Кібербезпека: ідентифікація
Тривале, незручне і кропітке дійство для власника картки – проходження двох чи більше рубежів захисту. Але, у сучасному світі, протистояння зручності і безпеки стане класичним!
Пам'ятаю часи, коли контроль доступу в кабінетні приміщення обмежувався відбитком металевої печатки на пластиліні, який фіксував нитку або металеву перетинку, що з'єднувала двері з луткою. І цього було достатньо. Якщо ж виявлялося, що пломба чи відтиск пошкоджені, то проводилася службова перевірка.
На сьогоднішній же день має місце подвійна ідентифікація користувачів, зокрема для доступу в комп'ютер: а) звичні логін і пароль б) так званий фізичний ключ (він може бути у вигляді USB-брелка або старт-картки). При цьому географія старт-картки може бути розширена до турнікету при вході в приміщення, на якому фіксуватиметься час прибуття працівника на роботу.
Тепер, що стосується біометрії, яку намагаються впроваджувати, зокрема при отриманні банківської платіжної карти (БПК), і пропагують як панацею, що замінить всі рівні безпеки, які існували до цього. Залишати біометрію, як єдиний параметр захисту, не варто. Вона повинна дублюватись яким-небудь кодом чи паролем. Двом фізично міцним молодикам не складе труднощів взяти за руку тендітну дівчину і насильно торкнути її пальчик до сканера. Введення ж, додатково, пін-коду стане не 100%-им, але бар'єром для незаконного збагачення.
Так, це тривале, незручне і кропітке дійство для власника картки – проходження двох чи більше рубежів захисту. Але, у сучасному світі, протистояння зручності і безпеки стане класичним!
Що стосується значних сум, то операції по зняттю краще проводити в установі банку, через касу з пред’явленням паспорту. Якщо ж все-таки БПК, то слід додати ще один додатковий рівень захисту ( можливо, смс-повідомлення з кодом для підтвердження виконання транзакції). Чим більше факторів, тим краще.
Необхідно розуміти, що на сьогоднішній день банківська платіжна картка давно перестала бути безпечним та захищеним інструментом. Одним із дієвих заходів по захисту коштів, розміщених на БПК, є виготовлення двох дебетових карток: основної і додаткової. Основна виконуватиме роль сейфа, і може припадати пилом вдома та ніколи не використовуватися. Додаткова, на яку зараховуватимуться незначні суми з основної за допомогою web-банкінгу чи мобільних додатків, використовуватиметься як гаманець. З нею можна ходити в магазин чи знімати готівку з банкомата, не переймаючись при цьому за скімери та накладні клавіатури.
Слід окремо зупинитись і на розрахунках в торгово-сервісних мережах з допомогою сучасних мобільних телефонів. Визначити конкретну небезпеку важко, але ситуація однозначно спірна. На відміну від надійно «зашитого» чіпа в БПК чи банкоматі, в телефоні є операційна система, яка може бути уражена шкідливим кодом.
Чого тільки варті універсальні роз'єми, що використовуються як для заряджання пристрою так і для передачі інформації. Коли ми використовуємо такий безкоштовний сервіс як підзарядка телефону, скажімо, у закладах громадського харчування, що, зазвичай, розміщений біля адміністратора – звідки нам знати, куди ввімкнений зворотній кінець кабелю? Тому безпечніше тримати при собі портативний акумулятор. Так, не дуже зручно, можна забути вдома і т.п. Але в протистоянні зручності і безпеки вибір за вами.
- Голова правління ОСББ, як головний HR будинку Олена Гаркуша 10:24
- Незаконна передача земель лісового фонду під забудову в Дніпрі Павло Васильєв вчора о 13:42
- Дисциплінарна справа проти суддів: порушення строків судочинства Павло Васильєв 21.02.2025 19:28
- Сертифікат ТПП: чи була форс-мажорна обставина?! Світлана Приймак 21.02.2025 15:31
- Діти з інтернатів після евакуації: повернення в нікуди Юлія Конотопцева 21.02.2025 15:17
- Стійкість, яка допомагає жити: як України долає виклики та підтримує ментальне здоров’я Галина Скіпальська 21.02.2025 14:40
- Нова концепція енергії: чому ми втомлюємося, навіть коли відпочиваємо? Наталія Растегаєва 21.02.2025 13:16
- Нейро-коучинг: як змінити мислення та приймати ефективні рішення Катерина Мілютенко 21.02.2025 02:29
- Виклик для Європи і світу: підсумки Мюнхенської безпекової конференції Ніна Левчук 20.02.2025 17:03
- Відомчий житловий фонд: минуле чи прихована реальність Аліна Москаленко 20.02.2025 15:32
- Практика розгляду справ про хабарництво: ВАКС vs місцеві суди Іван Костюк 20.02.2025 13:30
- Про що Україні говорити з європейськими країнами в плані безпекової компоненти Олександр Калініченко 20.02.2025 11:23
- Гра на виживання України: Трамп за чи проти Путіна?! Дмитро Зенкін 20.02.2025 09:00
- "Закон і порядок" на крайньому заході України Євген Магда 19.02.2025 15:47
- Що чекає на ринок пасажирських автобусних перевезень у 2025 році Альона Векліч 19.02.2025 14:49
-
З Фонду національного добробуту РФ зникло понад 100 тонн золота
Фінанси 2872
-
Розуміє Україну, чує Європу. Що потрібно знати про Келлога та його роль у переговорах
1947
-
22 200 гривень: актуальна ставка оренди гектара землі
Бізнес 1755
-
Reuters: РФ може погодитися на використання Україною $300 млрд заморожених активів
Бізнес 1459
-
452 світанки в полоні. Історія захисника Маріуполя, який пройшов російські катівні
1273