Беззахисність русскоязичних перед Кремлем
Ворог зупинений на фронтах Донбасу. Але російська імперська машина зберігає вплив на п‘яту колону. Серед них одиниці – свідомі агенти Москви. Більшість самим небажанням змінюватись грає на руку Путіну.
Ворог зупинений на фронтах Донбасу. Але російська імперська машина зберігаєвплив на п‘яту колону. Середних одиниці – свідомі агенти Москви. Більшість самим небажанням змінюватисьграє на руку Путіну.
Мова йде про російськомовних громадян нашої держави. Частина з них –російськомовні українці. Частина – нащадки вселених окупантів та карателів. Абільшість хоче зберегти звиклу систему, домінувати у суспільстві. Цедемонструють сучасні популярні серіали, де україномовних виставляють тупимиселюками на фоні інтелігентів – знавців культури Пушкіна та Булгакова. Спробинаставити їх сприймають у штики, з шизофренічним роздвоєнням реальності – з одногобоку, немає різниці, якою мовою розмовляти, а з іншого, Путін напав на Українучерез спробу скасувати ганебний “закон” Ківалова-Колєсніченка. В дію йде все –сфальшована статистика участі російськомовних в АТО, діяльність окремихрозпіарених волонтерів, будь-яка конструктивна ініціатива, що уникає виконанняКонституції та зневажає державну мову. Позиція окремих міністрів – лише вишенькана торті потужного впливу російськомовних.
З іншого боку попри всі демократичні мантри, русскій мір не дрімає. СловаПутіна про кордони Росії, що співпадають з кордонами російської мови такультури – не пусті гасла. Спільність ментального простору дозволяє проводитияк тривалі процеси впливу на свідомість, так і точкові операції. Однією з них став так званий “пісенний флешмоб”.
Головний месидж організаторів – росіяни люблять непутящих братів, і хочутьмиритись (про що постійно кричать і очіліьники терористичних організацій наДонбасі – звісно, на своїх умовах). В кількох російських містах пройшли нібитоспонтанні флешмоби зі співом українських народних пісень – у відповідь десятокразів у обласних центрах півдня і сходу України пролунали російські. Причомувсі – з радянських фільмів, з чітким комуністичним меседжем. (наприклад вХаркові – “Вєсна наЗарерєчной уліце”, депрославляються радянська індустріалізація та її бараки). Це інтенція колишньоїУРСР, так би мовити русскій мір в лайт-формі.
Звісно, військові аналітики звернули увагу, попросили СБУ припинити цюдиверсійну опнрацію Путіна. Проте багато “патріотів” не розуміють – що в цьому поганого. Війна – це ж погано, а тут Путін хочемиритись. Ми співаємо одних пісень, читаємо одні книжки – давайте зновудружити!
Для таких горе-патріотів варто ще раз нагадати – проблема не в Путіні.Проблема в багатовіковій політиці Московської імперії, що прагне асимілюватидемографічний та інтелекутальний потенціал українців. Для цього требапереконати що немає жодної різниці між жителем Вінниці та Твері. Нищенняособливостей української культури, обмеження низькосортною шароварщиною, штучнеспотворення лінгвістичних норм правопису, тотальна русифікація – це інструментиєдіной страни – від Бреста до Камчатки. І справжній щит має грунтуватись на головному– ідентичності національній, що грунтрується на збереженні рідної мови,культури та історії. Бо якщо в цій країні не говоритимуть по-українськи – то хтоїї захищатиме, кому вона буде потрібна?
- Вбивчі цифри: як звички й випадки скорочують життя Христина Кухарук 13:54
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як зруйнувати країну 290
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 196
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 186
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 141
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 119
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 13033
-
Прохідницький щит для будівництва метро в Києві привезуть на початку 2026 року
Бізнес 6411
-
Рада скасувала старий Господарський кодекс: які наслідки для бізнесу
Думка 4088
-
Спиратися на реальні дані, бути готовим до змін: як Барометр бізнесу допомагає діяти на випередження
Бізнес
2945 -
Київстар за І квартал 2025 року сплатив понад 3,37 млрд грн податків
Новини компаній 2658