Мотивація в команді компанії: система премій чи штрафів
Якщо ви власник або керівник компанії – вам обов’язково потрібно навчитися мотивувати інших.
Якщо ви власник або керівник компанії – вам обов’язково потрібно навчитися мотивувати інших. Якщо ви сконцентруєтеся на розумінні того, що мотивує членів вашого колективу і як задовольнити їхні потреби, ви будете на правильному шляху до побудови успішного бізнесу.
Матеріальна мотивація
На мій погляд, гроші далеко не завжди є хорошою мотивацією.
Інколи людям здається, що саме фінансова мотивація стоїть на першому місці. Але, як показує практика, такий метод спонукання до дій працює лише на «коротку дистанцію». Тобто, якщо до керівника звернеться співробітник і, наприклад, попросить підвищити заробітну платню і тоді, за його словами, його мотивація виросте. Скажу вам з досвіду, що - мотивація виросте на тиждень або на місяць, а потім – вона все одно пропаде.
Ви, як керівник компанії – не можете поcтійно підіймати зарплатню, коли про це вас попросить ваш співробітник. Це не буде гарною мотивацією працювати краще та натхненніше.
Інколи гарним способом мотивації є система премій чи штрафів. З одного боку стимулювання, а з іншого – покарання.
Наприклад, можна вводити штраф за запізнення чи невиконання повного обсягу роботи в поставлені строки. Я також замислювався над впровадженням такої системи, адже штраф – це мотивація, яка виховує відповідальність. Але, на мою думку, це дуже небезпечно. Якщо ваш персонал має високий рівень місячного окладу, то для них штраф – може бути супер рішенням аби ще більш байдуже відноситись до роботи. Оскільки, оплатити такий штраф деяким людям буде простіше, ніж змусити себе відповідати обов’язкам компанії.
Нематеріальна мотивація
Я переконаний, що правильним способом заохочувати своїх працівників – є усна похвала та публічне визнання успіху з боку керівника.
Це не означає, що похвали повинні литися через край і бути постійними. Нехай ваше слово буде цінним, а похвала рідкісною, але міткою. Ні в якому разі не забувайте оцінювати як позитивні результати праці, так і негативні.
Ось, наприклад, якщо ви побачите, що ваш співробітник часто запізнюється, то можна сказати йому так: «Пам’ятай, що ти показуєш іншим приклад, ти ключовий гравець нашої команди, лідер – ти часто став запізнюватися, а всі на тебе дивляться».
Сучасне ставлення до помилки: помиляються всі. Тому треба не сварити за помилку, а ідентифікувати її та розібрати по кісточках, щоб такого більше не було. Якщо люди розумітимуть, що їх не сварять, то не приховуватимуть своїх помилок. І ще одне – в команді важливо давати ініціативу та заохочувати брати відповідальність.
У зв’язку із сучасними епідеміологічними проблемами та обмеженнями у повсякденному робочому процесі, можна зробити висновок, що хороші звички, які напрацьовуються роками, дуже швидко забуваються, а погані – навпаки прив’язуються і важко викоріняються.
Дисципліна та корпоративні традиції
Наприклад, в моїй команді були короткі ранкові збори всього колективу перед початком робочого дня – так звана мотиваційна зустріч, яка давала можливість зустрітися лікарям з асистентами та обговорити певні стратегії й плани на день.
Через вимушені локдауни, наша клініка не працювала майже 3 місяці і про цю традицію забули. Зараз же, ми продовжуємо працювати в умовах адаптивного карантину, а це означає, що десь вводять червону або помаранчеву зони, не їздить міській транспорт і тому, стало дуже важко зібрати колектив. Через те, що люди звикли до безтурботного способу життя, я боюсь того, що більшість власників бізнесу не зможуть повернути дисципліну і на їх співробітників чекатиме повна демотивація, повне або часткове руйнування досягнутих стандартів або щонайменше довгий шлях, щоб усе це повернути.
Головне – щира підтримка персоналу
Але найголовніше, серед загальної трудової пасивності, складнощів адаптивного карантину – це щира підтримка персоналу, позитив, оптимізм та доброзичливі відносини в команді.
Адже, ваші думки, цінності, стереотипи і картина світу – ті складові, що безпосередньо впливають на ефективність роботи вашої команди.
- Акт догляду: коли держава перетворює турботу на бюрократію Світлана Приймак вчора о 00:57
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) Христина Кухарук 24.05.2025 16:22
- Как оформить наследство в Украине, если вы находитесь за границей: пошаговая инструкция Віра Тарасенко 24.05.2025 14:50
- Централізація закупівель: як Україна та ЄС підвищують ефективність державних витрат Олена Усеінова 23.05.2025 17:38
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? Денис Терещенко 23.05.2025 15:07
- Як уникнути блокування податкових накладних? Сергій Пагер 23.05.2025 08:47
- Сімейне підприємництво в Україні: міжнародний досвід та перспективи Юлія Мороз 22.05.2025 14:15
- Світло – не трофей Ірина Голіздра 22.05.2025 12:56
- Оскарження тарифу на електроенергію: КОАС розглядає справу проти постанови КМУ Андрій Хомич 22.05.2025 11:38
- Господарювання без сторонніх або ТОВ з 1 учасником Альона Пагер 22.05.2025 09:39
- Капітал у квадратних метрах: стратегічний погляд на інвестиції в українську нерухомість Раміль Мехтієв 22.05.2025 09:07
- Хто вбив Андрія Портнова? Дмитро Золотухін 22.05.2025 01:17
- Психосоціальні ризики: прихована загроза безпеці праці, яку не варто ігнорувати Валентин Митлошук 21.05.2025 15:51
- Війна і молодь України: виклики, нові цінності та перспективи розвитку після війни Захарій Ткачук 21.05.2025 13:32
- Що робити зі скасуванням торгівельного безвізу для України Юрій Щуклін 21.05.2025 13:22
- Хто вбив Андрія Портнова? 3563
- Секс під час війни: про що мовчать, але переживають тисячі 161
- Війна змінила правила гри: Україна на першому місці за передачами озброєння (2022–2024) 117
- Обмеження переказів між картками: що зміниться з 1 червня? 116
- 8 звичок бідних людей, які заважають розбагатіти 77
-
Нові 1920-ті, "кернесанс" і "Геть від Москви!": як живе Харків за 30 км від Росії
14671
-
L'Oréal Україна запускає другий сезон програми L'Oréal Startup Hub: як подати заявку
Новини компаній 6523
-
Маніпулятори поруч: провина, сором, знецінення — чому ми роками терпимо токсичних людей
Життя 4792
-
У роботі соцмережі X стався масштабний збій
Бізнес 2672
-
Fitch підтвердив рейтинг України на рівні "обмежений дефолт"
Фінанси 2343