Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
14.01.2022 10:50

Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини

Керівник громадянської ініціативи "За ринок деревини", менеджер агенції з залучення інвестицій "ІнвестІнРівне"

Входження України до когорти найбільших світових виробників меблів буде неможливим без ухвалення прозорого та збалансованого закону «Про ринок деревини».

Українська меблева промисловість вже шостий рік поспіль демонструє вражаючі темпи росту, а в 2021 році експорт меблів зріс на 40,1%. Однак подальший розвиток галузі та входження України до когорти найбільших світових виробників меблів будуть неможливими без ухвалення прозорого та збалансованого закону «Про ринок деревини».

За офіційними даними «Української Асоціації Меблевиків», експорт українських меблів за 2021 рік становив 1,05 млрд дол. США, що на 40,1% більше, ніж в попередньому році та за 6 останніх років це стабільні 17,6% приросту.

Найбільший приріст +57% відбувся за групою дерев’яні меблі і становив 213,3 млн дол. (за виключенням меблів для офісу, кухні та спальні). На другому місці - частини меблів для сидіння, третьому - м’які меблі та дивани-ліжка.

Як повідомила член правління «Української Асоціації Меблевиків» Оксана Донська,  наші меблевики експортували продукцію до 120 країн світу. Найбільші обсяги до Польщі 34,3% (№3 експортер меблів світу) та Німеччини 16,4% (№2 експортер меблів світу).

Українські меблевики постачають меблі до світових лідерів меблевого ритейлу таких, як: IKEA, JYSK, XXLUZ, HOMECENTER та інших. Українські меблі продаються онлайн на всіх континетах.

Виробники українських меблів багато виготовляють меблів за індивідуальними замовленнями для приватних резиденцій та комерційних проектів. В їхньому активі реалізовані проекти для Facebook, Royal Beach, Hilton, Radisson Blu, Fairmont Grand Hotel, Mall of Dubai, Ministry of defence of Saudi Arabia, Al badie group residence та багато інших.

В минулому році маємо і залучення більше 500 млн. дол. інвестицій до меблевої та деревообробної галузей з Данії, Бельгії, Австрії, Франції, США та інших країн. Вже зараз в деревообробній та меблевій галузях працює більше 100 000 українців.

Україна може стати найбільшим виробником меблів у Європі, а експорт уже готової продукції меблевої галузі вже за 10 років може зрости з одного мільярда доларів до 14 мільярдів.  Розвиток меблевих підприємств допоможе залучити майже пʼять мільярдів євро іноземних та українських інвестицій, створити понад 200 тисяч робочих місць, створити повноцінні меблеві кластери з новими сучасними підприємствами, суттєво збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

Це абсолютно реальна перспектива, якщо  Україна почне комплексно реалізовувати план розвитку "Меблеве економічне диво України-2030", першим кроком якого є ухвалення збалансованого і прозорого закону «Про ринок деревини».

Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини
Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини
Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини
Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини
Чому українському меблевому диву необхідний прозорий ринок деревини

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи