Абітурієнти мають право забрати оригінали своїх документів
Порада абітурієнтам
«Абітурієнти мають право забрати оригінали документів та подати їх до іншого вищого навчального закладу», - заявив координатор громадської ініціативи «Студентський захист» Андрій Черних.
Питання про повернення оригіналів документів приймальна комісія повинна розглядати в день подання абітурієнтом відповідної письмової заяви. Будь-які заперечення представників ВНЗ щодо видачі оригіналів є незаконним і може бути оскаржені.
«Таким чином, якщо абітурієнт буде рекомендований до зарахування у першій хвилі і подасть оригінали, а пізніше його рекомендують у другій хвилі у більш пріоритетний для нього вуз, то він зможе без проблем забрати оригінали документів з першого вузу», - підкреслює Андрій Черних.
Як відомо, перший рейтинговий список, із зазначенням осіб рекомендованих для зарахування до вузу на бюджетну форму навчання, був оприлюднений 1 серпня ("перша хвиля"). Після цього у абітурієнтів буде 4 дні (до 4-го серпня включно) для того щоб подати оригінали документів до того вузу де вони рекомендовані до зарахування. 5 серпня до 12 години рейтингові списки мають оновитися ("друга хвиля"), з них будуть виключені особи, які не подали, в період з 1 по 4 серпня, оригінали документів до вузу. У результаті їх місця займуть абітурієнти, які знаходились нижче у списку та сформується другий рейтинговий список з усіх спеціальностей в усіх вузах України. Ті абітурієнти, які з’явились у другому рейтинговому списку, матимуть три дні (5, 6 та 7 серпня) для того, щоб подати оригінали документів до вузу. 8 серпня до 12 години, всі вузи України мають втретє оприлюднити рейтингові списки ("третя хвиля"), знову виключивши з нього абітурієнтів, які не подали оригінали своїх документів протягом 5, 6 та 7 серпня. У результаті до нового рейтингового списку знову мають увійти абітурієнти, які знаходились нижче за списком. Якщо такі абітурієнти з’являться у списку, у них також буде 3 дні (8, 9 та 10 серпня) для того щоби подати оригінали документів. Не пізніше 11 серпня вузи мають видати накази про зарахування абітурієнтів на бюджет.
«У випадку порушення прав абітурієнтів на вільний вибір вищого навчального закладу, вони повинні невідкладно звертатись до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України або до нашої організації «Студентський захист» для надання практичної допомоги», - підсумував координатор громадської ініціативи «Студентський захист »Андрій Черних.
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан вчора о 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко вчора о 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв вчора о 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева вчора о 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер вчора о 08:50
- Лідерство розгортання: коли стратегія виходить за межі кабінету Жанна Кудрицька 13.05.2025 19:06
- Як навчитися ухвалювати рішення на перемовинах? Розглядаємо на прикладі покеру Владислав Пʼявка 13.05.2025 14:57
- Встигнути до штормів: чи готові інвестори до українських податкових гірок? Сергій Дзіс 13.05.2025 10:40
- Від парової тяги до цифрової етики: як змінювалось людство й корпоративна безпека Ігор Шевцов 13.05.2025 08:54
- "Справедливість" судді Канигіної Лариса Гольник 12.05.2025 18:43
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 21156
-
Держава і бізнес: партнерство краще за протистояння
Думка 11074
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
7593
-
"Російська весна – 2025". Як Москва посилила агресивну кампанію проти Молдови й Одещини
5467
-
Mercedes перенесе виробництво найпопулярнішого позашляховика у США через мита Трампа
Бізнес 5431