Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
15.03.2011 11:02

266 cправ щодо недобросовісної конкуренції у 2010 році

Патентний повірений, тренер програми РАДА USAID, FDI-професіонал

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оприлюднив відомості про стан справ з дотримання законодавства про економічну конкуренцію. Найбільше українські резиденти «грішили» на поширенні неправдивої (оманливої) інформації: вказували на найнижчі ціни (що не ві

Антимонопольний комітет України (АМКУ) оприлюднив відомості про стан справ з дотримання законодавства про економічну конкуренцію. Найбільше українські резиденти «грішили» на поширенні неправдивої (оманливої) інформації (84% загальної кількості): вказували на найнижчі ціни (що не відповідало дійсності), на найвищу якість, на наявність патентів та унікальних розробок, на охоронні документи чи пріоритет на комерційні позначення (котрі, насправді, належали іншим суб’єктам), закликали до бойкоту якогось виробника (знову ж таки, посилаючись на вище наведені «доводи»).

Так вже трапилося, що деякі українські бізнесмени не гребують нормами морального ведення бізнесу та доброчесності, вважаючи, що можуть вільно і безкарно обливати брудом свого конкурента, думаючи, що після такого усі клієнти стануть його – різко відкриються перспективи освоєння нових ринків. Решта ж 14 % справ – пряме використання чужих позначення, імітування чужої упаковки, використання чужого товару під своїм позначенням - якійсь одні «чужі», нічого свого… Що ж, кожному за заслугами їх.

Насправді, шкода від таких дій неймовірна: страждають не лише конкуренти, їхні контрагенти та постачальника, перевізники та продавці, найбільшої шкоди завдається пересічному споживачеві, який, як те відро з помиями змушений ковтати увесь цей бруд та труїтися неякісними товарами відомих брендів, переконливо вважаючи, що це «вони зіпсувалися». Але це усе зіпсоване розуміння бізнесу по-українські. Саме тому, органи АМКУ нерідко називають «пожежними командами», адже саме вони найшвидше реагують на звернення підприємців. Оперативніше за МВС, прокуратуру та суди, й, що важливо, більш прогнозовано.
Що ж, зрозуміло тому, чому міліція та органи прокуратури мають у своєму провадженні поодинокі справи про порушення прав інтелектуальної власності, натомість «антимонопольники» дають реальні результати. Саме до них і заклик: «Не псуйтеся хоча би ВИ!». Без належного захисту конкурентного середовища сподіватися на покращений інвестиційний клімат просто марно!..     
 
Висновки міжнародних експертів: Україна за рівнем захисту інтелектуальної власності посідає 114-е місце у світі.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи