Пенсійна реформа 2025 року
До кінця 2025 року влада планує примусове запровадження накопичувальної пенсійної системи і впровадження нової формули розрахунку пенсії в солідарній системі по е-балам…
До кінця 2025 року владою запланована пенсійна реформа, яка складається із примусового запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи і впровадження нової формули розрахунку пенсії в солідарній системі по е-балам…
У 2025 році пенсії в Україні можуть нараховувати інакше, оскільки Кабмін хоче примусово запровадити обов'язкове пенсійне забезпечення. Правда, відповідний проєкт закону № 9212 «Про накопичувальне пенсійне забезпечення» з Верховної Ради повернули на доопрацювання, але згодом уряд вніс правки і Законопроєкт щодо накопичувальних пенсій все ж таки планують розглянути у найближчі місяці.Урядовий Законопроєкт № 9212 передбачає обов’язкову участь у системі накопичувального пенсійного забезпечення працюючих осіб до досягнення ними 55 років та обов'язкову сплату роботодавцями пенсійних внесків на користь таких найманих працівників за ставками 1%, 1,5%, 2% від суми заробітної плати працівників, а держава буде співфінансувати такі внески на паритетних засадах за рахунок коштів державного бюджету.
При цьому, розмір ЄСВ, який сплачується роботодавцем, залишається незмінним, накопичувальний внесок включається до ЄСВ, який матиме назву Єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та накопичувальний внесок до системи загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення (єдиний та накопичувальний внесок з оплати праці).
Довідково. Законодавством України передбачається три рівня пенсійного забезпечення:- солідарна пенсійна система;
- обов'язкова накопичувальна пенсійна система;
- добровільну накопичувальну (приватна) пенсійна система ...
Солідарна пенсійна система є основою пенсійного забезпечення. Вона функціонує в Україні за рахунок працюючого населення, де роботодавці сплачують відповідний єдиний соціальний внесок..
Обов'язкова накопичувальна пенсійна система передбачає обов'язкові відрахування із заробітної плати працівників на свої особисті пенсійні рахунки.
Добровільна накопичувальна система (приватна) дасть можливість працівникам додатково понад обов'язковий розмір направляти кошти для своєї майбутньої пенсії.
Наслідки проведення Пенсійної реформи - 2025:
Внаслідок впровадження накопичувальної системи двох напрямків (обов'язкової і добровільної) збільшиться розмір відрахувань із заробітної плати працівника і зменшиться, відповідно сума до виплати на руки.
Крім того, пенсійна реформа передбачає суттєву зміну розрахунку пенсії і впровадження нової формули розрахунку пенсій. Тепер вона буде розраховуватися і залежати від кількості відпрацьованих років та суми сплаченого ЄСВ. Ці показники вже будуть переводитись у відповідні е-бали, які далі будуть впливати на розмір відповідної пенсії (по розрахункам експертів призведе до зменшення розміру пенсій)
Ідея накопичувальної пенсійної реформи начебто прогресивна, але може статися так, що ці інвестовані гроші, які люди будуть відраховувати і накопичувати, в один момент зникнуть... Адже ніде в Законопроєкті не сказано, що держава у такому випадку відшкодує втрачені кошти, тобто в Законопроєкті немає ніяких гарантій збереження цих коштів…
Разом з тим, відзначимо що проблеми пенсійного забезпечення є похідними від проблем економіки. Буде економічне зростання стануть можливими і справжні пенсійні реформи, не буде економічного зростання продовжиться занепад і деградація пенсійного забезпечення.
Пенсійне забезпечення є ядром всієї системи соціального захисту населення, яке зачіпає інтереси практично кожного громадянина, а це означає, що від того, наскільки прозорі будуть схеми пенсійних відрахувань та зрозумілий порядок обчислення пенсій, залежить загальний настрій суспільства на проведення або відторгнення реформ...
- Економіка агресора радує своїм падінням Володимир Горковенко 20:07
- Пенсійна реформа 2025 року Андрій Павловський 18:17
- Все про ПДВ: коротка інструкція від адвоката Сергій Пагер 09:52
- Инструкция для семей: как проверить статус военного и оформить необходимые выплаты Віра Тарасенко вчора о 23:25
- Схеми "золотих паспортів" у ЄС під забороною: удар по російським олігархам Володимир Горковенко вчора о 23:08
- Захист прав національних спільнот – основний критерій вступу України в Європейський Союз Сергій Пєтков вчора о 18:12
- Час убезпечувати тил Євген Магда вчора о 15:36
- Шанс або вирок: як бути бізнесу в епоху цифрової трансформації Богдан Данилко вчора о 15:16
- Звільнення багатодітних батьків від оподаткування на об’єкти житлової нерухомості Юрій Стеценко вчора о 13:39
- Це не працює в B2B-маркетингу: як уникнути найпоширеніших помилок Алла Болоховська вчора о 11:46
- Проєкт регулювання криптоактивів в UK Олександр Черних вчора о 11:00
- Проблеми з концентрацією уваги: чому виникають і чи варто бити на сполох? Ольга Малахова 29.04.2025 20:51
- Корпоративна безпека під час війни: як управляти ризиками в умовах невизначеності Тетяна Андріанова 29.04.2025 16:49
- Аргентина відкриває правду про нацистів і диктатуру Дмитро Зенкін 29.04.2025 14:59
- Заповіт під вибухами: як військові передають останню волю без нотаріуса Світлана Приймак 29.04.2025 13:47
-
Ухиляння від переговорів: Росія вже не хоче обговорювати зі США закінчення війни
Думка 40214
-
Битва палубних винищувачів: в Індії французькі Rafale без бою перемогли російські МіГи
Думка 17940
-
Індія та Пакистан на межі війни. Чи вийде зупинити нову ядерну загрозу – сценарії
10029
-
Аеропорт "Львів" заявив про загрозу закриття через житлову забудову Сокільників
Бізнес 5901
-
Угоду підписано: ресурси, перемир'я та гра на нервах
Думка 4979