Україна: величезні загрози державності, одночасно — неймовірне вікно можливостей
Економічна політика
Зустріч Президента Зе з головами парламентських фракцій, його наміри запропонувати зміни до податкового законодавства, спрямовані на зменшення тиску на бізнес, рішення деяких бізнесменів сплатити податки наперед, що дозволятиме забезпечити фінансування збройних сил України — це все справді позитивні повідомлення, які демонструють готовність глави держави, провідних політиків та бізнесменів почати спільно захищати нашу державу.
І тут надзвичайно важливо, щоби у першу чергу у глави держави слова та реальні справи не розійшлися у різні боки.
Україна зараз стоїть перед величезною загрозою втрати державності. Але при цьому, при правильній, послідовній економічній політиці, у нас відкривається неймовірне вікно можливостей.
Західні держави певною мірою змушені, але усвідомлено готові надати Україні максимально підтримку — військово-технічну, фінансову. Лідери західних держав розуміють, що не можна допустити окупацію та знищення української державності, бо Російська імперія зупиниться лише там і тоді, де їй дадуть відсіч. Тому вони не можуть допустити поразки України.
Але при цьому для них надзвичайно важливо, у тому числі в контексті громадської думки в своїх країнах, щоби українська влада дійсно робила кроки, які забезпечать позитивні зміни умов ведення бізнесу та створення сприятливих умов для інвестицій в українську економіку, демонструвала реальну боротьбу з корупцією, відсутність вибіркового тиску на бізнес та надання податкових, бюджетних та інших преференцій тим чи іншим бізнесменам, пов'язаним з діючою владою.
Західні політики, експерти, журналісти не приховують, що нинішня українська влада ухвалює багато рішень, м'яко кажучи, не дуже добрих.
Так експерт провідного американського ділового журналу Forbes Kenneth Rapoza днями пише: “Насамперед, йому (Президенту Зе) необхідно розробити та затвердити економічну політику, спрямовану на зростання.”
Далі експерт зазначає, що замість цього відбувається податковий тиск на бізнес. Внаслідок чого корпоративні інвестори відмовляються від України.
І далі він вказує, що “розчарування зростає ще більше, оскільки в Україні існує думка, що підвищення податків стосується не всіх. Найбільші критики Зеленського зазначають, що один з його головних прихильників, мільярдер Ігор Коломойський, який перебував під санкціями США, користувався підтримкою парламенту, щоб уникнути підвищення податків на його видобуток”.
Kenneth Rapoza резюмує, “навіть без Росії політичний ризик залишається високим для бізнес-інвесторів, іноземних і внутрішніх. Це такий же зустрічний вітер для Зеленського, як і геополітика”.
Я звернув увагу лише на цю статтю, хоча статей подібного змісту у західних ЗМІ більш ніж достатньо для того, щоби формувати негативний образ України.
Зараз можна і потрібно це змінити. Західні держави готові допомогти Україні встояти в умовах зростаючої російської військової агресії.
Але для цього Президенту Зе необхідно вносити суттєві корективи у своє оточення, починаючи від найбільш одіозних осіб на кшталт Єрмака, Смірнова, Татарова, податкового ідеолога Гетманцева.
Пану Зе необхідно проявити політичну волю в частині призначення керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, бо всі західні партнери усвідомлюють, що блокування рішення з цього приводу йде від нього.
Він повинен продемонструвати конкретними кроками, що Україна переходить до інвестиційно привабливої податкової політики, в якій не будуть “кошмарити” бізнес, що нарешті пан Коломойський перестане отримуватиме податкові та бюджетні преференції, а також не матиме можливостей для беззастережного пограбування української держави.
Те, що Президент Зе вперше за часів свого керування державою зустрівся з головами парламентських фракцій, проголошення намірів об'єднатись в умовах надзвичайної загрози українській державності, бажання суттєво зменшити податковий тиск на бізнес, вказує, що принаймні демонструється готовність до політичного примирення та формування іншої економічної політики. Сподіваюсь, хоча б зараз український політикум продемонструє, що їхні слова відповідають їхнім діям.
- Заповіт у Дубаї: нові можливості для українців у DIFC Courts Олена Широкова 15:45
- Конфлікти у бізнесі: як перетворити загрозу на джерело зростання Олександр Скнар 14:36
- У кожному дроні – сертифікат світової байдужості Дана Ярова 12:05
- Бізнес з країнами Близького Сходу: що потрібно знати про гроші, темп і традиції Любомир Паладійчук вчора о 21:38
- Фінансова свобода: що ми насправді вкладаємо у це поняття? Олександр Скнар вчора о 14:34
- Нова ера на енергетичних ринках: кінець диктатури цін Ксенія Оринчак 08.07.2025 16:49
- Український бізнес на Близькому Сході: культура, право і підводні камені Олена Широкова 08.07.2025 16:12
- Замість реформи – репертуар. Замість дій – кастинг на премʼєра Дана Ярова 08.07.2025 15:54
- Преюдиційне значення рішення МКАС при ТПП України для інших спорів: правовий аналіз Валентина Слободинска 08.07.2025 14:47
- Чому бізнес-коучинг стає все більш затребуваним? Олександр Скнар 08.07.2025 14:27
- Негаторний чи віндикаційний позов: який спосіб захисту обрати у земельному спорі? Андрій Лотиш 08.07.2025 14:03
- З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток" Галина Янченко 08.07.2025 13:59
- 5 найтиповіших помилок при впровадженні електронного документообігу Олександр Вернигора 08.07.2025 12:47
- Енергоринок України 2025, коли прийдуть європейські трейдери Ростислав Никітенко 07.07.2025 21:07
- 2025-й: нові провали без нових прізвищ Дана Ярова 07.07.2025 18:49
- Готують підвищення тарифів для населення 729
- Військово-економічна пастка: чому зламався бум РФ 146
- Медіація у бізнесі: чи готові українські компанії до альтернативних рішень? 100
- Кримінальна відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів на утримання дитини 90
- Поки ППО в дорозі – шахед вже у вікні 67
-
Україна з нуля збудувала винятковий ВПК, але він працює лише на 60% – фон дер Ляєн
Бізнес 10364
-
Кава може на 20-30% знизити ризик діабету другого типу – дослідження
Життя 6603
-
Uklon готовий виконати закон про стягнення податку з доходів водіїв
Бізнес 5501
-
"Сонне розлучення" – вихід для пар, щоб покращити якість нічного відпочинку та сексуального життя
Життя 5231
-
Мовний апгрейд: як правильно сказати українською "пир горой", "в рассрочку" і ще вісім фраз
Життя 4171