Чим займається Представництво України в ЄС ?
Відверті відповіді на прямі питання до Представництва України в ЄС. Власні висновки: Що варто посилити в міжнародних відносинах України та країн світу вже сьогодні ?
Нещодавно, в рамках проекту EU Study Days Представництва ЄС в Україні, я здійснила візит до Бельгії .
Побувала на зустрічах у ключових інституціях Брюсселю.
Зокрема, 12 вересня, в Представництві України в ЄС відбулась зустріч.
В розрізі реформи державного управління, підвищенння авторитету дипломатичних представництв України за кордоном та співпраці з представниками громадянського суспільства, цікавим дізнатись пряму мову на мої питання :
"Чим займається Представництво України в ЄС ?"
"Як функціонує Представництво України в ЄС?"
"Як співпрацює Представництво з громадянським суспільством ? "
На питання відповідав політичний радник Представництва України в ЄС Андрій Наджос:
"Останні дні ми працювали над організацією офіційного візиту Дмитра Кулеби до Брюселю. Тобто, 10 днів назад його призначили і вже на цьому тижні були організовані зустрічі з усіма: з Європейською Комісією, Європейською Радаю, Європейським Парламентом. Для того, щоб у Дмитра Кулеби буда загальна картина того, чим живе Україна і Європейський Союз, які перед нами стоять пріоритети, в тому числі по енергетиці , в тому числі по отриманнню макрофінансової допомоги другого траншу в розмірі 500 млн євро, який ми маємо отримати до кінці цього року. Ці кошти в Україні будуть спрямовані на зміцнення курсу національної валюти, це не кошти , які ми з вами проїмо, це кошти на стабілізацію нашої фінансової системи. Тому, для того, щоб усе це вдавалося, наша діяльність будується на тому, що ми забезпечуємо візит Віце-прем*єр міністра.
Повертаючись до громадянського суспільства, забезпечили рівень виступів пана Максака, який провів круглий стіл з партнерами Chatham House і представниками Marshall Center на тему : "Україна після виборів: виклики та загрози" . І третє, що ми зробили, провели консультації по питанням енергетики, двосторонні Україна-ЄС, для того, щоб підготуватися на середину вересня до тристоронніх консультацій - ЄС, Україна та Росія.
Перед нами стоїть дуже важливе завдання. У нас закінчується 10-річна Угода на транзит газу через нашу територію. Якщо ми з вами зайдем в цей період без цієї Угоди , у нас може бути серйозна енргетична криза. Просто елементарно перекриють вентиль. І навіть російський газ, який йде в Європу, можуть вирішити не постачати.
Питання: "Яким чином функціонує Представництво України в ЄС ?"
Представництво розділено на кілька секторів. У нас є окремий підрозділ, який займається економікою, енергетикою, наукою , культуою, освітою - це один напрямок. Територіально, це зовсім інший будинок, в Посольстві України в Бельгії. А ми зараз знаходимось в політичному відділі, який займається політичними питаннями - санкції, права людини в анекованому Криму, проблема Приазов*я. Комунікуємо з Європейським оборонним агенством, оювропейська службою зовнішної діяльності.
Робота будується таким чином, кожен тиждень ми складаємо для себе план, в нас є плани на місяць, на пів-року. На цей місяць (вересень ) у нас амбітні плани. Ми забезпечували комунікацію з Прем*єр - міністром . Зараз ми готуємо контакти представників ЄС, які їдуть на сесію Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорк, куди вперше поїде новообраний Президент, та пан Пристайко в якості Мінстра закордонних справ. Нам треба буде говорити з європейцями, які їдуть до Нью-Йорку, і про права людини, і про політичних в*язнів і про Крим, і про татарів і т.д. Будемо говорити про увесь файл з безпеки, і про санкції.
У кожного з нас є виділений напрямок,наприклад, хтось працює по Європарламенту. В жовтні підготовка формату зустрічей Східного партнерства ЄВРОНЕСТ. Жовтень - це Комітет Асоціацій Україна-ЄС, що прописано в Угоді про Асоціацію , де ми будемо говорити про все : про торгівлю, про енергетику. І цей Комітет Асоціацій закладе підстави для проведення Наради Асоціації, яка буде в грудні місяці, яку відвідає Прем*єр - міністр України і буде вже новий склад Європейської Ради .
Щодо питання співпраці з громадянським суспільством, то на початку вересня мали зустріч з групою правозахисників, це були українські організації, іноземні партнери + люди з Криму .
В рамкає Європейського Парламенту плануємо провести окремий захід, який буде присвячений Криму та питанням порушення прав людини .
Весною робили захід, показ фільму присвячений темі політичних в*язнів. Було дуже багато преси, гарно висвітлено.
Чому Європарламент ? - тому що це відкритий майданчик, де можна провести заходи куди приходять представники усіх інституцій. Європаламент - це універсальний майданчик, де можна зібрати всіх. "
На цьому кінець відповідей на мої запитання.
Візит до Брюсселю дав "їжу до роздумів". Наприклад, а чому б Україні не збільшити фінансування дипломатичних представництв та , разом з тим, підвищити якість роботи в культурно-просвітницькому напрямі. Організація окремих культурних центрів України в країнах світу значно підвищила б рівень держави на міжнародній арені. Вільний доступ кожного зацікавленого іноземного громадянина до насиченої культурної програми таких культурно-просвітницьких центрів став би запорукою відмінної дипломатії. Чи нам нема що показати ?
P.S.
Офіційний візит до Брюсселю надихнув мене вивчити третю мову - французьку.
- Альтернативи децентралізації енергогенерації в Україні не існує Олексій Гнатенко вчора о 15:31
- Відкриті дані: прозорість проти корупції Діана Граділь вчора о 13:39
- Способи захисту прав власника від самочинного будівництва на земельній ділянці Євген Морозов вчора о 10:45
- Власть, наука, интеллект – инвестиции в средний и малый бизнес и устойчивое развитие Вільям Задорський вчора о 04:01
- Прифронтовий Миколаїв. Яку допомогу можна отримати у місті, де лінія фронту зовсім близько Галина Скіпальська 25.07.2024 13:53
- На що дивляться інвестори? Олександр Висоцький 25.07.2024 12:22
- Де нормальний начпрод, там якісні продукти харчування Дана Ярова 25.07.2024 12:06
- Розвиток європейського ринку водню: Нові ініціативи та перспективи Олексій Гнатенко 25.07.2024 10:17
- Внесіть зміни у свій щоденний "to do list" Катерина Кошкіна 25.07.2024 09:59
- Гранти на відновлення та енергоефективність житла: можливості від Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк 24.07.2024 21:44
- Порушення прав власника земельної ділянки внаслідок самочинного будівництва Євген Морозов 24.07.2024 19:48
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? Євгеній Сільверстов 24.07.2024 18:00
- Кого підтримуватиме Ізраїль під час виборів у США? Олег Вишняков 24.07.2024 13:22
- Європейська рада схвалила висновки щодо інфраструктури електромережі ЄС Олексій Гнатенко 24.07.2024 12:30
- Спільна власність чоловіка та жінки, які проживають без реєстрації шлюбу Євген Морозов 23.07.2024 19:26
- Boris Johnson: Запрошення до усвідомлення – домовлянь з РФ не буде 1882
- Суди проти рф – реалії, фантазії, міфи. Перспективи Арбітражу 299
- Як застосувати методи відбору постачальників НАТО у наших реаліях? 91
- Чому конкурентні закупівлі – це більше ніж просто вимога закону 65
- Дизайн дитячого простору 63
-
11 млрд доларів тому, кого немає. На що просила гроші Україна в Берліні
Бізнес 87044
-
У Харкові обрали нові назви для трьох станцій метро
Бізнес 11237
-
Помпео виклав своє бачення мирного плану Трампа: лендліз на $500 млрд і реальні санкції
Бізнес 9244
-
Криза мобільного зв’язку. Скільки коштуватиме подовження зв'язку під час відключень
Бізнес 5712
-
Київський підприємець почав розбирати Tesla, щоб заряджати оселі – FT
Технології 5407