Участь служби охорони праці у розробці посадових інструкцій
Іноді в роботі працівників охорони праці трапляються казуси з керівниками підрозділів, які повинні складати Посадові інструкції. Виникають моменти, коли керівники підрозділів відмовляються виконувати власні обов'язки, спираючись на нестачу часу, відсутніст
Інодів роботі працівників охорони працітрапляються казуси з керівникамипідрозділів, які повинні складатиПосадові інструкції. Виникають моменти,коли керівники підрозділів відмовляютьсявиконувати власні обов'язки, спираючисьна нестачу часу, відсутність комп'ютерноїтехніки, а іноді і вказують, що це є“прямим обов'язкомохорони праці”,оскількина їх думку про таке зазначено у нормахчинного законодавства.
Зметою правильного розуміння обов'язківпрацівників підприємства потрібнорозглянути дане питання більш детально.
Посадовоюінструкцією є документ, якийрегламентує організаційно-правовийстатус працівників і визначає їхконкретні завдання та обов’язки, права,повноваження, відповідальність, знаннята кваліфікацію, які необхідні длязабезпечення ефективної роботипрацівників. Вимоги посадових інструкційвраховуються під час добору кандидатівна вільні посади, переведенні на іншуроботу, атестації працівників тапритягненні їх до дисциплінарноївідповідальності в разі невиконаннячи неналежного виконання обов’язків,порушення правил внутрішнього трудовогорозпорядку тощо.Такожслід звернути увагу на те, що розробляючипосадові інструкції, необхідно звертатиувагу на правомірність використаннятих чи інших посад (професій), оскількиостанні обов’язково повинні відповідатичинному Класифікатору професій.
Статтею13 Закону України “Про охорону праці”встановлено, що роботодавець зобов'язанийстворити на робочому місці в кожномуструктурному підрозділіумови праці відповідно до нормативно-правовихактів, а також забезпечити додержаннявимог законодавства щодо прав працівниківу галузі охорони праці. З цією метоюроботодавець забезпечує функціонуваннясистеми управління охороною праці, асаме: створює відповідні служби іпризначає посадових осіб, які забезпечуютьвирішення конкретних питань охоронипраці, затверджує інструкції про їхобов'язки, права та відповідальністьза виконання покладених на них функцій,а також контролює їх додержання.
Відповіднодо пункту 3.8. Типового положення прослужбу охорони праці, затвердженогоНаказом Державного комітету України знагляду за охороною праці від 15.11.2004року № 255 в функції служби охорони працівходить складання за участю керівниківпідрозділів підприємства переліківпрофесій, посад і видів робіт, на якіповинні бути розроблені інструкції зохорони (безпеки) праці, що діють в межахпідприємства, надання методичноїдопомоги під час їх розроблення.
Пунктом5.5. вищевказаного Положення передбачено,що працівники служби охорони праці неможуть залучатися до виконання функцій,не передбачених Законом України "Проохорону праці" та цим Типовимположенням.
Довідникомкваліфікаційних характеристик професійпрацівників до інженера з охорони працівстановлюються обов'язкові вимоги щодознання законодавчих і нормативнихправових актів, методичних матеріалівз питань саме охорони праці.
Такимчином, проаналізувавши вимоги чинногозаконодавства, стає зрозуміло, щоПосадові іструкції за відповіднимнапрямком складає керівник підрозділуабо особа, на яку керівником підприємствапокладено такі обов'язкив рамках чинного законодавства. Працівникислужби охорони праці приймають участьу розробленні Посадової інструкціїшляхом перевірки наявності абовідсутності, в тому числі помилок, щододотримання законодавства в контекстіохони праці і не зобов'язанівиконувати іншу роботу, оскільки цепрямо заборонено пунктом 5.5. Типовогоположення про службу охорони праці.
- Демографічна криза в Україні – можливі шляхи подолання Дмитро Соболєв вчора о 15:39
- Катівні на окупованих територіях: системна практика чи випадкові злочини Костянтин Автухов вчора о 15:01
- Формальність чи реформа розподілу видатків на оплату праці в державних органах Андрій Заболотний вчора о 13:41
- Відвертість із ШІ: як душевні розмови з ChatGPT стають загрозою безпеці Ігор Шевцов вчора о 10:08
- Конкурс без поваги до суспільства Євген Магда вчора о 09:40
- Книги vs гаджети – конкуренція чи синергія? Віктор Круглов вчора о 00:52
- Законопроєкт 4380 – це про повагу до гідності людини та розвиток громад, а не про прибуток Лариса Білозір 12.06.2025 19:15
- Задонатили на армію чи волонтерам? Можете повернути частину податку Юлія Мороз 12.06.2025 14:51
- Як електронний документообіг трансформує великі компанії: досвід, що працює Олександр Вернигора 12.06.2025 10:17
- Як правильно обрати тип експертизи для ювелірних виробів: поради експерта Віктор Худоченко 11.06.2025 18:25
- Что грозит отсрочке студентов от мобилизации: анализ законопроекта №13193 Віра Тарасенко 10.06.2025 22:13
- На сцену виходить Дональд Федорович, в руках тримає череп Дана Ярова 10.06.2025 19:35
- Неочевидні деталі, від яких залежить успіх івенту Олексій Куліков 10.06.2025 13:46
- Судова експертиза для адвокатів: як не програти справу через неправильний вибір експерта Юрій Григоренко 10.06.2025 12:46
- Невидимий бізнес не заробляє Олеся Стойко 10.06.2025 09:43
- Скасування Господарського кодексу України. Головні положення змін 160
- Відвертість із ШІ: як душевні розмови з ChatGPT стають загрозою безпеці 154
- Конкурс без поваги до суспільства 125
- Судова експертиза для адвокатів: як не програти справу через неправильний вибір експерта 122
- Скандал з мобілізацією на Буковині: багато питань та шокуючі зізнання 112
-
Загроза з півночі. Що відомо про наступ Росії на Сумщину
29184
-
ВАКС затвердив найбільшу угоду про визнання винуватості в історії України
Бізнес 20456
-
Ізотоп Іран-235 і напіврозпад світової системи
Думка 10705
-
Через Раду намагаються протягнути нову "соєву правку"
Бізнес 8527
-
У чому феномен Labubu і чому її хочуть усі – від зірок до блогерів
Життя 6605