Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
29.06.2017 20:00

Внутрішня та зовнішня політика: Погляд України VS Погляд з-за кордону

Матеріал підготовлено за результатами участі в міжнародній конференції "Україна-ЄС: інтеграція у мінливому світі 2017"

Доступ доінформації - право, доступ до правдивої інформації – необхідність, доступ допершоджерел – необхідність для формування адженди внутрішньої та зовнішньоїполітики держави.

Нашіспіввітчизники звикли до постійних #перемог та #миздобулибудь-якої влади, що розповсюджується через ЗМІ. Традиційно, пізніше чи раніше,спливають на поверхню факти, які скоріше стають свідченням прикрашаннярезультатів політики.

Якими очимадивитися на політичну ситуацію в країні: іноземними чи вітчизняними?

Цікава річ, щоіноземні висновки один в один співпадають з повсякденним відчуттямпересічних  українців, які в свою чергу,ніяк не знайдуть підтвердження  свого життя-існування у політичних спічах, виступах на круглихстолах, конференціях українського політикуму, який має казати про реальнуситуацію, визнавати ситуацію, робити висновки, каятися. Однак, виходить, що усенавпаки, іноземці бачать і кажуть про той стан речей, який є простим життям вУкраїні, а від внутрішнього виробника інформації чуємо #миздобули. 

Звернемосядо статистики (інформації), яку сьогодні було презентовано на конференції «Україна-ЄС:інтеграція у мінливому світі 2017». 

Погляд з-за закордону визначає три головні проблеми зовнішньої політики в Україні:

Погляд з України, що визначає три головні проблеми зовнішньої політики:

1. Внутрішня політика  - проведення реформ та подолання корупції

1. Відсутність системності стратегії та пріоритетів

2. Конфлікт з Росією

2. Слабкий дипломатичний корпус

3. Відсутність Стратегії зовнішньої політики – постійна неоднозначність у відносинах з ЄС та НАТО

 

3. Агресія РФ проти України

В продовження обговорення погляду закордону, іноземнимиекспертами також включено питання залежності від підтримки Заходу – Україна самостійно невиділяє коштів на власний розвиток культури, освіти і т.д. Також, наголошено на проблемінедостатньої кількості кваліфікованих кадрів.

Як видно з простого порівняння, пріоритетивизначені вітчизняним політикумом, ніяк не співпадають з визначеними іноземнимиекспертними організаціями. Вітчизняний погляд не вбачає необхідності проведенняякісних змін у різних сферах (освіта, культура, інформація та ін.). Закордонбачить «конфлікт з Росією», Україна бачить «агресію РФ проти України».

ПоглядУкраїни не бачить проблеми в корупції.

Певно, треба більше поміркувати, чому в аудиті зовнішньоїполітики України, номер один для закордону є саме внутрішня політика? 

Відповідно до результатів презентованого дослідження, напитання до українців «Хто або що асоціюється з Євросоюзом для вас сьогодні?», найбільшевідсотків:

1.Цивілізованість,культурні цінності, відсутність корупції, європейські стандарти, стиль життя.

2.    Збільшенняможливостей особистого розвитку, краще соціальне забезпечення.

3.    Вищазаробітна платня, вищі пенсії. 

Виникає коротке запитання – що сьогодні заважає вкладатиресурси для досягнення святої для українців трійці мрій. Усе це залишитьсямрією, бо ми не ЄС чи ще десь?

Як же бути, якщо сам Хьюг Мінгареллісьогодні сказав прямо : аджендой на сьогодні не є вступ України до Євросоюзу,адженда на сьогодні це політична асоціація та економічна інтеграція України.

Це сюрприз? Знову ж не для іноземних партнерів.Можливо, це сюрприз для багатьох українців, які через виступи політиків чуютьпро #перемога.

Якось незручно, щоб чули правдиву інформацію, бачили статистичні дані.

І далі продовжує пан Мінгареллі: «Дляпроцесів асоціації та інтеграції необхідно 6-7 років, якщо ми оптимісти, але,якщо ми реалісти – більше».

Як так ? А мені у відповідь: «це знає ідиванний експерт!».

А чи знає про це українець, там, за вікном?

