Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
09.08.2016 19:32
Окремі аспекти дострокового припинення трудового договору
В даній статті розглядається юридична можливість дострокового припинення трудового договору з найманим працівником, який не витримав випробувального терміну без обгрунтованої згоди, яка надана первинною профспілковою організацією.
Працедавець єодним з найголовніших учасників трудових правовідносин. Дане судження пояснюється тим, що він,уклавши з найманим працівником трудовий договір, який в свою чергу може бутистроковим або безстроковим, водночас надає йому просту або кваліфіковану роботу.
Правовий статус, який гарантованийпрацедавцю, будучи багатогранним, водночас передбачає різні за своєю юридичноюсутністю обов’язки та права,
яким в своючергу властивий майновий або особистий немайновий характер. Наприклад, вищевказаномуучаснику трудових відносин дозволено розірвати трудовий договір з найманим працівником,який в свою чергу не витримав випробувального терміну. Виникає природнезапитання - чи треба отримати власнику чи уповноваженому ним органу на вчиненнятакої правомірної дії обґрунтовану згоду від первинної профспілковоїорганізації?
Правове регулювання вищевказаного питання відбувається за допомогою різноманітних законів. Зокрема юридична регламентаціятрудових відносин, суб’єктом яких є найманий працівник, що проходить випробувальнийтермін, здійснюється: Головним законом Українського народу (Конституція Українивід 28.06.1996 року № 254к/96-ВР(надалі по тексту – Конституція України)) та звичайними законами (Кодексзаконів про працю України від 10.12.1971р. № 322-VIII (надалі по тексту – КЗпПУкраїни)).
Україна, в особі уповноважених неюцентральних і місцевих органів влади, забезпечує якісну охорону різних за своєююридичною суттю прав та свобод, які вітчизняним законодавством гарантованофізичним особам, що працюють за строковимчи безстроковим трудовим договором на підприємстві, установі, організаціїбудь-якої форми власності, а також в фізичних осіб-підприємців. Зокрема згідноз ч. 6 ст. 43 Конституції України кожному з таких працівників гарантується належний захист від незаконногозвільнення.
Чіткий зміст згаданої норми в частиніз’ясування своєрідних особливостей, що ввластиві суспільним відносинам,учасником яких є найманий працівник, що працює за випробувальним терміном,отримав відповідну конкретизацію в інших нормативно-правових актах. Про що самейде мова?
Дострокове припинення строкового абобезстрокового трудового договору з найманим працівником повинне здійснюватися завідповідними правилами, які в свою чергу передбачені відповідниминормативно-правовими актами. Зокрема припинення трудових відносин з такимсуб’єктом трудових відносин є можливим тільки за відповідної згоди конкретноїпрофспілкової організації. Але не треба забувати про те, що даному правилупритаманні істотні винятки, що в свою чергу отримали своє закріплення внаціональному законодавстві. Наприклад, згідно з п. 2 ч. 1 ст. 431КЗпП України розірвання трудового договору з ініціатививласника чи уповноваженого цією особою органу з працівником, що в свою чергу незумів витримати випробувального строку, допускається без обґрунтованої згоди,яка надана первинною профспілковою організацією.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
- Зупинити СВАМ – завдання стратегічного значення Євген Магда вчора о 18:32
- Бізнес у пастці кримінального процесу: хто вимкне світло? Богдан Глядик вчора о 18:26
- Коли лікарі виходять на подіум – більше, ніж показ мод Павло Астахов вчора о 15:21
- Пільгові перевезення автотранспортом: соціальне зобов’язання чи фінансовий тягар Альона Векліч вчора о 13:52
- ПДФО на Мальті та в Україні... Хто платить більше? Олена Жукова вчора о 13:49
- Изменения в оформлении отсрочки по уходу: новые требования к акту и справке Віра Тарасенко вчора о 12:23
- Як втримати бізнес на плаву: ключові фінансові помилки та способи їх уникнути Любомир Паладійчук вчора о 10:27
- 5 управлінських викликів для державних підприємств під час війни Дмитро Мирошниченко вчора о 10:22
- Культ "хастлу" розсипається – і це добре Валерій Козлов вчора о 10:15
- Як поводити себе на допиті підприємцям і їхнім працівникам Сергій Пагер вчора о 08:42
- Стамбул 2.0 Василь Мокан 14.05.2025 17:37
- Як NIS2 змінить правила гри для енерготрейдерів: кібербезпека як нова реальність Ростислав Никітенко 14.05.2025 14:03
- Післявоєнна відбудова: вікна можливостей і як ними скористатися Дмитро Соболєв 14.05.2025 12:54
- Реальні потреби та гранти: Як краще адаптувати допомогу до змін Юлія Конотопцева 14.05.2025 12:13
- Розлучення без згоди іншого з подружжя: коли це можливо? Альона Пагер 14.05.2025 08:50
Топ за тиждень
Популярне
-
Стамбульські перемовини не принесуть результату. Ось чому
Думка 32603
-
Змагання за Трампа. Чому Зеленський вирішив летіти в Туреччину, а Путін – відмовився
12230
-
Найбільше замовлення в історії Boeing: Qatar Airways купить 210 літаків
оновлено Бізнес 8347
-
Склад делегації РФ показує справжнє ставлення до переговорів. Що робити нам
Думка 7284
-
Колишній керівник кондитерської корпорації Roshen очолив племзавод
Бізнес 6214
Контакти
E-mail: [email protected]