Авторские блоги и комментарии к ним отображают исключительно точку зрения их авторов. Редакция ЛІГА.net может не разделять мнение авторов блогов.
10.08.2010 18:37

Вторая годовщина российско-грузинской войны - у каждого своя правда и свои потери

Первый Заместитель Председателя Комитета по вопросам строительства, градостроения и жилищно-коммунального хозяйства и региональной политики

В эти дни, как страны-участницы конфликта, так и государства, принимающие участие в его урегулировании, подводят итоги, извлекают уроки и делают прогнозы на будущее. И в этом процессе, я уверен, что у каждого будет своя правда. Но, я бы не хотел затрагива

В эти дни, какстраны-участницы конфликта, так и государства, принимающие участие в егоурегулировании, подводят итоги, извлекают уроки и делают прогнозы на будущее.  И в этом процессе, я уверен, что у каждогобудет своя правда.

Но, я бы не хотел затрагивать тему общегосударственныхоценок тех событий. Вместо этого просто напомню о том, что они,  кроме геополитического аспекта имеют и человеческий– выраженный в потерях военного состава конфликтующих сторон и мирногонаселения.

Мной подготовлена подборка из 50 сообщений украинских информагентствв период с 09.08.09 по 03.10.09 для того что б вы, читатели, вспомнив тесобытия, анализ и выводы делали самостоятельно.

 

09.08.2008 14:38  - Грузія ввела військовий станна 15 днів

Парламент Грузії на позачерговому засіданні одноголоснозатвердив указ президента країни Михайла Саакашвілі про введення військовогостану на всій території Грузії строком на 15 днів, повідомляє Газета.ру. 

 

09.08.2008 14:55  -  Джордж Буш зробив спеціальну заяву

Президент США Джордж Буш, який перебуває у Пекіні, виступиву суботу зі спеціальною заявою з приводу конфлікту в Південній Осетії, передаєReuters. За словами Буша, «він глибоко стурбований ситуацією в Грузії». Яквважає американський президент, вихід військових дій за межі Південної Осетіїзнаменує собою небезпечну стадію ескалації конфлікту. «Росія бомбить регіони,що знаходяться далеко від Південної Осетії», заявив американський лідер.

Президент США закликав Росію поважати територіальнуцілісність Грузії, а також припинити бомбардування її території. На думку Буша,російські і грузинські власті повинні вдатися до міжнародного посередництва увирішенні конфлікту. 

 

09.08.2008 15:21  - Абхазія відкриває другий фронт

Власті невизнаної республіки Абхазії заявляють про те, щопочали витісняти грузинські підрозділи з Кодорської ущелини.

За словами президента самопроголошеної республіки Сергія Багапша,застосовується авіація і артилерія.

 

09.08.2008 18:37  - Путін приїхав до ПівнічноїОсетії

Прес-секретар голови російського уряду повідомив, що під часпоїздки до Північної Осетії Путін планує на місці обговорити з керівництвомреспубліки і керівниками відповідних федеральних відомств питання допомогибіженцям, що прибувають з Південної Осетії, а також допомоги самій ПівнічнійОсетії з огляду на прибуття великої кількості евакуйованих.

Будуть обговорені питання надання гуманітарної, медичноїдопомоги, а також організації розселення і харчування біженців. Передбачається,що Путін відвідає один з таборів біженців, де на місці ознайомиться з умовамиїх розміщення.

 

09.08.2008 18:58  - Саакашвілі запропонувавМедведєву припинити вогонь

Президент Грузії Михайло СААКАШВІЛІ запропонував ДмитруМЕДВЕДЄВУ припинити вогонь і розпочати переговори.

Про це Президент Грузії заявив під час відвідуванняТбіліської республіканської лікарні, куди доставлено 221 пораненого, передає«Новости-Грузія». Президента Грузії супроводжує міністр закордонних справЛитви.

 

09.08.2008 19:52  - Москва висунула Тбілісі двіумови припинення вогню

МЗС Росії заявив про дві умови припинення вогню в ПівденнійОсетії - Москва вимагає від Тбілісі вивести всі формування із зони конфлікту інегайно підписати угоду про незастосування сили.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі заявив, що він звернувсядо президента Росії з пропозицією про припинення вогню в Південній Осетії."Я звернувся до президента Росії Дмитра Медведєва з пропозицією зупинитице божевілля", - сказав Саакашвілі.

 

09.08.2008 23:23  - Російські літаки скинули бомбина три грузинських села в Абхазії

Російські літаки о 22.30 вечори суботи завдали нового ударупо трьох грузинських селах Верхньої Абхазії. Про це в телефонному включенні зКодорської ущелини в ефірі телекомпанії "Руставі-2" повідомив головауряду Абхазької АР у вигнанні Малхаз Акишбая.

"О 22.30 над територією Верхньої Абхазії з`явилисячотири російські літаки, вони скинули бомби на територію сіл Генцвіші, Ажара іЧхалта. Жертв і потерпілих немає", - повідомив Акишбая. За його словами,триває оцінка шкоди, завданої авіанальотом. Раніше у суботу територіяКодорського ущелини вже бомбардувалася російськими літаками.

 

10.08.2008 08:49  - Кораблі Чорноморського флотуввійшли в абхазький порт Очамчира

Кораблі російського військово-морського флоту ввійшли допорту Очамчира в Абхазії, заявив в неділю AFP секретар Ради національноїбезпеки Грузії Олександр Ломая.

У суботу вдень російські й іноземні агентства повідомили, щокораблі російського Чорноморського флоту здійснюють перегруповання в акваторіїЧорного моря і пересуваються у бік Абхазії, повідомляє Лента.ру.

Офіційно російське оборонне відомство інформацію проперегрупування кораблів Чорноморського флоту не коментувало.

Натомість, як повідомляв УНІАН,дані про російські військові кораблі, що діють біля узбережжя Абхазії,підтвердили "силові структури" невизнаної республіки. За їх словами,російські кораблі "загороджувальним вогнем" зупинили поблизу абхазькихпортів грузинський флот.

 

10.08.2008 17:58  - Грузія вимагає припинитивогонь, Росія не поспішає

Грузинський МЗС вручив російському консулові ноту проприпинення з 10-го серпня бойових дій, передає радіостанція "ЭхоМосквы". У ноті грузинського зовнішньополітичного відомства сказано, щозбройні сили Грузії припиняють вогонь в Південній Осетії. У ній такожстверджується, що всі збройні сили були виведені із зони конфлікту, щогрузинська сторона створила гуманітарний коридор і дала можливість населенню іпораненим вийти із зони конфлікту. МЗС Грузії заявляє, що Грузія готова негайнорозпочати переговори з Росією про припинення вогню і по завершенню бойових дій.

 

10.08.2008 20:11  - Генсек НАТО: Росія порушилатериторіальну цілісність Грузії

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив, щоРосія "порушила територіальну цілісність" Грузії і застосувала"надмірну військову силу" під час конфлікту в Південній Осетії.

Генсек Північноатлантичного альянсу закликав Росію і Грузіюнегайно домовитися про припинення вогню і відновлення контролю Грузії над"її відокрмленими республіками", передає Associated Press.

 

10.08.2008 21:50  -  Міністри закордонних справ Росії та Грузіїрозпочали переговори

Глава російського МЗС Сергій ЛАВРОВ і міністр закордоннихсправ Грузії Ека ТКЕШЕЛАШВІЛІ приступили до переговорів. Про це повідомивзаступник глави зовнішньополітичного відомства Німеччини Гернот ЕРЛЕР. За йогословами, між С.ЛАВРОВИМ і Е.ТКЕШЕЛАШВІЛІ встановлено "прямийконтакт", передає AFP.

 

11.08.2008 09:58  - Франція представила Грузіїплан врегулювання конфлікту

Міністр закордонних справ Франції Бернар КУШНЕР на зустрічіз Президентом Грузії Михайлом СААКАШВІЛІ представив план врегулюваннягрузинсько-південноосетинського конфлікту, передає Lenta.ru з посиланням наагентство France Presse.

План передбачає негайне припинення вогню, надання медичноїдопомоги пораненим і виведення як грузинських, так і російських військ із зониконфлікту.

"Наше завдання зрозуміле... Ми повинні знайти шлях донегайного припинення вогню, прийнятний для обох сторін. Необхідно шукати шляхивирішення проблеми за допомогою переговорів і дипломатії, військового рішеннятут бути не може", - заявив Б.КУШНЕР.

М.СААКАШВІЛІ, в свою чергу, висловив переконання, щоприпинити конфлікт під силу тільки Росії.

"Ми не вторгалися на їхню територію. Вони вторглися нанашу, з цього й почалися страждання", - розповів грузинський Президентжурналістам.

Рада безпеки ООН тричі збиралася, щоб обговорити стан справу Південній Осетії, проте ніяких конкретних рішень на засіданнях ухвалено небуло. Пропозиція Франції стала першим так чи інакше певним планом щодоврегулювання конфлікту.

 

11.08.2008 10:13  - Грузію бомблять 50 літаків

Росія задіяла більше 50 військових літаків для бомбардуваньгрузинської території. Про це, як повідомляє AFP, заявило міністерствозакордонних справ республіки.

За даними МЗС, авіаудари по грузинській території тривають.Бомбардувань, як повідомляється, зазнало село Коджорі неподалік Тбілісі, одна збомб впала в районі гори Махат в грузинській столиці. Російська сторона поки щоне коментувала цю інформацію.

Раніше грузинські власті повідомили, що в результаті російськихавіанальотів, метою яких є військові об`єкти, загинули кілька десятків людей,десятки військовослужбовців і мирних жителів були поранені, нагадує Лента.ру . Заступникголови Генштабу РФ Анатолій Ноговіцин визнав факт бомбардувань. Він заявив, щоатаки здійснюються по об`єктах "другого ешелону", звідки, за данимиросійської розвідки, можуть висуватися підрозділу в зону осетинськогоконфлікту.

 

11.08.2008 16:34  - У МЗС РФ назвали Тбілісі умовуприпинення вогню

У Міністерстві закордонних справ Російської федераціїзаявляють, що припинення вогню може бути досягнуте лише при повному виведеннігрузинських військ з Південної Осетії.

