Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
22.01.2018 17:43

Посилення відповідальності за несплату аліментів

Юрист відділу роботи з фізичними особами ЮК "Правовий центр - Гарант"

07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів

07.12.2017 р. Верховною Радою було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» (Далі – Закон), який набере чинності 06.02.2018 р.

Зазначеним Законом було внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Сімейного кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, законів України «Про дорожній рух», «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», «Про Державну прикордонну службу України», «Про судовий збір», «Про Національну поліцію», «Про виконавче провадження» та суттєво посилено відповідальність за несплату аліментів.

Так, відтепер, у вітчизняному законодавстві з’являється новий вид адміністративного правопорушення – «Несплата аліментів», відповідальність за яке встановлена у ст. 183-1 КУпАП. Санкція цієї статті визначає, що особи, які ухиляються від сплати аліментів і мають заборгованість, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців вимушені будуть виконувати суспільно корисні роботи строком від ста двадцяти до двохсот сорока годин.

При цьому суспільно корисними роботами є оплачувані роботи, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування на підставі судового рішення. Слід зазначити, що у разі ухилення порушника від виконання суспільно корисних робіт їх строк може бути замінений адміністративним арештом на строк не більше 15 діб.

Крім того, законом встановлено, що за наявності заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець виносить вмотивовані постанови:

1) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві виїзду за межі України - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

2) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві керування транспортними засобами - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

3) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною та охолощеною зброєю, пристроями вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі;

4) про встановлення тимчасового обмеження боржника у праві полювання - до погашення заборгованості зі сплати аліментів у повному обсязі.

Цікаві зміни були внесені також до сімейного кодексу України стосовно виїзду дитини за кордон. Так, законом встановлено, що той із батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, самостійно вирішує питання щодо тимчасового виїзду дитини за межі України з метою лікування, навчання дитини за кордоном, відпочинку, за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців.

  Довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів видається органом державної виконавчої служби у порядку, встановленому законом. Однак, треба пам’ятати, що довідка про наявність заборгованості зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред’явлення виконавчого документа до примусового виконання, дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

Таким чином, нещодавно прийнятий закон повністю спрямований на забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів, зменшення заборгованості по сплаті аліментів та забезпечення належного утримання дітей, які виховуються лише одним із батьків, що безумовно має змусити осіб, які забули про своїх дітей, згадати про свої обов'язки щодо їх утримання.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]