Як cashless вирішує проблему старих банкнот і чому він вигідніший за готівку
Останніми тижнями неабиякий резонанс мала тема приймання банками та небанківськими фінустановами різних видів готівкових банкнот.
Хтось був незадоволений тим, що фінансисти не хочуть приймати на рахунки/обмінювати старі долари та євро, хтось – відмовами брати старі купюри (1996 року випуску). Після кількох зустрічей з Нацбанком і посилення нормативної бази проблему начебто вирішили – один за одним банки заявляють про готовність адекватно працювати з усіма іноземними купюрами.
Однак навіть після всього цього залишаються незадоволені. Цього разу комісіями. Тобто спочатку людям не подобалося, що зношений долар у них не беруть, а тепер їм не хочеться віддавати рвані та затерті банкноти на інкасо і платити за це комісію. Щодо інвалюти її розмір, згідно з чинним законодавством, визначається кожним банком персонально. А безкоштовно може обмінюватися тільки стара гривня – як національна валюта України.
Усім незадоволеним можу сказати тільки одне: кращим за зношені або старі гроші може бути тільки одне – безготівкові кошти. Так, саме вони! Бо ніколи не застаріють, не зітруться і не постаріють. З такими накопиченнями не доведеться переживати за колір доларової банкноти – біла вона чи синя. Вона на рахунку, і вона ваша.
Якщо хочете вкладатися в інвалюту, то краще це робити в безготівковій формі.
Хочете вкладатися в інвалюту – заробите менше, відкриваєте гривневі вклади – отримаєте більше. Банки вже платять 18% річних. А необанки дають можливість регулярно відстежувати нарахування відсотків і отримувати процентні виплати щомісяця – непогана підмога до сімейного бюджету, пасивний дохід.
Багатьом так навіть простіше відкладати. Не потрібно щомісяця "відривати гроші від душі". Це, з вашого дозволу, зробить банк, причому автоматично. Достатньо у банківському застосунку ввімкнути функцію регулярних відрахувань. Наприклад, відправляти на депозит 5-10% з кожної зарплати, і заощадження формуватимуться практично непомітно. Так і накопичите поступово на свою мету, якою б вона не була (відпустка, побутова техніка, авто тощо). Її згодом також зручніше оплачувати в безготівковій формі.
Cashless завжди був зручним і вигідним, а зараз особливо - у непростий воєнний час. Отримуєш зарплату на картку і оплачувати свої витрати краще за допомогою пластику або мобільного додатка. Навіть у банківське відділення ходити не потрібно.
Завантажив банківський додаток, перекинув менеджеру документи, пройшов верифікацію і дистанційно відкрив рахунок. Усе. Можна вільно користуватися. NFC-чип може бути встановлений десь будь-де. Хоч у телефоні, хоч у браслеті, і його достатньо для здійснення безготівкових платежів. У сучасній Україні їх приймають не тільки в торгових центрах або супермаркетах, а навіть уже й на ринках. Якщо людям і потрібна готівка, то лише в деяких (нечисленних) випадках. Багато її непотрібно.
Тому й немає потреби постійно витрачатися на переведення у готівку, переживати за вигляд банкнот і хвилюватися, чи вдасться їх обміняти без комісії. З cashless не доводиться про все це думати. Заробляєш безготівково – витрачаєш безготівково, немає проблем з купюрами і не доводиться витрачати час на перегони по банківських відділеннях. Що дешевше і зручніше.
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 13:47
- Цивільна відповідальність за дитину: суд присудив відшкодувати збитки за пожежу Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 507
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 172
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 135
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 97
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 29068
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 17187
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 16856
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 9616
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8506