Як вплине реформа медицини на розповсюдження туберкульозу?
Вплив медичної реформи на розповсюдження туберкульозу.
Сьогодні ми переживаємо пандемію коронавірусу та період карантину. Але, потрібно пам’ятати, що у нас не єдиний «ворог біля воріт». Зокрема – розповсюдження туберкульозу у нашій країні також набуло загрозливих масштабів. Варто пригадати, що епідемія туберкульозу в нашій країні була оголошена ще у 1995 році, і до нині вона є неподоланою.
Зокрема – розповсюдження туберкульозу у нашій країні також набуло загрозливих масштабів.
Варто пригадати, що епідемія туберкульозу в нашій країні була оголошена ще у 1995 році, і до нині вона є неподоланою.
Загроза ще більшого розповсюдження
Згідно статистики МОЗ щорічно в країні від туберкульозу вмирають 4000 пацієнтів. Туберкульоз – достатньо серйозна та небезпечна хвороба, втім у більшості випадків вона добре лікується. Небезпека полягає у тому, що туберкульозом дуже легко заразитися.
Згідно зі статистикою, щороку 60% хворих на туберкульоз повністю вилікувались. Найважливішим фактором є – вчасне звернення пацієнта за медичною допомогою. Важливу роль відіграє гігієна – регулярне миття рук після відвідування громадських місць, ретельне промивання продуктів перед споживанням, а також медична маска.
Закриття диспансерів
У Міністерстві охорони здоров’я звітують, що ситуація з туберкульозом в Україні є контрольованою, але серйозною. У відомстві повідомляють, що в Україні туберкульоз виявляють в уже пізній стадії, у цьому випадку шансів на одужання дуже мало. Від туберкульозу у нашій країні помирає 11 осіб кожного дня. Втім, протитуберкульозні медичні заклади, згідно медичної реформи, у 2020 році змушені будуть закритися.
У листопаді 2019 року кабінетом Міністрів України було затверджено концепцію надання медичної допомоги при захворюваннях туберкульозу. Згідно з цим, у зв’язку з «оптимізацією» - рекомендовано, щоб у кожній області був сформований лише один тубдиспансер. Зараз же, має залишитися тільки той, який має матеріально-технічну забезпеченість, кваліфікованих лікарів та більшу завантаженість.
Особливості реформи
Однак, якщо розглянути умови реформи, що впроваджується - 1 квітня 2020 року, то навіть, якщо залишиться один тубдиспансер він все одно стане банкрутом. Оскільки послуги, які будуть ним надаватися – не будуть компенсовані у повному обсязі державою. Адже, мінімальна зазначена вартість лікування від туберкульозу складає 80 000 грн, а за тарифом НСЗУ (Національна служба здоров’я України) – це 20 663, 68 гривень. Невідомо, звідки взялись ці цифри, тому що навіть в МОЗ не можуть цього пояснити.
НСЗУ оплатить лікування туберкульозу як в тубдиспансерах, так і в інфекційних відділеннях багатопрофільних лікарень. У разі, якщо медзаклад не має достатньої кількості пацієнтів, аби покрити свої потреби у фінансуванні згідно з тарифом - у місцевої влади є декілька варіантів плану дій:
- дофінансовувати заклад за регіональної програмою з місцевого бюджету;
- перепрофілювати заклад. Наприклад, у хоспіс;
- об’єднати декілька послуг. Так зробили у КНП “Одеський обласний центр соціально значущих хвороб”, який поєднав лікування пацієнтів, хворих на туберкульоз та на туберкульоз і ВІЛ-інфекцію.
Навіть вже зараз, ми можемо спостерігати тенденцію закриття медичних закладів і скорочення медичних працівників. Об’єм роботи у лікарів збільшується, а заробітна платня – зменшується.
Наслідки розповсюдження хвороби
А тепер, щодо моделі лікування. Міністерство охорони здоров’я України планує скоротити перебування хворих у стаціонарі. Раніше хворий повинен був перебувати у стаціонарному відділенні до того часу, поки не завершиться курс лікування. Сьогодні в тубдиспансерах, як правило, містяться люди з заразними формами туберкульозу. А лікарям говорять про те, що хворим, у яких відкриті форми туберкульозу, після проходження лікування в стаціонарі і припинення у хворого бактеріовиділення відправляти їх доліковуватись додому.
При цьому, відправивши таку людину на амбулаторне лікування, її не контролюватимуть. Соціальні служби повинні знати, чи є у цієї людини вдома відповідні умови для лікування.
Інше питання – чи будуть пацієнти самі приймати ліки? Адже через певний період часу настає рецидив хвороби, і хворий вже навіть може бути нечутливий до препаратів, які йому давали раніше. Тоді вже буде потрібне зовсім інше лікування, більш дорого вартісне і тривале.
Отже, варто глибше підійти до вивчення проблеми та запровадити ефективні механізми її вирішення. Якщо на цю ситуацію ніхто не буде звертати увагу, то дуже швидко ми будемо стояти на порозі епідемії туберкульозу.
- Відповідальна особа з питань захисту персональних даних: новий гравець у структурі бізнесу Анастасія Полтавцева вчора о 14:43
- Як зруйнувати країну Андрій Павловський вчора о 14:34
- Інтелектуальна власність як актив бізнесу Сергій Пагер вчора о 14:21
- Стейкхолдери – основний локомотив сучасної якісної освіти Сергій Пєтков 09.05.2025 10:49
- "Спорт внє палітікі?". Як би ж то! Країна-агресор хоче повернутися у міжнародний спорт Володимир Горковенко 09.05.2025 10:10
- Землі заказника "Лівобережний" у Дніпрі: історія зміни статусу та забудови Павло Васильєв 08.05.2025 22:23
- Пам'яті жертв Другої Світової війни або чому ми не святкуємо! Дмитро Пульмановський 08.05.2025 16:11
- Що робити, коли дії співробітника призвели до фінансових втрат? Олександр Висоцький 08.05.2025 11:13
- Кабальні "угоди Яресько" блокують економічне відновлення України Любов Шпак 08.05.2025 11:09
- Изменения в оформлении отсрочки от мобилизации с 06.05.2025 Віра Тарасенко 07.05.2025 23:36
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів Ігор Ткаченко 07.05.2025 15:10
- Де отримати криптоліцензію у 2025 році? Юлія Барабаш 07.05.2025 12:25
- Як сплачує податки та подає звітність контрольована іноземна компанія (КІК) Сергій Пагер 07.05.2025 09:19
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я Христина Кухарук 06.05.2025 19:13
- Як роботодавцю повернути кошти, сплачені працівнику за скасованим рішенням суду Альона Прасол 06.05.2025 14:30
- Як зруйнувати країну 227
- Літо, тераси та куріння: чи є заборона для літніх майданчиків? 190
- Регіональні тренди запитів "Відео ШІ" в Україні: піки, спад і соціальні фактори 182
- Безбар’єрність у лікарнях: чому доступ до медичних послуг виходить за межі пандусів 139
- Тренди світових витрат засобами візуалізації: військо, освіта, охорона здоров’я 117
-
Капітана судна, яке пошкодило газопровід у Балтійському морі, заарештували в Гонконгу
Бізнес 14097
-
Сі переграв Трампа: Кремль фактично здає Росію Китаю
Думка 10249
-
Harley-Davidson запустить власну гоночну серію з MotoGP у 2026 році
Бізнес 9113
-
Конфлікт цінностей та поділ України: кейс Алхім
Думка 4292
-
Прохідницький щит для будівництва метро в Києві привезуть на початку 2026 року
Бізнес 3973