Заходи забезпечення під час проведення обшуків
Коротко прокоментуємо, що означає обшук та яким чином регламентовано його проведення.
Останнім часом статистика проведення уповноваженими органами обшуків на підприємствах (суб’єктах господарювання) набагато зросла.
У зв’язку з чим посадовим особам компанії (керівникам) та підпорядкованому колективу потрібно заздалегідь готуватись до проведення вказаної слідчої дії, що в подальшому наддасть можливість уникнути помилок та дозволить запобігти вилученню майна юридичної особи, в тому числі особистого майна фізичної особи.
Коротко, прокоментуємо, що означає обшук та яким чином регламентовано його проведення.
Обшук відповідно до норм Кримінально процесуального Кодексу України є слідчою дією, який проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді місцевого загального суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Працівники компанії повинні бути готові до проведення такої слідчої дії, дотримуючись чіткого плану дій, розроблених компанією, з метою збереження матеріальних цінностей, коштів та важливих документів.
Тому в першу необхідно:
- швидко попередити керівництво та працівників компанії, про початок проведення обшуку, із запропонованим словом «паролем», який буде відомий тільки працівникам під час лекції, або відповідного інструктажу, який бажано проводити не рідше одного разу на три місяці;
- терміново викликати адвоката, договір із яким на надання правової допомоги повинен завчасно підписаний сторонами та зберігатись в компанії; Саме надання належної правничої допомоги та присутність кваліфікованого юриста під час проведення обшуку надають змогу компанії припинити, або належним чином задокументувати незаконні дії працівників правоохоронних органів.
- до проведення обшуку необхідно прибрати всі особисті речі з робочого місця, скопіювати дані та вимкнути комп’ютер;
- вимагати від уповноважених органів пред’явити службове посвідчення, а від понятих, яких повинно бути не менше двох, особисті дані (прізвище, ім’я, по батькові, дату народження та місце реєстрації);
- призначити працівника компанії, який безпосередньо буде контактувати із особою, уповноваженою проводити обшук (слідчий, прокурор) до прибуття на місце проведення обшуку адвоката.
По-друге ознайомтесь:
- із ухвалою суду про проведення обшуку та зверніть увагу на текст та реквізити, в якій обов’язково повинно зазначатись строк дії документа, що не може перевищувати більш ніж одного місяця з дати винесення ухвали;
- перевірте адресу приміщення, у разі не правильно вказаних даних, співробітники уповноважених органів позбавлені права та можливості доступу до приміщення.
Крім того, будьте спокійні та врівноважені, твердо відстоюйте свої права.
Під час проведення обшуку, уважно слідкуйте за діями уповноважених органів та фіксуйте опис вилученого майна. Не торкайтесь речей, походження яких Вам не відоме, та які можливо несуть сліди кримінального правопорушення. Від будь-яких коментарів та пояснень під час проведення обшуку необхідно відмовитись. Допит проводиться виключно за офіційним викликом слідчого.
Після проведення обшуку, складається відповідний протокол, де всі учасники мають право ознайомитись із його текстом, внести зауваження та поставити підпис учасника слідчої дії. В зазначеному документі можливо зазначити всі недоліки, що виявлені під час проведення обшуку працівниками уповноважених органів, а її копію залишити собі.
Після проведення обшуку, колективу важливо залишатись на робочому місці, з метою фіксування вилученого майна на підприємстві.
- ІТ в США та в Україні: порівняння зарплат, витрати та перспективи Сергій Хромченко 10:39
- Воднева галузь США після обрання Трампа: чи зупинить Америка рух зеленого водню? Олексій Гнатенко 09:15
- Форвардні контракти на ринку електроенергії ЄС: як працювати з вигодою та без ризиків Ростислав Никітенко вчора о 11:55
- Особливості здійснення Держгеокадастром контролю за використанням та охороною земель Євген Морозов вчора о 09:56
- Розірвання шлюбу за кордоном: особливості та процедури для українців Світлана Приймак 13.11.2024 16:28
- Зелені сертифікати для експорту електроенергії: можливості для українських трейдерів Ростислав Никітенко 13.11.2024 11:10
- Еволюція судової практики: від традицій до цифрових інновацій Дмитро Шаповал 13.11.2024 10:22
- Надіслання адвокатом відзиву на касаційну скаргу на електронну пошту Суду Євген Морозов 13.11.2024 09:28
- Згода на обробку персональних даних – правочин? Судова практика Анастасія Полтавцева 12.11.2024 16:59
- Адвокатський запит в ТЦК та відстрочка від призову: очікування й реальність Світлана Приймак 12.11.2024 16:55
- Як створити "блакитний океан" для бренду: стратегія виходу за межі конкуренції Наталія Тонкаль 12.11.2024 11:32
- Переваги та ризики співпраці з європейськими постачальниками відновлювальної енергії Ростислав Никітенко 12.11.2024 11:02
- Перезавантаження трейдерського ринку: ключові тренди Дмитро Казанін 12.11.2024 10:48
- "Безліміт" на кредитні ліміти: як вилізти з боргової ями Ірина Селезньова 12.11.2024 09:55
- ОП ВС КГС: зменшення розміру неустойки (пені) нарахованої за порушення зобов`язання Євген Морозов 12.11.2024 08:49
-
У Нідерландах успішно випробували найпотужніший наземний кран у світі – фото
Бізнес 12844
-
Співвласник АТБ почне відкривати торговельні центри у невеликих містах
Бізнес 11672
-
Залізний Майк Тайсон повертається на ринг
Життя 5529
-
Нафта може впасти до $40 у 2025 році, якщо ОПЕК скасує добровільне скорочення видобутку
Бізнес 4346
-
Росіяни почали атакувати Харків дронами "Молнія-1". Чим вони небезпечніші за "шахеди"
Технології 4066