Як передає ІТАР-ТАСС, про це заявив офіційний представникМЗС РФ.

Коментуючи повідомлення про те, що Президент Грузії МихайлоСААКАШВІЛІ підписав "план повного припинення вогню", російськийдипломат підкреслив, що в Південній Осетії "триває стрілянина на влученняпо російських миротворцях". "Наші умови залишаються тими ж самими -відведення всіх грузинських військ і підписання угоди про незастосуваннясили", - додав він.

 

12.08.2008 01:09  - Медведєв: Росія ніколи не будепасивним спостерігачем на Кавказі

Президент РФ Дмитро Медведєв заявив, що Росії ніколи не будена Кавказі пасивним спостерігачем.

"Ми ніколи не були і не будемо в цьому регіоніпасивними спостерігачами", - заявив Медведєв на зустрічі з керівництвомпарламентських партій.

"Росія історично є гарантом безпеки народів Кавказу. Ценаша місія і наш обов`язок", - сказав глава російської держави.

 

12.08.2008 08:51  - Росії не сподобався проектрезолюції РБ ООН по Південній Осетії

Постійний представник Росії в ООН Віталій Чуркін заявивжурналістам, що Росія не прийме підготовлену Францією резолюцію щодо конфліктув Південній Осетії, повідомляє Лента.ру зпосиланням на France Presse.

З такою заявою Чуркін виступив за підсумками засіданняРадбеза ООН в Нью-Йорку. За словами Чуркіна, резолюція потребує серйозногодоопрацювання. Він зазначив, що в проекті немає "ані слова про грузинськуагресію і скоєні Грузією злочини".

Документ передбачає невідкладне укладення перемир`я,дотримання територіальної цілісності Грузії і відновлення статусу територіїГрузії станом на момент початку конфлікту.

Франція мала намір представити готову резолюцію наголосування у вівторок, проте, як відзначає агентство Reuters, тепер датаголосування, швидше за все, буде перенесена, щоб погодити текст резолюції зРосією, яка володіє правом вето в Раді безпеки.

 

12.08.2008 11:27  - Російська авіація продовжуєбомбити Горі

Російська авіація сьогодні продовжує бомбити місто Горі. Якпередає Лента.Ru з посиланням на Reuters,при бомбардуванні Горі російським літаком уранці у вівторок постраждали кількаосіб.

Раніше повідомлялося, що бої між російськими і грузинськимивійськами тривають за 20 кілометрів від Цхінвалі. Горі знаходиться приблизно за30 кілометрів на південь від Цхінвалі. Грузинські війська залишили Горі впонеділок, 11 серпня. Вони були відтягнуті для захисту Тбілісі.

 

12.08.2008 12:10  - Президент Росії ухваливрішення про завершення військової операції в Грузії

Росія вирішила припинити операцію з примусу Грузії до миру. Якпередає кореспондент УНІАН, відповідна заява Президента Російської ФедераціїДмитра МЕДВЕДЄВА була щойно поширена Першим каналом російського телебачення.

«Я прийняв рішення припинити операцію з примусу агресора домиру», - сказав Президент Росії. Він відзначив, що цілі операції досягнуто, агрузинські війська – дезорганізовано.

Крім того, повідомляє Газета.ру , російський президентдоручив Міноборони і Генштабу при новій агресії з грузинського боку «ухвалюватирішення по знищення агресора». 

 

12.08.2008 13:27  - Медведєв висунув Саркозі умовимиру в Грузії

Президент Росії Дмитро Медведєв висунув умови остаточногорегулювання конфлікту в Південній Осетії.

Про це Медведев повідомив на зустрічі в Кремлі з президентомФранції Ніколя Саркозі, який сьогодні удень прилетів до Москви.

«Перше: повернення всіх грузинських військ на вихідніпозиції дислокації, частково демілітаризація цих військових формувань. Друге:підписання документа з юридичними зобов’язаннями про незастосування сили», -сказав Медведєв.

 

12.08.2008 15:37  - Саркозі вважає позиції Росіїта ЄС щодо Грузії - нормальними

Президент Франції Ніколя САРКОЗІ, яка головує зараз уЄвросоюзі, в Москві на зустрічі з Президентом Росії Дмитром МЕДВЕДЄВИМ заявивпро необхідність доопрацювати документ з урегулювання ситуації в ПівденнійОсетії.

"Абсолютно нормально, що Росія хоче відстоюватиінтереси своїх громадян і російськомовних громадян за кордоном", - сказавН.САРКОЗІ, додавши при цьому, що "звісно, нормально, що міжнароднеспівтовариство хоче забезпечити суверенітет, територіальну цілісність і безпекуГрузії".

Н.САРКОЗІ запропонував Москві разом попрацювати наддокументом з урегулювання конфлікту в Південній Осетії. "Франція вчорапередала документ, хочу, аби ми попрацювали над цим документом", - сказаввін. За словами Н.САРКОЗІ, "те, чого хочуть Франція і ЄС - це мир"."Ми готові зробити зусилля, аби добитися цього", - запевнив ПрезидентФранції.

 

12.08.2008 16:05  - У Тбілісі заявляють, що Росіяпродовжує бомбардувати грузинські села

Уряд Грузії підтверджує факт бомбардування трьох грузинськихсіл, розташованих поблизу Цхінвальського регіону вдень у вівторок.

Як передає ІА «Новості-Грузія», про це сказано в заяві урядукраїни, розміщеній на офіційному веб-сайті МЗС Грузії.

"Незважаючи на указ Президента РФ Дмитра МЕДВЕДЄВА проприпинення вогню, російська авіація продовжує завдавати ударів по грузинськихселах, розташованих неподалік від Цхінвальського регіону. Російські літакизавдали ударів по селах Руїсі Горійського району, Сакорінто Каспського району іАгара Карельського району", - повідомляє уряд.

 

12.08.2008 18:48  -Росія і Франція погодили шість принципів врегулюваннягрузино-осетинської кризи.

Їх підтримали президенти Дмитро Медведєв і НіколяСаркозі. Про це керівники Росії і Франції повідомили на спільнійпрес-конференції у вівторок.

Принципи врегулювання конфлікту такі:

1) Не вдаватися до використання сили

2) Остаточно припинити всі військові дії

3) Вільний доступ до гуманітарної допомоги

4) Збройні сили Грузії повертаються до місць їх постійноїдислокації

5) Збройні сили РФ виводяться на лінію, де перебували допочатку бойових дій

6) Початок міжнародного обговорення про майбутній статусПівденної Осетії і Абхазії та шляхи забезпечення їх міцної безпеки.

Саркозі зазначив, що прийняті принципи не вирішать всіхпроблем.

Президент Франції Ніколя Саркозі зустрічався з президентомГрузії Михайлом Саакашвілі в Тбілісі і 12 серпня прибув до Москви для розмови зМедведєвим.


12.08.2008 21:38  -  Грузія офіційно звинуватила Росію в етнічнихчистках

Секретар Ради національної безпеки Грузії Олександр Ломаязаявив, що Грузія подала до Міжнародного суду ООН (ICJ) в Гаазі позов протиРосії, повідомляє 12 серпня Reuters. За даними агентства, влада Грузіїзвинувачує Росію в етнічних чистках.

За даними агентства, посол Грузії в Нідерландах передав доМіжнародного суду ООН позов "Республіка Грузія проти російськоїдержави". За словами О.Ломая, позов пов`язаний з проведенням росіянамиетнічних чисток на території Грузії в період з 1993 по 2008 рік.

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду в Гаазі(ICC) Луїс Морено-Окампо (Luis Moreno-Ocampo) заявив, що готовий розпочатипопереднє розслідування військових дій у зоні грузино-осетинського конфлікту.

Зауважимо, нагадує Лента.ру, що влада Росіїтакож виступила з ініціативою подати позови проти Грузії до Гааги і Страсбургаза фактом нападу на Південну Осетію. Слідчий комітет при прокуратурі (СКП) РФза прямим дорученням Президента Росії, збирає докази геноциду в ПівденнійОсетії.

 

1 3.08.2008 00:23  - НАТО підтримує Грузію,засуджує Росію, але напряму воювати не хоче

Генсек НАТО Яап де Хооп Схеффер заявив 12 серпня, що Грузіяодного разу стане членом Північноатлантичного альянсу. На прес-конференції вБрюсселі після зустрічі представників альянсу і Грузії, генсек звинуватив Росіюу невідповідному застосуванні сили, що втілилося в перенесенні бойових дій зтериторії Південної Осетії та Абхазії на основну територію Грузії та встановленніморської блокади.

Водночас він наголосив, що "НАТО не розраховує на прямувійськову роль в цьому конфлікті".

Яап де Хооп Схеффер зазначив, що рада НАТО солідарна згрузинською стороною, підтримує її і наголошує "повну повагу досуверенітету і територіальної цілісності Грузії." За словами генеральногосекретаря, Південна Осетія і Абхазія є частиною Грузії.

Головним пріоритетом в розв`язанні конфлікту генсек назвавнегайне припинення бойових дій і повернення до статусу-кво, що був до 6 серпня,тобто "всі сили повинні бути на тих позиціях, які вони займали тогодня".

Рада НАТО вітала рішення Грузії про припинення вогню ізакликала Росію наслідувати грузинський приклад. Генсекові альянсу відомо прозаяву президента РФ щодо завершення операції в Південній Осетії, проте Яап деХооп Схеффер чекає офіційного підтвердження та інформації про те, як ця заявареалізується на місці.

Гуманітарну ситуацію в Грузії генсек Альянсу схарактеризувавяк "дуже серйозну", повідомивши, що до НАТО вже надійшов запит від Грузіїпро гуманітарну допомогу, і країни альянсу вже надають цю допомогу.

 

13.08.2008 00:51  - Барак Обама засудив російськуагресію

Кандидат у президенти США від Демократичної партії БаракОбама в своїй заяві засудив дії російських військ в Південній Осетії,повідомляється на сайті CNN.

"Неважливо, як почався цей конфлікт, але Росія вивелайого за рамки ситуації навколо Південної Осетії і вдерлася на територію іншоїдержави", - заявив сенатор. Діям Росії немає виправдання, додав він.

Відразу після початку військових дій на території ПівденноїОсетії Обама закликав обидві сторони конфлікту схаменутися і врегулюватиситуацію шляхом мирних переговорів. Його суперник від Республіканської партіїДжон Маккейн також зайняв критичну щодо Кремля позицію.

 

13.08.2008 07:59  - Саакашвілі дав згоду на мирнийплан, представлений Саркозі

Сьогодні в Брюсселі відбудеться кризове засідання главзовнішньополітичних відомств країн-членів Європейського союзу. На ньомуобговорять план мирного врегулювання конфлікту довкола Південної Осетії,запропонований головуючою нині в ЄС Францією.

У ніч на середу президент Грузії Михаїл Саакашвілі дав своюзгоду на представлений французьким президентом Ніколя Саркозі мирний план. ДоТбілісі Саркозі прибув з Москви, де він також заручився підтримкою російськогопрезидента Дмитра Медведєва. Останній пункт плану, який передбачає міжнароднеобговорення майбутнього статусу Південної Осетії та Абхазії, було вилучено здокумента на вимогу Саакашвілі, який наголосив, що жодні мирні домовленості неможуть поставити під сумнів територіальну цілісність Грузії. Зі свого бокуСаркозі зазначив, що задоволений досягнутим прогресом: «Усі ми одностайні втому, що слід поважати суверенітет. Грузія – це незалежна держава. І росіяни –принаймні так запевнив мене президент Медведєв – не мають наміру залишатися вГрузії», - зауважив Саркозі.

 

13.08.2008 11:24  - Російські танки увійшли в Горіпопри домовленості - ЗМІ

Російські танки увійшли до грузинського міста Горі попридосягнуті домовленості про припинення військових дій. Про це повідомляє "5-й канал".

Також, за інформацією місцевих журналістів, російськівійськові затримали у Горі журналістів із Туреччини, у яких відібрали камери тавідзняті матеріали. З цими журналістами зараз немає зв`язку.

 

13.08.2008 11:45  - Російська сторона заперечуєтанки в Горі

Сьогодні грузинські власті повідомили  про те, щоросійські миротворці нібито знаходяться в районі грузинського міста Горі.Російська сторона заперечує.

"Російських миротворців або доданих їм військ і частинв місті Горі немає", - повідомив ІТАР-ТАРС представник російськихмиротворчих сил.

Як повідомляє Эхо Москвы, раніше на спеціальному брифінгусекретар Совбеза Грузії Каха Ламая заявив, що в Горі сьогодні вранці"введено підрозділ ЗС Росії і колона важкої техніки". Горізнаходиться за 25 км. від Цхінвалі.

 

13.08.2008 16:25  - Франція готує новий проектрезолюції РБ ООН про конфлікт у Грузії

Франція готує новий проект резолюції Ради безпеки ООН проросійсько-грузинський конфлікт.

Про це повідомив головуючий цього місяця в Раді Безпекипредставник Бельгії при ООН Ян ГРАУЛС, зазначає радіо “Свобода”.

Проект резолюції повинен включити основні принципиврегулювання конфлікту, узгоджені Президентом Франції Ніколя САРКОЗІ з Москвоюі Тбілісі.

Цей план був схвалений у середу міністрами закордонних справкраїн-членів Євросоюзу, які також домовилися про направлення спостерігачів ЄС узону конфлікту в Грузії.

 

14.08.2008 13:59  -  США ввели перші санкції проти РосійськоїФедерації

США ввели перші санкції проти Російської Федерації,повідомляє «Рейтер» з посиланням на представника Північноатлантичного альянсу.

Зокрема, джерело агентства відзначає, що НАТО заборонилоросійському кораблю брати участь у міжнародних антитерористичних навчаннях уСередземному морі через дії РФ щодо Грузії.

Корабель Російської Федерації «Ладный» у серпні-вересні 2008року повинен був брати участь в об`єднаній військово-морській антитерористичнійоперації НАТО в Середземному морі «Активні зусилля».

Адміністрація США блокувала запит російської сторони напроведення позачергового засідання Ради НАТО-Росія для обговорення ситуації наКавказі.

 

15.08.2008 19:29  - Саакашвілі підписав угоду проприпинення вогню

Президент Грузії Михайло СААКАШВІЛІ підписав угоду проприпинення вогню між Грузією і Росією, яке складається з шести пунктів.

Як повідомляє радіостанція “Ехо Москви”, про це М.СААКАШВІЛІзаявив одразу після зустрічі з Державним секретарем США Кондолізою РАЙС.

Також М.СААКАШВІЛІ заявив, що Тбілісі більше не допуститьокупації своєї території. Одночасно грузинський лідер звинуватив Захід у тому,що він недостатньо жорстко відреагував на дії Росії в Південній Осетії,повідомляє Рейтер.

Тим часом, Росія очікує на підтвердження повідомлення проте, що Президент Грузії поставив свій підпис під документом. У прес-службіКремля заявили, що Москва поставить свій підпис як посередник тільки післяГрузії.

 

16.08.2008 13:43  - Росія продовжує підриватиГрузію - ЗМІ

Міністерство закордонних справ Грузії закликає міжнароднеспівтовариство зупинити дії Россі направлені на знищення грузинськоїдержавності. Про це мовиться в заяві МЗС Грузії, поширеній у суботу.

"Не дивлячись на зусилля міжнародного співтовариства іпідписання документа про припинення вогню, збройні сили Російської Федераціїпродовжують військові дії проти Грузії і знищення об`єктів цивільної інфраструктури",- мовиться в заяві. 

"Частини окупаційної армії Росії 16 серпня замінували івисадили в повітря залізничний міст на перегоні Метехі-Гракалі в Каспському районі (Східна Грузія).  В результаті цьогодиверсійно-терористичного акту перервано залізничне повідомлення між Східною іЗахідною Грузією, зв`язок з морськими портами Грузії. Цим же шляхомперевозилися люди з територій, окупованих російською армією, в безпечнімісця", - мовиться в заяві. 

МЗС Грузії заявляє, що "Росія цілеспрямовано здійснюєдії, направлені на знищення державності Грузії, зокрема за допомогою викликугуманітарної катастрофи".

Міністерство закордонних справ Грузії закликає міжнароднеспівтовариство негайно вжити заходів з тим, щоб  зупинити державнезнищення і гуманітарну катастрофу.

 

17.08.2008 11:14  - Росія почала частковевідведення військ з Південної Осетії

Розпочалося часткове відведення російських військ із зониконфлікту на Кавказі.

Про це заявив ІТАР-ТАСС високопоставлений представникМіноборони Росії. За його словами, «йдеться лише про часткове виведення тихвійськових частин і підрозділів, у присутності яких у Південній Осетії немаєнеобхідності». Він відзначив, що в пункти постійної дислокації на територіїРосії виводяться деякі частини загальновійськової армії і повітряно-десантнихвійськ.

 

19.08.2008 23:14  -  РБ ООН проводить закриті консультації щодо ситуаціїв Грузії

Рада Безпеки ООН проводить закриті консультації щодоситуації в Грузії. Про це повідомили дипломатичні джерела, передає Reuters.

За даними джерел, в ході засідання обговорюватиметься новийпроект резолюції, в якому міститься заклик до виведення російських військ згрузинської території. При цьому джерела підкреслюють, що голосування порезолюції навряд чи пройде сьогодні.

Консультації в РБ ООН були призначені на 15:30 занью-йоркським часом (22:30 за київським).

 

21.08.2008 17:24  - Москва повідомила країни НАТОпро припинення всіх видів співпраці

Міністерство оборони Естонії одержало ноту з посольстваРосії в Талліні, в якій зазначено, що Росія припиняє будь-яку військовуспівпрацю з Естонією як країною - членом НАТО. Як повідомляє кореспондент Газета.ру, такий жедокумент одержали всі країни Північноатлантичного альянсу, наголосили вміністерстві.

За словами міністра закордонних справ Урмаса Паета, вдокументі написано, що через ситуацію, що склалася в світі, Росія припиняєвійськову співпрацю з країнами, що входять до НАТО.

21 серпня МЗС Латвії також одержало ноту від російськогопосольства, в якій йдеться про те, що Москва «припиняє військову співпрацюбудь-якого роду» з цією балтійською республікою.

Як повідомляє Reuters, напередодні Норвегія також заявила,що одержала аналогічне повідомлення.

 

21.08.2008 18:11  - Південна Осетія й Абхазіяпросять Москву визнати їх незалежність

Народні збори жителів Південної Осетії звернувся допрезидента й парламенту РФ з проханням визнати незалежність республіки. Про цеу четвер повідомляє Лента.ру.

У прийнятому на зборах зверненні зазначено: "ЗакликаємоРосію першою з держав світової спільноти визнати державну незалежністьреспубліки Південна Осетія". Автори документа нагадують, що більшістьжителів невизнаної республіки є громадянами РФ, і що "народ ПівденноїОсетії завжди залишався вірним виборові своїх предків, які уклали союз з Росієюна вічні часи". На думку учасників зборів, будь-яка спроба включитиреспубліку до складу Грузії закінчиться геноцидом південноосетинського народу.

 

22.08.2008 08:03  - Радбез ООН відмовивсяпідтримати російський проект резолюції по Грузії

Совбез ООН відмовився схвалити російський проект резолюціїпо Грузії, повідомляє Reuters 22 серпня. "Поки Рада не готова схвалитибудь-яку резолюцію", - заявив постпред Великої Британії при ООН ДжонСоерс, додавши, що для ухвалення одноголосної резолюції "потрібно виконатище більшу роботу".

Проект був представлений на розгляд Ради безпеки ще всереду, а у четвер з`явилася його остаточна версія, яка була запропонованачленам Радбеза. За словами постпреда РФ в ООН Віталія Чуркіна, проект є"повторенням шести принципів", які містяться в тексті мирногодоговору, складеного раніше президентами Росії і Франції Дмитром Медведєвим іНіколя Саркозі.

 

22.08.2008 11:18  - У НАТО хочуть не карати Росію,а працювати з нею

Говорячи по результати останнього засідання міністрів закордоннихсправ країн НАТО у Брюсселі, К.ВОЛКЕР зазначив, що НАТО є дуже об’єднаним усвоєму ставленні до ситуації в Грузії.

“Основні рішення, які були ухвалені на цій зустрічі, – цеповна підтримка припинення вогню, підтримка суверенітету та територіальноїцілісності Грузії, рішення надати Грузії міжнародну допомогу, створити комісію"НАТО-Грузія", яка буде сформована за зразком "НАТО-Україна”, -повідомив американський представник.

Крім того, як наголосив К.ВОЛКЕР, на зустрічі ще разпролунало підтвердження рішення, прийнятого в Бухаресті, що Україна та Грузіябудуть членами НАТО, й про те, що питання про надання ПДЧ буде розглянуто вгрудні.

“В Брюсселі ми висловили занепокоєння непропорційнимвикористанням Росією військової сили на території суверенної країни. Цеважливий набір рішень з боку НАТО, який створює рамковий напрямок ставленняблоку до ситуації. Вчора також відбулося засідання Північноатлантичної ради,яка розглянула шляхи виконання цих рішень. Крім того, наступного тижнявідбудеться засідання комісії "Україна-НАТО", на якому також будутьрозглядатися ці рішення”, - сказав К.ВОЛКЕР.

Говорячи про можливі покарання з боку Альянсу за дії Росії вГрузії, він підкреслив, що “ми не намагаємось покарати Росію. Давайтеповернемось до нашої цілі, ми хочемо працювати з Росією. Але щоб це буломожливим, Росія повинна вивести свої військові сили з Грузії, поважатитериторіальну цілісність і суверенітет своїх сусідів і грати за правилами XXIстоліття”.

“Ми переглянемо ті відносини, які ми маємо, й вирішимо, щоробити далі, але за умови, що Росія виведе війська, як це пообіцяв ПрезидентМЕДВЕДЄВ”, - зауважив К.ВОЛКЕР.

 

22.08.2008 19:14  - Росія стверджує, що вивелавійська з Грузії

Росія завершила виведення з Грузії частин, доданихмиротворчим силам. Про це, як повідомляє РІА Новости, в доповіді президентовіРФ Дмитру Медведєву заявив міністр оборони Анатолій Сердюков.

За його словами, виведення, розпочате о 6:00 п`ятниці, 22серпня, закінчилося о 19:50 за московським часом. Виведення доданих миротворцямросійських військ означає безумовне виконання Росією плану"Медведєва-Саркозі", додав Сердюков.

Частина підрозділів, відведених з Грузії, вже перебуває вмісцях постійної дислокації в Росії. Миротворчі пости РФ розпочали виконаннясвоїх завдань у зоні безпеки.

 

23.08.2008 11:42  - США і Франція звинуватилиМоскву у порушенні мирної угоди з Грузією

США і Франція вважають, що Росія не виконала умови угоди проперемир`я з Грузією і не вивела війська з її території, сказав представникБілого дому Гордон ДЖОНДРО.

Президент США Джордж БУШ і Президент Франції Ніколя САРКОЗІобговорили ситуацію в Грузії і дійшли висновку, що "Росія не дотримуєтьсяумов угоди і має почати виконувати їх негайно", сказав Г.ДЖОНДРОжурналістам, передає «Рейтер».

Незадовго до цього Міністерство оборони Росії повідомило, щоРФ завершила виведення військ до буферної зони між самопроголошеною республікоюПівденна Осетія і рештою території Грузії, а також до Росії.

"Відведення російських військових частин проведено безінцидентів і завершено за планом до 19.50 мск", - говориться в заявіМіноборони РФ.

Крім того, російська армія почала будівництво постійнихпостів у так званій "буферній зоні" на території Грузії і збираєтьсязалишитися там надовго, незважаючи на обурення Тбілісі.

 

23.08.2008 16:44  - У Грузії продовжили військовийстан

Парламент Грузії на позачерговому засіданні в суботупродовжив військовий стан у країні до 8 вересня.

Як повідомляє "Новости-Грузия", депутатиодноголосно погодилися з тим, що військовий стан повинен діяти доти, доки зтериторії Грузії не будуть повністю виведені російські війська.

 

25.08.2008 01:08  - Саркозі скликає саміт ЄС поГрузії

Франція закликала європейських лідерів зустрітися, щобобговорити ситуацію навколо конфлікту в Грузії.

Як говориться в заяві президента Франції Ніколя САРКОЗІ,саміт запланований на перше вересня, він повинен пройти в Брюсселі, повідомляєReuters.

 

25.08.2008 15:13- Держдума Росії визнала Абхазію і Південну Осетію

Держдума РФ прийняла звернення до президента ДмитраМедведєва з пропозицією визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії. За цейпроект проголосували 447 депутатів з 450. Таких, що проголосували проти аботих, що утрималися, не було. На засіданні нижньої палати парламенту виступилипрезиденти Абхазії і Південної Осетії - Сергій Багапш і Едуард Кокойти.Держдума також звернулася із закликом визнати Абхазію і Південну Осетію допарламентів країн-членів ООН. За це проголосували всі 450 депутатів.

Президент Абхазії запропонував Росії укласти угоду провійськову співпрацю. За його словами, загроза застосування сили з боку Грузіїпроти Абхазії і Південної Осетії зберігається.

 

26.08.2008 17:49  - Генсек НАТО: Росія порушиларезолюції Радбезу ООН

Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп СХЕФФЕР вважає, щоРосія порушила резолюції Ради безпеки ООН, визнавши незалежність ПівденноїОсетії і Абхазії.

Про це йдеться в його заяві, розміщеній на офіційному сайтіНАТО.

"Це суперечить численним резолюціям Ради безпеки ООН,які підтверджують територіальну цілісність Грузії, - резолюціям, під якимиРосія підписалася. Дії Росії останніми тижнями ставлять під питання їївідданість миру і безпеці на Кавказі. НАТО рішуче підтримує суверенітет ітериторіальну цілісність Грузії і закликає Росію поважати ці принципи", -заявив генсек НАТО.

 

28.08.2008 00:03  - Міністри закордонних справ G7засудили Росію

Міністри закордонних справ країн "великої сімки"засудили рішення Росії визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії. Про цейдеться в спільній заяві "великої сімки", поширеній сьогодніДержавним департаментом США. "Ми, міністри закордонних справ Канади,Франції, Німеччини, Італії, Японії, США і Великої Британії засуджуємо дії Росії- нашої колеги по "великій вісімці". Ми засмучені надмірнимвикористанням сили в Грузії і подальшою окупацією частини цієї країни", -цитує документ РосБізнесКонсалтинг.

Міністри закликали Росію повернутися до виконання планумирного врегулювання, виробленого за посередництва президента Франції НіколяСаркозі, і повністю вивести свої війська на позиції, які вони займали допочатку конфлікту, передає Reuters.

 

29.08.2008 18:01  - Грузія оголосила про розривдипломатичних відносин з Росією

Грузія розриває дипломатичні відносини з Росією черезвизнання незалежності Абхазії і Південної Осетії, - заявив заступник міністразакордонних справ Грігол Вашадзе. За його словами, це рішення остаточне. Завтраз Москви будуть відкликані всі грузинські дипломати.

 

01.09.2008 10:10  - Росія закрила посольство іконсульський відділ у Грузії

3 вересня посольство РФ в Грузії припиняє свою роботувнаслідок рішення грузинської сторони про розрив дипломатичних відносин зРосією. Консульський відділ російського посольства в Грузії з 3 вересня такожприпиняє свою роботу до особливого розпорядження, повідомляє NEWSru.

 

03.09.2008 14:49  - Європарламент ухваливрезолюцію щодо російсько-грузинського конфлікту

Європарламент закликав Росію поважати свої зобов’язання івивести війська із Грузії. Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі,про це йдеться у резолюції Європарламенту, схваленій сьогодні. “За”проголосували 549 депутатів, проти – 68, утримався 61.

Депутати також висловилися за направлення до конфліктнихрегіонів місії спостерігачів у рамках Європейської політики безпеки та оборони.Європарламент засудив одностороннє визнання Росією незалежності ПівденноїОсетії та Абхазії, а також закликав Раду ЄС та Єврокомісію переглянути своюполітику відносно Росії.

При цьому депутати підтримали рішення Європейської Ради(самміту голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН) відкласти переговори зРосією про нову угоду до того часу, поки Росія не виведе свої війська зтериторії Грузії на позиції, які вони займали до 7 серпня цього року.

У питанні відносин з Грузією депутати закликали Єврокомісіюзапропонувати угоду про спрощення візового режиму з умовами щонайменше рівнимитим, що містяться у відповідній угоді з Росією.

Депутати також закликали владу Грузії та Росії співпрацюватиз офісом прокурора Міжнародного кримінального суду з метою розслідуваннявійськових злочинів, скоєних під час війни у Південній Осетії.

Крім того, Європарламент висловився за адаптаціюЄвропейської політики сусідства (ЄПС) до потреб східних партнерів ЄС, що берутьучасть у ЄПС, та підтримав створення зони вільної торгівлі з Грузією, Україноюта Молдовою.

Депутати наголосили на важливій ролі, яку відіграє Грузія упитанні посилення енергетичної безпеки ЄС, сприяючи створенню альтернативнихросійським маршрутів транзиту нафти та газу. При цьому в резолюції міститьсяпереконання у тому, що ЄС і надалі виконуватиме свої зобов’язання з будівництвагазопроводу “Набукко” через територію Грузії.

 

03.09.2008 16:47  - Парламент Грузії дострокововідмінив військовий стан

Парламент Грузії сьогодні на пленарному засіданні затвердивуказ президента Грузії «Про дострокову відміну з 4 вереснявійськового стану на всій території Грузії». Парламент також затвердивуказ президента «Про оголошення з 4 вересня надзвичайного стану натериторії Абхазької автономної республіки, колишньої Південноосетинськоїавтономної області і деяких інших районах країни, контрольованих окупаційнимивійськами Росії». В указі президента, затвердженому парламентом, сказано,що «надзвичайний стан у вищеназваних районах Грузії введене строком на 15днів», пише Газета.ру.

 

P.S.  Новости об участии Украины в данном военном конфликте, мной не включены в данную подборку сознательно, для болееобъективного восприятия остальных сообщений.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Последние записи
Контакты
E-mail: blog@liga.net