Дивний погляд Міністерства культури на креативну індустрію
Creative Ukraine 2020: Як представлена на форумі вітчизняна музична індустрія?
Міністерство культури та інформаційної політики України виступає організатором IV Щорічного міжнародного форуму «Креативна економіка у новій реальності» (Creative Ukraine 2020). Як представлена на форумі вітчизняна музична індустрія? Хто формує актуальний порядок денний?
Всеукраїнська професійна спілка працівників музичної індустрії, виявивши відсутність в нашому законодавстві основних понять, які б могли розвивати індустрію (а саме: музична індустрія - її складові, національний культурний продукт, музичний продукт, музичний експорт), неодноразово зверталась в профільний комітет ВРУ щодо необхідності проведення експертного обговорення з метою впровадження цих понять в законодавство.
Звісно, коли ми на сайті Міністерства ознайомились з інформацією про проведення 19-20 листопада 2020 р. такого авторитетного заходу за участі міжнародних експертів, який має служити майданчиком для публічної дискусії з питань, необхідних для розвитку креативних індустрій, то поцікавились у директора профільного директорату міністерства як можна обговорити питання музичної індустрії.
На що отримали відповідь, що секторальний модуль «Музична індустрія» не представлений, але представлений секторальний модуль «Концертна індустрія», організацією якого займається не профільний директорат Міністерства, а приватна особа, яка має бізнес в цій сфері і відповідає за технічне забезпечення процесу. На перший погляд в такому рішенні міністерства - передати свою функцію по організації форуму приватній особі немає нічого поганого: приватна особа, має знання, набуті через професійну діяльність, тому і виступає організатором секторального модулю « Концертна індустрія» і відбирає теми і доповідачів для обговорення. Але в таких дрібницях зазвичай і захована глобальна суть.
Саме тому, що зараз відсуне будь-яке законодавче врегулювання термінів формування змісту базових понять і є основним питанням, яке має забезпечувати міністерство.
Якщо перейти безпосередньо до понять, то музична індустрія включає в себе і концертну, оскільки в її центрі знаходиться автор, виконавець, аранжувальник і тд. Тобто суб’єкти, що створюють музичний продукт. Концертна ж індустрія в свою основу включає організаторів концертів та власників залів. Їх фокус уваги не концентрується на виконавцях, а сконцентровано на організації концертів. Тобто, скажімо, якщо після теперішньої кризи українські виконавці, не витримавши кризи, перейдуть в інші професії, організатори концертів зможуть запрошувати закордонних зірок і так через втрату національного музичного продукту шоу буде продовжуватись…
Тому так важливо, щоб профільне міністерство залишалося незалежним майданчиком для публічного обговорення цих базових речей, які накопичувались 29 років.
Всеукраїнська професійна спілка працівників музичної індустрії, з огляду на відсутність у програмі форуму питань пов’язаних з музичною індустрією України, звернулась на адресу Міністра з проханням доповнити і розширити програму секторальним модулем «Музичні індустрія».
Бачення розвитку галузі приватних осіб може не співпадати з баченням розвитку галузі інших її представників. Тому Міністерству не варто усуватися від самостійної реалізації своєї функції - формування політики в сфері музичної індустрії. Крім того, такий авторитетний захід не може бути організованим не прозоро або з конфліктом інтересів, оскільки всі суб'єкти мають право рівного доступу до обговорення теми.
Сподіваємось міністр забезпечить рівний доступ до участі у Форумі та прозорий доступ до обговорення теми. Це неможливо забезпечити, передаючи функцію визначення учасників Форуму і тем приватній особі тому ми сподіваємось що це непорозуміння буде виправлено і в міністерстві буде призначено державного службовця, який і реалізує функцію підготовки Форуму.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков вчора о 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко вчора о 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 205
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 188
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 181
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 115
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 7249
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 7027
-
Три хвилі приморозків. Хто збанкрутує, а хто – заробить
Бізнес 5999
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 3356
-
П’ять уроків Другої світової, щоб не було Третьої. Стаття глав МЗС семи країн
3232