Відповідальному ставленню до відходів УКРПЕК виховуватиме з дитинства
Проблема нераціонального поводження з побутовими відходами щороку загострює й без того складну екологічну ситуацію.
Проблема нераціонального поводження з побутовими відходами щороку загострює й без того складну екологічну ситуацію. За найскромнішими підрахунками, станом на кінець 2017 року, понад 7% території нашої держави завалено сміттям. Загальна площа сміттєзвалищ в Україні вже дорівнює площі Данії.
За даними Мінрегіону 94% усіх побутових відходів потрапляє на сміттєзвалища, хоча в інших більше половини ТПВ переробляється.
Але ж, задля того, щоб сміття перетворилося на цінну та ліквідну сировину її треба спочатку відсортувати: папір, пластик, скло та метали розкласти по різних контейнерах. Тобто, якісне сортування відходів має починатися з кухні, з наших з вами домівок.
Як казав відомий герой Булгакова професор Преображенський: «Розруха не в клозетах, розруха – в головах». Саме тому, у будь-якій країні Європи, екологічне виховання є одним з пріоритетних, основних напрямків державної політики щодо бережливого ставлення до природних ресурсів, чистоти навколишнього середовища.
Радий повідомити про те, що в рамках реалізації пілотного проекту з роздільного збирання відходів у місті Вишгород Київської області, Українська Пакувально-Екологічна Коаліція, разом з міською адміністрацією та громадською організацією «Чисто Вишгород», розпочинає програму екологічної освіти школярів та вихованців дитячих садочків.
На сьогодні план заходів узгоджений з управліннями освіти міста та Вишгородського району. Вже 6 квітня поточного року в першому місцевому закладі освіти пройдуть перші заняття з екологічного виховання учнів 1-4 класів. Наразі вже оголошений творчий конкурс, за умовами якого, дітки мають виготовити з відходів упаковки якісь цікаві вироби. Під час першого заняття, конкурсна комісія разом з класними вчителями, нагородить переможців цінними призами та подарунками.
Волонтери ГО «Чисто Вишгород» читатимуть школярам цікаві лекції, пояснюючи, що таке побутові відходи, як правильно їх сортувати, та яку користь природі може принести кожна дитина.
План заходів дуже цікавий і творчий. Ми намагалися, щоб такі заняття скоріше були схожі з пізнавальною грою, до якої може долучитися кожен. Дітям покажемо мультфільми та відеоролики, українська авторка Катерина Єгорушкіна презентує свою книжку про собаку «Арчі», яка допомагала людям збирати пластикові пляшки, проводитимуться інші цікаві конкурси, змагання та практичні заняття.
Слід зазначити, що навчальна програма побудована на найцікавіших європейських методиках екологічної освіти. Ми маємо не примушувати, а саме зацікавити дітей, виховати не обов’язок, а культуру належного відношення до природи. Дітям потрібні герої, з яких вони братимуть приклад. Тому, на мій погляд, собака «Арчі» має всі шанси стати улюбленцем нашої маленької аудиторії.
До речі історія про собаку, який збирає і викидає пляшки існує і в Великій Британії. Лабрадор Таббі став справжнім національним героєм. За останні шість років він допоміг здати у переробку біля 26 000 пластикових пляшок. І за це потрапив до книги рекордів Гінеса!
Діти дуже щиро відгукаються та активно приєднуються до участі в екологічних програмах. Вони, на відміну від дорослих, інакше сприймають світ, прагнуть зробити його чистішим та безпечнішим.
Ми переконалися, що діти є дуже ефективними провідниками культури відповідального ставлення до відходів. Коли дитина приходить додому, та бачить, що її батьки викидають сміття до однієї урни, вона робить зауваження. З рештою, дорослі теж змінюють свою поведінку і починають сортувати відходи саме так, як їхню дитину навчили у школі. Саме тому, робота із дітьми є пріоритетним напрямком екологічних програм у всьому цивілізованому світі, на яку не шкодуються а ні гроші, ані технологічні ресурси.
Переконаний в тому, що виховання починається з простих речей. І прищеплювати культуру відповідального ставлення до відходів потрібно з раннього дитинства. Наші діти матимуть усвідомлювати, що кожна пластикова пляшка, якщо її викинути у відповідний контейнер, зекономить виробникам продукції гроші, а державі – екологічні ресурси та корисні копалини, зробить чистішим рідне місто та своє подвір’я.
Тому, хочу подякувати усім, хто долучився до цієї важливої роботи. Адже у Вишгороді розпочався процес відродження культури поводження з відходами і ми маємо надію, що найближчим часом, після прийняття відповідних законодавчих змін система роздільного збирання ресурсоцінних компонентів ТПВ буде запроваджена в масштабах всієї країни.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407