Що приніс нам Мазепа? Україну!
Правда в тому, що Мазепа уже дуже багато нам приніс. Він приніс нам Україну. Тому, я сам проголосував за Мазепу і закликаю всіх українців зробити це.
Тривають останні дні голосування за присвоєння головному аеропорту країни імені однієї з кандидатур, список яких розміщено на сайті Мінінфраструктури. Весь цей час точилися запеклі суперечки на тему хто більш достойний. Мазепа, Антонов, Сікорський, Малевич? Проте, в останні дні голосування деякі учасники дискусії почали просто дивувати.
Знаєте, дуже прикро чути від деяких співвітчизників щось на кшталт, що Гетьман України Іван Мазепа – це той, чиє ім’я нам «нічого не принесе». Мовляв, він Полтавську битву програв, а отже, іноземні гості України не зрозуміють чому це головне летовище України назване на його честь.
В мене виникає логічне питання до авторів подібних висловів. А як нам тоді ставитися до аеропорту Де Голля у Франції? Адже він теж зазнав поразки у війні проти Вермахту в якості офіцера французької армії. При цьому, вклад французів у подальшу перемогу над нацизмом для багатьох лишається сумнівним. То ми тепер що, маємо висловлювати французам своє незадоволення з цього приводу? Уявляєте абсурд ситуації?
А порівняння появи в списку варіантів імені Мазепи із «спецоперацією Кремля» взагалі шокує! Мазепа – це той, чиє ім’я Москва завжди прагнула витравити усіма можливими способами, знищити, стерти, розгромити його спадок. От тільки справа в тім, що спадок той на стільки потужний, фундаментальний і беззаперечний, що цього ніколи зробити не вдасться, як не вдалося протягом трьохсот років окупації України і знищення всього українського.
Правда в тому, що Мазепа уже дуже багато нам приніс. Він приніс нам Україну.
Освітній спадок, культурний, політичний, історичний… Без Мазепи ми б сьогодні не обирали б імені летовищу в Борисполі. Воно би називалося іменем Петра І чи Сталіна. Бо не було би України. Не було би інтелектуальної дискусії.
Ось що таке Мазепа. Це українська освіта, це українська церква, українська державність, український розум, українська відвага. Це політика, до рівня якої нам сьогодні не братися взагалі. Це найвідоміший і найщедріший меценат, будівничий України і українства практично в усіх сферах.
Тому я рішуче не розумію того, хто каже, що назвати аеропорт на честь Мазепи – це на руку Кремлю. Для мене, як для українця, це глибока образа. Його знають в світі, адже він був дуже відомий серед своїх сучасників у всіх розвинених країнах. Тому, іноземцям не доведеться пояснювати чому саме Мазепа, а якщо й доведеться, то це буде зовсім не складно. Сьогоднішній розвиток технологій дозволяє провести максимально інформативний лікнеп для гостей України протягом їх перебування в терміналі аеропорту і вони вийдуть звідти достатньо обізнаними.
Було би бажання.Тому, я сам проголосував за Мазепу і закликаю всіх українців зробити це, адже серед запропонованих кандидатур він, на мою думку, є найдостойніший.
Проголосувати можна тут: http://mtu.gov.ua/content/prisvoennya-mizhnarodnomu-aeroportu-borispil-imya-vidatnoi-osobistosti.html
- Відшкодування шкоди завданої внаслідок пожежі (підпалом майна) Артур Кір’яков 12:59
- Блекаут Іберії 28 квітня 2025: уроки для енергоринку Ростислав Никітенко 12:33
- Офіс повертається Алеся Карнаухова 10:21
- "Давайте вже після Паски": як працює самосаботаж Людмила Євсєєнко 10:00
- Російська федерація приречена на крах Сергій Пєтков вчора о 19:28
- Євроінтеграція та реальність: діяти негайно Юрій Щуклін вчора о 14:20
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України Нісар Ахмад вчора о 13:33
- Ключові інструменти, які допоможуть виграти найскладніші перемовини: поради підприємцям Владислав Пʼявка вчора о 10:46
- Харасмент у школах: чому мовчати небезпечно і як створити безпечне середовище для дітей Олександра Нікітіна вчора о 10:40
- З чого почати масштабування і систематизацію бізнесу Олександр Висоцький вчора о 10:29
- Як зменшити пори на обличчі? Вікторія Жоль вчора о 10:21
- Чи варто боятися фінмоніторингу? Сергій Пагер вчора о 08:40
- Що означає бути громадянином? Дмитро Зенкін 27.04.2025 09:44
- Дві нові "гарячі точки" в Азійському регіоні Георгій Тука 27.04.2025 07:54
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого Штефан Сабау 26.04.2025 23:00
- ТЦК проти позову: розбираю відзив на позов, коментую, відповіді 498
- Як підтримати переселенців і зберегти людський ресурс України 171
- Захист дітей від насильства: як працює модель Барнахус в Україні та Польщі 134
- За фасадом новобудови: як виявити ризики перед купівлею 101
- Європейський вибір України: Як суспільство звільняється від пострадянського минулого 96
-
Чому тепер Зеленський має козирі у переговорах, а у Трампа карти такі собі
Думка 27824
-
Парад перемоги над здоровим глуздом – Путін оголосить про "звільнення" Курщини 9 травня
Думка 16403
-
Запорізька кондитерська фабрика збанкрутувала
Бізнес 16336
-
Десять найбільших армій у 2025 році за витратами на армію — хто потрапив до рейтингу
Інфографіка 9082
-
Мирного рішення не буде: умовляння не працюють, а застосовувати силу Захід не бажає
Думка 8479