Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
16.02.2023 14:22

Надання гарантійних послуг. Що з ПДВ?

Адвокат адвокатського бюро "Власова "Вектор", член комітету з податкового та митного права Асоціації правників України

Вірогідність, що податкова знайде тут можливість донарахування ПДВ велика, і чи можна це попередити?

Застереження: передусім, відразу слід зазначити, що це не є правовою консультацією, а радше є висвітленням проблеми та можливих шляхів її розв’язання, які можуть відрізнятися від галузі діяльності платника податків, характеру конкретних послуг абощо. 

***

І. ПДВ НА ГАРАНТІЙНІ ПОСЛУГИ СЛІД НАРАХУВАТИ! 

У  Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі  (ЗІР)  на запитання: 

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з надання послуг з гарантійного ремонту товару? 

Була надана відповідь: 

Операції платника податку з надання послуг із проведення гарантійного ремонту товарів є об’єктом оподаткування ПДВ. 

Натомість, судової практики з цього питання обмаль, проте з усього цікавим є рішення суду, правда, першої інстанції, яке ще не набуло законної сили, про те, що Оскільки вартість гарантійного ремонту, а саме безоплатна передача придбаного термометру взамін на непрацюючий, не включалась підприємством позивача до складу вартості інших оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) товарів/послуг, то за такою операцією підприємство мало нарахувати податкові зобов`язання відповідно до положень пункту 188.1 статті 188 Податкового кодексу України, скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну на такі послуги (див. Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 28.10.2021 у справі за № 520/15111/21).  Відтак, суд приходить до висновку про підтвердження під час розгляду справи висновків контролюючого органу щодо відповідності гарантійного супроводження продукції виробництва підприємства позивача операціям з безоплатної передачі товарів/послуг згідно з п.185.1 ст. 185 Податкового кодексу України. 

***

ІІ. НА ГАРАНТІЙНІ ПОСЛУГИ ПДВ НАРАХОВУЄТЬСЯ ЗАВЖДИ? 

Відповідь знайшов, зокрема, в індивідуальній податковій консультації ДФС України від 18.07.2017 за № 1262/6/99-99-15-03-02-15/ІПК  у разі якщо вартість безоплатно переданих товарів та наданих послуг включається до складу вартості оподатковуваних операцій з постачання (реалізації) самостійно виготовлених товарів/послуг та компенсується їх споживачами, збільшуючи при цьому базу оподаткування ПДВ, то такі товари/послуги вважаються використаними в оподатковуваних операціях, а тому передача/надання вказаних товарів/послуг не розглядається як окрема операція з постачання (у тому числі з безоплатного постачання) товарів/послуг, яка підлягає оподаткуванню ПДВ. 

Виходить, якщо в структурі вартості на товар та послуг до нього буде закладено вартість гарантійного ремонту згідно з правилами бухгалтерського обліку, то будуть і відсутні підстави вважати такі операції як безоплатно надані та відповідно для нарахування ПДВ. 

***

ІІІ. МОЖЛИВІ КРОКИ, РЕКОМЕНДАЦІЇ 

3.1. Переглянути договори із замовниками: як прописані положення про гарантійні зобов’язання та додатково прописати, що в структурі ціни/вартості враховані можливі витрати на виконання гарантійних зобов’язань. Яким чином процедура врегулювання претензій щодо якості врегульована положеннями чинних договорів із замовниками (хто кому, що надсилає, як працює комісія, що за результатами роботи якої складається, який фінальний документ за результатами виконання гарантійних зобов’язань підписується сторонами). 

3.2. Дослідити, як на підприємстві оформлюється/списуються товари, згідно з якими рахунками, як вираховується собівартість гарантійної послуги. Чи враховуються в обліковій політиці ці аспекти. 

Інакше під час податкових перевірок виявиться, що надані послуги, списані запчастини по гарантії є не чим іншим як безплатно передані послуги/запчастини, а отже ПДВ хтось за цей «бенкет щедрості» має заплатити.

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи