Автор
Народний депутат України, голова депутатської групи "Воля народу"
Кнопки

Камо грядеши? (в цифрах)

 
06.06.2017 08:56
Думки про те, що в країні назріли проблеми зі зростанням виробництва промислової продукції, і ми втрачаємо реальні доходи до бюджету, підтверджуються. 31 травня на засіданні Кабміну були скореговані макроекономічні показники економічного та соціального розвитку на 2017 рік.

Показник зростання ВВП у 2017 році знижено з 3% до 1,8% (за песимістичним сценарієм розвитку було 1,5%). Основними причинами погіршення ситуації названо блокаду Донбасу та втрату підприємств на неконтрольованих територіях, тобто втрату значного економічного потенціалу.

Далі – скореговано, тобто підвищено показник інфляції споживчих цін з 8,1% до 11,2% (за песимістичним сценарієм було 10,3%). Основною причиною названо зростання мінімальної заробітної плати. До речі, МВФ прогнозує цей показник на рівні 11,5%. Можна лише уявити, яким це викликом стане для нашої країни, в якій 60% бідного населення. Очевидно, що для стабілізації ситуації потрібні зміни до бюджету та підвищення соціальних стандартів.

На тому ж засіданні Кабміну було затверджено прогноз економічного і соціального розвитку на 2018-2020 роки. Як заявлялося, прогноз був розроблений за трьома сценаріями. За базовим сценарієм, щодо якого досягнуто розуміння з МВФ, зростання ВВП у 2018 році прогнозується на рівні 3%, у 2019 – 3,6%, у 2020 – 4%. Рівень інфляції споживчих цін у 2018 році має бути на рівні 7%, у 2019 – 5,9% у 2020 – 5%. Рівень безробіття за методологією МОП у 2018 році прогнозується на рівні 9,1%, у 2019 – 8,9%, у 2020 – 8,5%. При чому прогнозні показники інфляції та безробіття на 2018-2019 роки вищі ніж за песимістичним сценарієм ті, що були затверджені постановою КМУ від 01.07.2016 року №399.

Насправді всі розуміють – щоб досягти зростання ВВП, задекларованого на 2018-2020 роки, 2017 рік має бути вирішальним щодо впровадження реформ розвитку реального сектору економіки та переходу від сировинно-аграрної моделі розвитку країни на таку, яка б дозволила розвивати виробництво продукції з високою доданою вартістю. Однак поки що, у середині року, передумов для цього, на жаль, немає. 

Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Точка зрения редакции портала ЛІГА.net и Информационного агентства "ЛІГАБізнесІнформ" может не совпадать с точкой зрения авторов блогов и комментариев к ним. Редакция портала не отвечает за достоверность таких материалов, а портал выполняет исключительно роль носителя
Популярные теги
Iryna Berezhna IT PR Prozorro адвокат Адвокат Морозов адвокатура азаров Александр Прогнимак АТО банк банки банкротство бизнес бізнес будущее украины бюджет бют валюта Васильев ВВП Верховна Рада верховная рада вибори війна влада власть война выборы газ Газпром геннадий балашов Гонтарева государство гривна гройсман гроші ГФС демократия деньги депозит депозиты децентралізація доллар Донбас Донбасс доходы ДТП ДФС евроинтеграция евромайдан европа економіка ЕС євромайдан ЄС жизнь ЖКГ жкх закон законодательство законопроект зарплата Земля импорт инвестиции инвестиции в экономику интернет ипотека Ирина Бережная Ігор Ткачук Ірина Бережна Кабмин кадры карьера киев Київ Китай Кличко Кодекс законів про працю України конституция Конституція Конституція України коррупция корупція кредит кредиты кризис Крим Крым культура курс люстрация люстрація майдан маркетинг маркетинг юридических услуг МВФ менеджмент налоги налоги украина налоговые споры Налоговый кодекс народ НАТО наука нафтогаз НБУ НДС недвижимость Николай Гольбин образование общество Одесса Олександр Горобець оппозиция отмена налогов охрименко Павло Петренко парламент партия регионов ПДВ персонал податки податкові спори политика политики политтехнологии політика Порошенко правительство право право на працю працедавець працівник президент Прогнимак прогноз Программа социально-экономического развития Украины прокуратура психология денег психология успеха публічний аудит путин Путін работа революция режим Януковича рейдерство реклама рекрутинг реформа реформи реформы росія Россия Руслан Сольвар рынки свобода сепаратизм СМИ соціально-економічні права строительство студент Суд судебная практика судова практика судова реформа судовий захист США таможня тарифи тарифы Тигипко Тимошенко Ткачук трудовий договір трудовий договір. трудові відносини УКБС Украина украина будущее україна Укрпочта Укрпошта управление уровень жизни людей Уряд финансы экология экономика Экономика Украины эксперт по миграции экспорт энергетика юрист Ющенко янукович Яценюк