Аліменти по-новому. Збільшення засобів примусу до виконання рішення
Як присудити аліменти в 2018 року. Нова відповідальність для неплатників.
Кінець минулого року тапочаток нового, приніс багато нововведень в правовому полі. Не оминув змін іСімейний кодекс України, як основний документ, що регулює сімейніправовідносини.
Згідноданих змін, був переглянутий порядок присудження аліментів. На сьогоднішнійдень, стягнути аліменти буде значно простіше, оскільки законодавчо передбаченаможливість стягнення аліментів не лише в порядку позовного провадження але і впорядку наказного, що значно швидше. Так, частиною 5 ст.183 Сімейного кодексуУкраїни, передбачено, що той із батьків або інших законних представниківдитини, разом з яким проживає дитина, має право звернутися до суду із заявоюпро видачу судового наказу про стягнення аліментів у розмірі: на одну дитину -однієї чверті, на двох дітей - однієї третини, на трьох і більше дітей -половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десятипрожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Уразі ж, якщо Позивач претендує на більшу частку від доходу ніж зазначено у ст. 183 Сімейногокодексу, додатково просить аліменти на особисте утримання до досягнення дитиноютрьохрічного віку або ж, бажає отримувати кошти в твердій грошовій формі, у розмірібільшому ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку - справабуде розглядатись в порядку позовного провадження.
Крімтого, були внесені зміни до ст. 182 Сімейного кодексу України, та збільшеномінімальний розмір аліментів. Так, мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Прожитковиймінімум на одну особу в розрахунку на місяць у 2018 році:
Соціальні і демографічні групи населення | Розмір прожиткового мінімуму | ||
| 01.01.2018 - 30.04.2018 | 01.07.2018 - 30.11.2018 | 01.12.2018 - 31.12.2018 |
Діти віком до 6 років | 1492 грн. | 1559 грн. | 1626 грн. |
Діти віком від 6 до 18 років | 1860 грн. | 1944 грн. | 2027 грн. |
Збільшено, також, перелік обставин, які враховуютьсясудом при визначенні розміру аліментів. Зокрема зараз, окрім стану здоров'я та матеріального становища дитини;стану здоров'я та матеріального становища платника аліментів; наявності уплатника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків,дочки, сина, судом, також будутьвраховуватись: наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів,доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі напридбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратнийрозмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментівне доведено джерело походження коштів.
Такимчином, у разі, якщо платник аліментів має мінімальну заробітну плату, але прицьому «живе на широку ногу», у Позивача збільшується коло інструментів длядоказування майнового стану Відповідача.
Відповідальність за несплату аліментів.
Також, слідзазначити, що на сьогоднішній день визначено право стягнення неустойки у разі існування заборгованості присплаті аліментів: «У разі виникнення заборгованості з вини особи, яказобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду або за домовленістю міжбатьками, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розміріодного відсотка суми несплачених аліментів за кожен день прострочення від дняпрострочення сплати аліментів до дня їх повного погашення або до дня ухваленнясудом рішення про стягнення пені, але не більше 100 відсотків заборгованості».
Крім того,ухилення від сплати аліментів, як наслідок, може вплинути на розмір часток вспільній сумісній власності подружжя при поділі спільного майна. Так, у разі,якщо один із батьків ухиляється від утримання дитини (сплати аліментів), приподілі спільного майна, частка другого з батьків може бути збільшена.
На початку2018 року, збільшені і засоби примусового виконання рішень. Згідно змін, вякості примусових засобів можуть застосовуватись: тимчасові обмеження у правівиїзду з України, у праві керування транспортними засобами, у праві користуваннязброєю і у праві полювання. Крім того, передбачено новий вид адміністративного стягнення– суспільно корисні роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевогосамоврядування.
Також, новелоюв законодавстві є право того з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина,самостійно вирішуватиме питання протимчасовий виїзд дитини за кордон, якщо другий має заборгованість повиплаті аліментів за 6 місяців.
Нагадаємо, щоокрім адміністративної відповідальності, в Україні, статтею 164 Кримінальногокодексу України передбачено ще й кримінальну відповідальність за ухилення від сплати аліментів на утриманнядітей.
Аліменти – власність дитини. Новим Законом чітко визначено, що аліменти це не власність батьків, що проживаютьз дитиною, а власність самої дитини. Крім того, передбачена можливість перевірки цільового використанняаліментів в інтересах дитини.
Звільнення від сплати судового збору.
Насьогоднішній день, законом було розширено перелік справ, в яких не потрібносплачувати судовий збір. Якщо раніше, судовий збір не стягувався у справах простягнення аліментів, то завдяки законодавчим змінам збір також, не будестягуватись ще й: у справах, що стосуються оплати додаткових витрат на дитину,стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексаціїаліментів чи зміни способу їх стягнення.
Маємо надію,що дані зміни будуть реалізовуватись на практиці та дозволять зменшити заборгованість зі сплати аліментів, атакож забезпечить належне утримання дітей, які отримують аліменти.
- Міцний крафт в Україні: як недосконале законодавство гальмує галузь Катерина Камишева 00:16
- Імпорт російського урану до Німеччини зріс майже 70%. Володимир Горковенко вчора о 22:07
- Чи є місце Ханукії в центрі Києва? Олег Вишняков вчора о 13:28
- Про газ для "чайників" Євген Магда вчора о 12:23
- Особливості аудиту земельних ділянок для успішної реалізації будівельних проєктів Ольга Сидорчук вчора о 11:39
- Витяг з держреєстру не є належним доказом самопредставництва в суді для юрособи Євген Морозов вчора о 09:35
- Як стати відомим адвокатом за 1 рік? Тетяна Лежух 02.01.2025 16:26
- Як українським трейдерам успішно працювати на біржі EPEX Spot Ростислав Никітенко 02.01.2025 12:29
- Синьо-жовтий прапор у Гаазі: як Україна змінює правила глобального правосуддя Дмитро Зенкін 02.01.2025 12:05
- Юридичні послуги у 2025 році: виклики, перспективи та етика професії Світлана Приймак 02.01.2025 10:00
- Стягнення на один і той самий предмет іпотеки в різні способи Євген Морозов 02.01.2025 09:48
- ПЗУ "Про ринок деревини" – найкраща робоча модель захисту вітчизняних деревообробників Юрій Дюг 02.01.2025 09:08
- Статистика 2024: Як форензик допомагає виявити фінансові злочини Артем Ковбель 02.01.2025 02:12
- О распаде (разделе, национализации) крупнейших мировых ТНК Володимир Стус 01.01.2025 22:56
- 5 причин, навіщо складати CELPIP у 2025 році? Олександра Смілянець 01.01.2025 12:25
-
Вартість електрики в Німеччині впала нижче нуля. Цей феномен трапляється дедалі частіше
Бізнес 103831
-
Кінець епохи. Що буде з мережею АЗС "Авіас"
Бізнес 85615
-
До України їдуть ракети Sea Sparrow. Що це за зброя і як для них адаптували радянські "Буки"
Технології 44900
-
"Пропускна здатність русла була майже нульова". Біля Києва розчистили річку за 11 млн
Бізнес 12526
-
У Вознесенську відновив роботу залізничний вокзал – фото
Бізнес 12432