Способи захисту корпоративних прав
Між засновниками доцільно на етапі створення компанії впровадити механізми захисту корпоративних прав та врегулювання конфліктних ситуацій всередині компанії.
Засновницький договір
Засновницький договір укладається на етапі створення компанії між засновниками. Цей договір застосовується для врегулювання відносин засновників акціонерних товариств.
Засновницький договір може встановлювати та регулювати взаємовідносини між засновниками під час створення компанії, закріплювати порядок дій, необхідних для її створення, а також включати підготовку та подання установчих документів, реєстрацію компанії, розміри часток засновників, порядок та способи формування статутного капіталу, визначати порядок формування і зони відповідальності керівних органів компанії.
Слід звернути увагу на деталізацію відомостей про кожного із засновників компанії, в тому числі їх права і обов'язки.
Крім того, визначенню розміру часток у статутному капіталі та порядок внесення цих внесків. Одним з головних кроків є - визначення конкретних кроків і відповідальних осіб за реєстрацію компанії, умови відповідальності засновників за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань один перед одним.
Засновницький договір є суттєвим інструментом, що регулює взаємовідносини між її засновниками. Документ допоможе уникнути значної кількості проблем на первинному етапі створення компанії та є основою для успішного функціонування в майбутньому.
Корпоративний договір
Цей документ містить детальні правила щодо взаємовідносин між засновниками компанії, в тому числі, порядок розподілу дивідендів, порядок реалізації засновниками та акціонерами своїх прав, порядок голосування на загальних зборах, процедури вирішення конфліктів, правила виходу з бізнесу, положення про не конкуренцію, конфіденційність, способи прийняття рішень, порядок фінансування компанії та інші специфічні домовленості між засновниками.
При підготовці проєкту корпоративного договору слід звернути увагу на процедури внутрішнього вирішення спорів, голосування, залучення незалежних експертів/медіаторів, медіацію та арбітраж для вирішення конфліктів, процедури прийняття нових засновників, умови та порядок збільшення статутного капіталу компанії, порядок визначення часток в бізнесі та їх сплати власниками. Крім того, слід чітко викласти умови та порядок виходу засновника з компанії, зокрема механізм викупу його частки іншими учасниками або третьою стороною, процедури оцінки цієї частки.
Корпоративний договір суттєво доповнює статут та заповнює прогалини, що не відображені або лише частково відображені у статуті. Сьогодні все більше власників бізнесу погоджуються на укладання корпоративного договору.
Статут компанії
Діяльність всіх підприємств на території України регулюється – статутом. Статут - це ключовий документ, що затверджується засновниками компанії і регулює її діяльність, визначає правила і порядок її функціонування. Однак, багато засновників підприємств не приділяють значної уваги цьому статуту.
Саме статут визначає організаційну структуру компанії, управлінські органи та їх повноваження, а також регламентує порядок та механізми прийняття рішень управлінськими та керівними органами.
Статутом також, можуть бути врегульовані питання розподілу прибутку між власниками бізнесу, процедура прийняття нових учасників, підстави та порядок виключення діючих власників компанії або їх добровільного виходу зі складу компанії, порядок врегулювання внутрішніх спорів та інше.
Отже, чітко та якісно складений статут допоможе уникнути багатьох проблем та конфліктів, забезпечить правову визначеність та захист інтересів усіх учасників.
Захистить якісно ваш бізнес !
- Як дизайн опенспейса впливає на плинність кадрів Алеся Карнаухова 15:09
- Розкриття банківської таємниці: чи мають податківці отримати доступ до рахунків українців? Олексій Волохов 14:35
- Новий реєстр місць зберігання підакцизних товарів: Нова епоха контролю та прозорості Дмитро Зенкін 14:03
- Використання електронного документообігу у 2025 році: прогнози та виклики Олександр Вернігора 11:34
- Чому монополії руйнують довіру і провокують конфлікти? Михайло Зборовський 11:26
- Кібербезпека в енергетиці: виклики, перспективи та практичні рішення Ростислав Никітенко 08:29
- Способи захисту корпоративних прав Віталій Єлькін вчора о 22:08
- Кому грозит отмена инвалидности по постановлению КМУ №1338 Віра Тарасенко вчора о 13:32
- "Браслети" правосуддя: коли електронний контроль стає зайвим Владислав Штика вчора о 01:30
- Впровадження ERP для ІТ-бізнесу Віталій Курдюмов 25.01.2025 21:22
- 7 ключових аспектів роботи керівника з молодим спеціалістом покоління дистанційної освіти Оксана Захарченко 25.01.2025 16:22
- Скасування бронювання працівника. Які дії роботодавця? Віталій Соловей 25.01.2025 01:34
- Як обрати внутрішнього керівника ERP-проєкту? Віталій Курдюмов 24.01.2025 21:22
- Додаткові витрати за сімейним законодавством: як не програти сімейний спір Леся Дубчак 24.01.2025 20:03
- Професія адвоката: як зберегти ментальне здоров’я у світі юридичних викликів Світлана Приймак 24.01.2025 16:26
-
У трьох країнах Європи створять центри повернення для українських біженців
Бізнес 3754
-
Найбільший виробник олії в Україні зупинив один із заводів через дефіцит соняшнику
Бізнес 2472
-
Конкуренти Sims, Skyrim і StarCraft: п'ять нових відеоігор 2025 року, які можуть здивувати
Технології 2089
-
Новини про китайську модель ШІ DeepSeek обвалили акції технологічних компаній: причина
Бізнес 2047
-
Найочікуваніші автомобільні новинки 2025 року: що побачимо в Україні
Технології 1985