україні потребує невідкладного реформування Лариса Криворучко 02.04.2025 01:14
- Ретинол і літо: якими ретиноїдами можна користуватися влітку Вікторія Жоль 01.04.2025 09:44
- К вопросу о гегелевских законах диалектики. Дискуссия автора с ИИ в чате ChatGPT Вільям Задорський 01.04.2025 06:23
- Рекордні 8549 заяв на суддівські посади: що стоїть за ключовою цифрою пʼятого добору? Тетяна Огнев'юк 31.03.2025 21:11
- Med-Arb: ефективна альтернатива традиційному врегулюванню спорів Наталія Ковалко 31.03.2025 17:54
-
Сотні контрактів. Про що говорить масова закупівля Європою сучасних танків та БМП
18630
-
Ексголова Харківської ОДА Кучер очолив наглядову раду держкомпанії "Ліси України"
Бізнес 17506
-
Податкова почала отримувати дані про людей, які систематично продають товари через інтернет
Фінанси 14753
-
"Найкрутіший код": До 50-річчя Microsoft Білл Гейтс відкрив доступ до його першої ОС
Бізнес 13349
-
Шмигаль: Дефіцит фінансування відбудови України у 2025 році – майже $10 млрд
Фінанси 12185