Інтервенція і Вітчизняна війна тривають
На недавньому засіданні РНБО Верховний головнокомандувач Петро Порошенко повідомив, що сьогодні сформовано декілька нових частин-з'єднань, які дозволять вже зараз перекрити можливий наступ у напрямку Маріуполя, Бердянська, у напрямку Харкова і північніше Л
На недавньомузасіданні РНБО Верховний головнокомандувач Петро Порошенко повідомив, щосьогодні сформовано декілька нових частин-з'єднань, які дозволять вже заразперекрити можливий наступ у напрямку Маріуполя, Бердянська, у напрямку Харковаі північніше Луганська, у напрямку Дніпропетровської області.
Порошенкотакож поінформував, що план спорудження фортифікаційних споруд наразі чітковиконується, а потім він сказав наступне: «Забезпечення наших збройних силновітньою технікою, як наступальною, так і розвідувальною, триває достатньоефективно. І ми маємо пам'ятати, що ми здатні захистити нашу державу».
Отже,про антитерористичну операцію вже не йдеться. Триває повномасштабна оборонна війна– це випливає не лише з термінології Верховного головнокомандувача, а й з характерубойових дій. Хочу привернути вашу увагу: Петро Порошенко вже двічі назвав цювійну "Вітчизняною війною". Перший раз це сталося під час виступу надень Незалежності 24 серпня 2014 року, а другий – у нещодавньому зверненніПрезидента з нагоди 70-ї річниці визволення України. Причому в другому виступіщодо російських загарбників він вжив визначення "інтервенти", тобтонаголосив, що відбувається інтервенція.
Проте, влексиконі політиків і журналістів слово "війна" зустрічається не надточасто, хоча всі обговорюють події на Сході України за допомогою понять ікатегорій повномасштабної війни: "диверсійно-розвідувальні групи"," партизанський рух", "лінія фронту", "наступальна операція","перегрупування військ" тощо.
Вважаюзайвим наводити тут численні докази російського вторгнення – нехай це робитьМЗС у "Білій книзі інтервенції в Україну з боку Російської Федерації"– всі ми й без того знаємо що Росія розв’язала проти нас війну. Знаємо, алечомусь боїмося називати цю війну "російсько-українською війною".
Це вже не"антитерористична операція", це не "події на території Донецькоїта Луганської областей" – це війна. І цю розбійницьку війну віроломнорозв’язала проти нас путінська Росія "зі своїми агресивними, нелюдськимипланами" – як писала колись совєтська пропаганда щодо фашистськоїНімеччини.
Єдністьінтерпретації цих подій як "війни" є також важливою для їх сприйняттязахідною аудиторію, яка досі вважає що на сході України відбуваєтьсяантитерористична операція, локальний конфлікт, який не загрожує країнам заходуі не вимагає відповідної активної реакції.
Нажаль, ми перестали говорити й про щоденне незаконне перетинання нашого кордонуросійськими військовими формуваннями - тобто про вторгнення, яке передбачає актагресії. В умовах гібридної війни не має значення хто саме вторгся на нашутериторію – регулярні російські війська без розпізнавальних знаків чи військовіформування складені з російських найманців. Вони їдуть на нашу територію зРосії на танках під російськими прапорами - і в будь якому випадку є російськимагресором.
Для насця війна є Вітчизняною, тому що в ній бере участь весь наш український народ –не тільки військові, а й прості громадяни. Український народ збирає пожертвисвоїм героям, постачає свою армію - закуповує військовим необхідне обладнання,одяг, їжу, збирає дитячі малюнки, плете маскувальні сітки – і відвозить все цена передову.
Колисья вмовляв журналістів називати терористів терористами і бойовиками, а не "проросійськимиактивістами". Сьогодні я так само закликаю всіх не боятися зобидити агресора,називати речі своїми іменами та іменувати війну війною - "російсько-українськоювійною", "Вітчизняною війною". Давайте робити це вже зараз нечекаючи повернення героїв війни та їх пояснень.
ГеннадійТкачук, народний депутат України
- Суд відмовив у позові до ФОП щодо псування техніки після ремонту Артур Кір’яков вчора о 19:08
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? Олег Сніцар вчора о 17:12
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори Христина Кухарук вчора о 17:03
- Мінеральна угода США та України: шанс на нову енергополітику чи дорогий експеримент? Ростислав Никітенко вчора о 15:55
- Інвестування в Україну – аналіз досвіду іноземних компаній Сильвія Красонь-Копаніаж вчора о 13:30
- Як спадкоємцю за кордоном не загубитися у правовому лабіринті Світлана Приймак вчора о 13:28
- Психологічна готовність до пластичної операції – більше, ніж "налаштування" Дмитро Березовський вчора о 12:42
- Чому ми приймаємо нелогічні фінансові рішення? Антон Новохатній 04.05.2025 16:55
- Відповідальність батьків за шкоду, завдану дитиною: кейс наїзду на пішохода Артур Кір’яков 03.05.2025 09:28
- Кібербезпека в руках людей: чому найслабша ланка – не код, а співробітник? Михайло Зборовський 02.05.2025 14:56
- "Дачна революція": Верховний Суд дозволив реєстрацію місця проживання у дачному будинку Арсен Маринушкін 02.05.2025 13:48
- Відповідальність батьків за тілесні ушкодження, завдані їхніми малолітніми дітьми Артур Кір’яков 02.05.2025 09:28
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 01.05.2025 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 01.05.2025 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 01.05.2025 09:52
-
У Чернігові демонтували пам’ятник борцям за незалежність: про що йдеться
Життя 3917
-
Що головне і що парадоксальне в угоді з США про корисні копалини
Думка 3815
-
Віагра, тефлон і бактерії проти пластику: вісім випадковостей, які змінили світ
Життя 2547
-
Зумери й міленіали на межі: як розпізнати кризове вигорання і врятувати себе
Життя 2544
-
"Ми скорочуємо більше ніж удвічі наше виробництво", – фіндиректор Ferrexpo
Бізнес 2089