Побоювання щодо запуску CBDC США
Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно?
Ще від початку року США досліджували можливість запровадження цифрової валюти. Федеральний резерв повинен був оцінити всі за і проти та висловитись стосовно цього нововведення, адже випуск такої валюти повинен бути зобов’язанням ФРС. Це не перший у світі подібний досвід і можна скористатися напрацюваннями інших країн у запуску CBDC. Безсумнівно, що цифровий долар матиме безліч переваг, та чи все так однозначно? У цьому блозі розберемо які є недоліки.
Впровадження цифрового долара навряд чи може бути справою ближчої перспективи. Крім технічних і формальних питань у Білому Домі та Конгресі США повинні пройти дебати щодо схвалення цього рішення. Очікується, що на всі процедури, включно із технічними, знадобиться близько п’яти років. При цьому конкуренція Сполучених Штатів із провідними країнами в цифровій галузі, такими як Китай, підштовхуватиме їх до впровадження нових технологій, щоб зберегти домінування своєї валюти у світовій економічній системі.
Цифровий долар має ряд беззаперечних переваг, таких як пришвидшення переказів та зменшення вартості грошових транзакцій, що особливо актуально для міжнародних операцій. ФРС США планує запуск CBDC, адже це потребує меншої інфраструктурної мережі та дасть доступ до фінансових послуг людям, які наразі позбавлені його. Але крім позитивних очікувань є й обґрунтовані побоювання.
Запровадження CBDC для класичних банків може мати неприємні наслідки у разі, якщо частина клієнтів захоче зберігати свої заощадження в цифрових гаманцях. Це закономірно призведе до зменшення кількості депозитів. Очевидно, що такий розвиток подій змінить саму структуру фінансової системи не тільки в США, але й всього світу, адже для великої кількості країн долар є валютою міждержавних розрахунків. Варто зауважити, що політичні та фінансові чинники мають більший вплив на стабільність долара, ніж технологічні нововведення.
Сумніви щодо здатності цифрового долара уникнути традиційних проблем світових валют є навіть серед керівників ФРС. Тобто, проблеми крадіжок, шахрайства, відмивання коштів та спрямування грошей на терористичну діяльність нікуди не зникнуть. При цьому автоматизація процесів під час використання CBDC не може вважатися панацеєю, а крім цього деякі інструменти, запропоновані для міжнародних переказів, вже і так працюють в чинних системах. Тут мається на увазі, що багато доларових операцій вже функціонують в цифровій системі.
Крім цього є побоювання щодо відмови низки компаній використовувати цей метод розрахунків, адже CBDC має доволі суворий механізм контролю. Це більше стосується іноземних корпорацій, які не будуть мати очевидних фінансових причин переходити на цифрову валюту США. При цьому уряд Сполучених Штатів отримає доступ до всіх операцій, в тому числі до тих, які б хотіли приховати, адже система буде повністю контролюватися ФРС. Тому над довірою треба буде попрацювати всім учасникам, які можуть користуватися цифровим доларом.
Пандемія коронавірусу, за якої швидкі й безконтактні методи переказів стали більш потрібними, та економічне суперництво з Китаєм підштовхнули США до розробки своєї цифрової валюти. Наразі, уряд Сполучених штатів, хоча і з деякою пересторогою, але зацікавлений у запровадженні цієї технології. Фінансова система цієї країни формувалася протягом 250 років, тому інтегрування нововведень на кшталт цифрових активів проходить з певними пересторогами та розглядом усіх аспектів. Та зрештою, цифрові валюти — це шлях у майбутнє, тому можна очікувати, що після узгоджень всіх деталей і гарантуючи користувачам всю можливу безпеку CBDC буде запроваджено.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2971
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1963
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1797
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1346
-
Фонд Баффета звітує про рекордний прибуток завдяки інвестиціям у страхування
Бізнес 1305