Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.08.2016 19:32
Окремі аспекти дострокового припинення трудового договору
В даній статті розглядається юридична можливість дострокового припинення трудового договору з найманим працівником, який не витримав випробувального терміну без обгрунтованої згоди, яка надана первинною профспілковою організацією.
Працедавець єодним з найголовніших учасників трудових правовідносин. Дане судження пояснюється тим, що він,уклавши з найманим працівником трудовий договір, який в свою чергу може бутистроковим або безстроковим, водночас надає йому просту або кваліфіковану роботу.
Правовий статус, який гарантованийпрацедавцю, будучи багатогранним, водночас передбачає різні за своєю юридичноюсутністю обов’язки та права,
яким в своючергу властивий майновий або особистий немайновий характер. Наприклад, вищевказаномуучаснику трудових відносин дозволено розірвати трудовий договір з найманим працівником,який в свою чергу не витримав випробувального терміну. Виникає природнезапитання - чи треба отримати власнику чи уповноваженому ним органу на вчиненнятакої правомірної дії обґрунтовану згоду від первинної профспілковоїорганізації?
Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентаціятрудових відносин, суб’єктом яких є найманий працівник, що проходить випробувальнийтермін, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція Українивід 28.06.1996 року № 254к/96-ВР(надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодексзаконів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Україна, в особі уповноважених неюцентральних і місцевих органів влади, забезпечує якісну охорону різних за своєююридичною суттю прав та свобод, які вітчизняним законодавством гарантованофізичним особам, що працюють за строковимчи безстроковим трудовим договором на підприємстві, установі, організаціїбудь-якої форми власності, а також в фізичних осіб-підприємців. Зокрема згідноз ч. 6 ст. 43 Конституції України кожному з таких працівників гарантується належний захист від незаконногозвільнення.
Чіткий зміст згаданої норми в частиніз’ясування своєрідних особливостей, що ввластиві суспільним відносинам,учасником яких є найманий працівник, що працює за випробувальним терміном,отримав відповідну конкретизацію в інших нормативно-правових актах. Про що самейде мова?
Дострокове припинення строкового абобезстрокового трудового договору з найманим працівником повинне здійснюватися завідповідними правилами, які в свою чергу передбачені відповідниминормативно-правовими актами. Зокрема припинення трудових відносин з такимсуб’єктом трудових відносин є можливим тільки за відповідної згоди конкретноїпрофспілкової організації. Але не треба забувати про те, що даному правилупритаманні істотні винятки, що в свою чергу отримали своє закріплення внаціональному законодавстві. Наприклад, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 431КЗпП України розірвання трудового договору з ініціатививласника чи уповноваженого цією особою органу з працівником, що в свою чергу незумів витримати випробувального строку, допускається без обґрунтованої згоди,яка надана первинною профспілковою організацією.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Уроки з "The Cambridge Handbook of Hydrogen and the Law" для водневої економіки Олексій Гнатенко 11:02
- Звільнення від відповідальності за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних (мораторій) Євген Морозов 09:19
- Тютюнові акцизи як економічні стимули для зменшення шкідливих звичок Олег Пендзин вчора о 20:47
- Чому ви втрачаєте клієнтів та партнерів? Наталія Тонкаль вчора о 18:33
- Інвестиційні тенденції ринку України за 5 хвилин Сергій Сорокунський вчора о 15:46
- Приватність та судимість: правова історія про боротьбу за гідність Світлана Приймак вчора о 13:43
- ПроТВЕНити бюджет або стосується кожного Богдан Кашаник вчора о 13:24
- Уроки державної математики Дана Ярова вчора о 10:53
- Зміни до Цивільного кодексу України (позовна давність, строки, спадщина) Євген Морозов вчора о 07:49
- Бронювання на період мобілізації з 1 грудня 2024: кого і як забронювати Максим Гусляков вчора о 03:19
- Нетворкінг без стресу: як знайомитися з легкістю навіть інтровертам Наталія Тонкаль 02.12.2024 22:00
- Вчимося та вчимо дітей: управління ризиками Інна Бєлянська 02.12.2024 15:25
- Чому завершення війни на Близькому Сході важливе для України Олег Вишняков 02.12.2024 14:29
- Як встановити факт народження або смерті на тимчасово окупованих територіях Світлана Приймак 02.12.2024 14:09
- "Київстар" звільнений від арешту: що це означає для інвесторів в Україні Олег Пендзин 02.12.2024 13:05
Топ за тиждень
Популярне
-
Пари похилого віку частіше обирають "жити окремо, але разом": як це і які переваги таких стосунків
Життя 20086
-
Маск удруге програв суд за рекордну винагороду від Tesla у $56 млрд
Бізнес 8508
-
Найстаріший в Україні велосипедний завод визнали банкрутом
Бізнес 7497
-
Ріанна, A$AP Rocky і Голлі Бейлі – 10 кращих образів червоної доріжки British Fashion Awards 2024
Життя 5932
-
Верховна Рада затвердила нове поняття, щоб легалізувати $50 млрд від Великої сімки
Фінанси 5681
Контакти
E-mail: [email protected]