Чим займається Представництво України в ЄС ?
Відверті відповіді на прямі питання до Представництва України в ЄС. Власні висновки: Що варто посилити в міжнародних відносинах України та країн світу вже сьогодні ?
Нещодавно, в рамках проекту EU Study Days Представництва ЄС в Україні, я здійснила візит до Бельгії .
Побувала на зустрічах у ключових інституціях Брюсселю.
Зокрема, 12 вересня, в Представництві України в ЄС відбулась зустріч.
В розрізі реформи державного управління, підвищенння авторитету дипломатичних представництв України за кордоном та співпраці з представниками громадянського суспільства, цікавим дізнатись пряму мову на мої питання :
"Чим займається Представництво України в ЄС ?"
"Як функціонує Представництво України в ЄС?"
"Як співпрацює Представництво з громадянським суспільством ? "
На питання відповідав політичний радник Представництва України в ЄС Андрій Наджос:
"Останні дні ми працювали над організацією офіційного візиту Дмитра Кулеби до Брюселю. Тобто, 10 днів назад його призначили і вже на цьому тижні були організовані зустрічі з усіма: з Європейською Комісією, Європейською Радаю, Європейським Парламентом. Для того, щоб у Дмитра Кулеби буда загальна картина того, чим живе Україна і Європейський Союз, які перед нами стоять пріоритети, в тому числі по енергетиці , в тому числі по отриманнню макрофінансової допомоги другого траншу в розмірі 500 млн євро, який ми маємо отримати до кінці цього року. Ці кошти в Україні будуть спрямовані на зміцнення курсу національної валюти, це не кошти , які ми з вами проїмо, це кошти на стабілізацію нашої фінансової системи. Тому, для того, щоб усе це вдавалося, наша діяльність будується на тому, що ми забезпечуємо візит Віце-прем*єр міністра.
Повертаючись до громадянського суспільства, забезпечили рівень виступів пана Максака, який провів круглий стіл з партнерами Chatham House і представниками Marshall Center на тему : "Україна після виборів: виклики та загрози" . І третє, що ми зробили, провели консультації по питанням енергетики, двосторонні Україна-ЄС, для того, щоб підготуватися на середину вересня до тристоронніх консультацій - ЄС, Україна та Росія.
Перед нами стоїть дуже важливе завдання. У нас закінчується 10-річна Угода на транзит газу через нашу територію. Якщо ми з вами зайдем в цей період без цієї Угоди , у нас може бути серйозна енргетична криза. Просто елементарно перекриють вентиль. І навіть російський газ, який йде в Європу, можуть вирішити не постачати.
Питання: "Яким чином функціонує Представництво України в ЄС ?"
Представництво розділено на кілька секторів. У нас є окремий підрозділ, який займається економікою, енергетикою, наукою , культуою, освітою - це один напрямок. Територіально, це зовсім інший будинок, в Посольстві України в Бельгії. А ми зараз знаходимось в політичному відділі, який займається політичними питаннями - санкції, права людини в анекованому Криму, проблема Приазов*я. Комунікуємо з Європейським оборонним агенством, оювропейська службою зовнішної діяльності.
Робота будується таким чином, кожен тиждень ми складаємо для себе план, в нас є плани на місяць, на пів-року. На цей місяць (вересень ) у нас амбітні плани. Ми забезпечували комунікацію з Прем*єр - міністром . Зараз ми готуємо контакти представників ЄС, які їдуть на сесію Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорк, куди вперше поїде новообраний Президент, та пан Пристайко в якості Мінстра закордонних справ. Нам треба буде говорити з європейцями, які їдуть до Нью-Йорку, і про права людини, і про політичних в*язнів і про Крим, і про татарів і т.д. Будемо говорити про увесь файл з безпеки, і про санкції.
У кожного з нас є виділений напрямок,наприклад, хтось працює по Європарламенту. В жовтні підготовка формату зустрічей Східного партнерства ЄВРОНЕСТ. Жовтень - це Комітет Асоціацій Україна-ЄС, що прописано в Угоді про Асоціацію , де ми будемо говорити про все : про торгівлю, про енергетику. І цей Комітет Асоціацій закладе підстави для проведення Наради Асоціації, яка буде в грудні місяці, яку відвідає Прем*єр - міністр України і буде вже новий склад Європейської Ради .
Щодо питання співпраці з громадянським суспільством, то на початку вересня мали зустріч з групою правозахисників, це були українські організації, іноземні партнери + люди з Криму .
В рамкає Європейського Парламенту плануємо провести окремий захід, який буде присвячений Криму та питанням порушення прав людини .
Весною робили захід, показ фільму присвячений темі політичних в*язнів. Було дуже багато преси, гарно висвітлено.
Чому Європарламент ? - тому що це відкритий майданчик, де можна провести заходи куди приходять представники усіх інституцій. Європаламент - це універсальний майданчик, де можна зібрати всіх. "
На цьому кінець відповідей на мої запитання.
Візит до Брюсселю дав "їжу до роздумів". Наприклад, а чому б Україні не збільшити фінансування дипломатичних представництв та , разом з тим, підвищити якість роботи в культурно-просвітницькому напрямі. Організація окремих культурних центрів України в країнах світу значно підвищила б рівень держави на міжнародній арені. Вільний доступ кожного зацікавленого іноземного громадянина до насиченої культурної програми таких культурно-просвітницьких центрів став би запорукою відмінної дипломатії. Чи нам нема що показати ?
P.S.
Офіційний візит до Брюсселю надихнув мене вивчити третю мову - французьку.
- НеБезМежне право Сергій Чаплян вчора о 21:44
- Недоторканні на благо оборони: головне — правильно назвати схему Дана Ярова вчора о 19:33
- Корпоративний добробут: турбота про співробітників чи форма м’якого контролю? Анна Пархоменко вчора о 15:04
- Як AI змінює структуру бізнесу: замість відділів – малі команди і агентні системи Юлія Гречка вчора о 14:07
- Жіноче лідерство в українському бізнесі: трансформація, яка вже відбулася Наталія Павлючок вчора о 09:50
- Проведення перевірок в частині вчинення мобінгу: внесено зміни до законодавства Анна Даніель вчора о 01:16
- Суд не задовольнив позов батька-іноземця про зміну місця проживання дитини Юрій Бабенко 30.06.2025 17:15
- Як повернутись до програмування після довгої IT-перерви Сергій Немчинський 30.06.2025 16:39
- Моральна шкода за невиконання рішення суду Артур Кір’яков 30.06.2025 14:21
- Путінський режим знову показує своє справжнє обличчя: цього разу – проти азербайджанців Юрій Гусєв 30.06.2025 10:51
- Зелений прорив 2025: як відновлювана енергетика відкриває шлях для України Ростислав Никітенко 30.06.2025 10:22
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним Максим Гусляков 28.06.2025 20:49
- Мир начал избавляться от иллюзий, связанных с ИИ Володимир Стус 27.06.2025 23:54
- Триваюче правопорушення – погляд судової практики Леся Дубчак 27.06.2025 16:19
- Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)? Галина Янченко 27.06.2025 16:03
- Президент поза строком: криза визначеності й мовчання Конституційного суду України 741
- "Розумні строки" протягом 1200 днів: чому рішення у справі стає недосяжним 383
- Реформа "турботи" 251
- Житлово-будівельні товариства: як знизити ризики у новому житловому будівництві 120
- Краще пізно, ніж бідно: чому після 40 саме час інвестувати в фондовий ринок 114
-
На Черкащині викрили незаконний видобуток каолінів: за майже три роки – 14 000 тонн
Бізнес 7532
-
Найдорожчі весілля в історії: 5500 дронів, верблюди й нескінченна розкіш Безоса, Амбані та Чарльза
Життя 6528
-
21 удар по одному заводу. У Дрогобичі розповіли про наймасштабнішу атаку за час війни
Бізнес 5406
-
"Гарантії безпеки" Кадирової представлять Україну на 61-й Венеційській бієнале: деталі
Життя 4358
-
Антиамбітність – не лінь, а вибір: чому slow success набирає обертів
Життя 4318