І далі пан Хьюг надихає: «ваш вихід наарену – це освіта, програми обміну, вивчення мов. Вражає, у вас є люди, якікраще розмовляють англійською, ніж я – француз італійського походження. Будьте креативними,виходьте на арену з ідеями».

Є такі люди, що хочуть вийти на арену,знають з чим виходити, але нема соціальних ліфтів, а також просто нема грошей,просто для нормального життя, не говорячи вже про просто побачити світ,використати той #безвіз. 

Що подобається Послу Америки в Україні і як це пов’язано з внутрішньою і зовнішньою політикою в Україні ?

«Подобається в моїй роботі мандруватиУкраїною, спостерігати настрої людей. Відзначаю розчарування в українськомумайбутньому: корупція, пошук кращого для дітей, пошук виходу. Отримаю питання, «колице закінчиться?». Обговорювала мої спостереження у Вашингтоні».

 Цікаво, що під час виступу пані Посла,виплили на поверхню ще додаткові деталі тем, що обговорювались у Вашингтоні.Зокрема, правовий захист, захист інвестицій та інших прав. Слабкість судовоїсистеми, недовіра до судової гілки залишається. Американські експертинамагаються надати рекомендації для кандидатів до Верховного Суду, алекандидатів не виявилось. Кандидати не проходять етичну перевірку.

Мені аж шкода стало американців, особливопісля слів Посла «ми маємо надію». 

Як ще можна відобразити внутрішню і зовнішню політикуУкраїну ?

Іван Міклош у своєму виступі порівнявУкраїну, як команду, що нарешті бере участь в Олімпійських Іграх. Одразу зазначив:«у цих іграх, і в наступних  Україна нагородне отримає, просто поки бере участь і це вже плюс».

Олімпіади це звичайно добре.

Елементарно, що впихують люди у свій живітзамість їжі? А пенсії п’ять років зажали індексувати? А податок з пенсій? Атарифи непомірні? А померти і похоронити – куча бабла і т.д.

Олімпіади ! Це плюс в квадраті.

Продовжуючи, пан Міклош зазначив, щоУкраїні необхідно більше працювати над комунікацією, презентувати, що вжезроблено. От, наприклад, у Словаччині не знають про це. Англія зараз виступаєяк незалежний гравець, і от маємо поїхати до Лондона і презентувати себе, своїдосягнення також як незалежний гравець.

У рядах поряд кажуть, це питання до мінстець,а гугл на запит «мінстець» каже, що є Міністерство інформаційної політикиУкраїни, ще у стрічці новин «президент наградилорденами депутатов, которые голосовали за расстрел 16 января»

Назаході, який сьогодні відбувся, передбачені запитання до спікерів.

Одне із запитань до пана Хьюга Мінгареллі: щоотримає Євросоюз від співпраці з Україною?

Відповідь: «Україна – країна, яка маєнайбільшу територію, численність населення, чудову землю».

Запитувач, попросив конкретизувати.

Конкретизована відповідь пана Мінгареллівикликала сміх у залі: «Як бачить Євросоюз та що знає Євросоюз про Україну  -Чорнобиль, війна, проституція».

Далі були інші запитання.

Чим цінний сьогоднішній захід – почути пряму мову відуповноважених представників ЄС, Сполучених Штатів Америки.

Розуміючи реальний стан справ, тверезо оцінюючи внутрішню та зовнішню політику ми зможемо спланувати реальний план дійі досягти реальних перемог.

Ми заслуговуємо на правду!

 P.S. відповідно до статистики, результатівдослідження, опитування, що були презентовані на конференції #UAandEU2017. 

Погляд з-за кордону

Погляд з України

Найбільший внесок у вирішення глобальних проблем/регіональних викликів, який могла б зробити Україна

Найбільший внесок у вирішення глобальних проблем/регіональних викликів, який могла б зробити Україна

Вирішити внутрішні проблеми, тобто провести реформи ( в т.ч. підвищити рівень соцжиття)

Експерти зазначають, це той випадок, коли для того, щоб змінити світ, треба починати з себе «Сильна Україна, стабільна Європа»

Стримування Росії від експансії в Європі. Україна своїм прикладом може сприяти посиленню регіональної стабільності та безпеки

 

Відправити:
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи