Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
19.10.2015 22:26

Розставляємо вулики

Громадський діяч, підприємець, еколог. Голова ГО "Українська військова організація СПАС-23"

19 жовтня 2015 року в приміщенні Мінагрополітики України відбулося перше засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва.

Згідно наказу Мінагрополітики України від 30 липня 2015 року "Про створення робочої групи Мінагрополітики України з питань розвитку бджільництва" створено відповідну робочу групу, основним завданням якої є вжиття вичерпних заходів спрямоване на оперативне реагування та вирішення питань, пов'язаних із розведенням, використанням та охороною бджіл, виробництвом, заготівлею та переробкою продуктів бджільництва, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом.

19 жовтня 2015 року в приміщенні Мінагрополітики України відбулося перше засідання робочої групи з питань розвитку бджільництва. Враховуючи, що на сьогодні Україна успішно використовує надані тарифні квоти у повному обсязі, а також перспективи збільшення обсягів такої квоти в рамках виконання Угоди про асоціацію, засобами приведення національних стандартів, які висуваються до меду та продуктів з меду, у відповідності до стандартів ЄС, виникла необхідність розробити відповідний проект нормативно-правового наказу, гармонізований із Директивою № 110/2001. Метою прийняття наказу є удосконалення нормативно-правового регулювання питань, пов'язаних із виробництвом меду та виробів з меду.

Мед - натуральна солодка речовина, що виробляється медоносними бджолами з нектару рослин або з секрецій живих частин рослин чи виділень комах, що живляться рослинами на живих їх частинах, які збирають бджоли, перетворюють шляхом поєднання з власними особливими речовинами, відкладають, зневоднюють та залишають у стільниках для достигання. Головною складовою меду є вуглеводи, перш за все фруктоза і глюкоза, а також органічні та неорганічні кислоти, ферменти і мікроелементи. Мед не повинен містити сторонніх речовин, присмаків або запахів, які утворюються під впливом сторонніх елементів під час його переробки чи зберігання, та не повинен бути у початку бродіння, бути штучно змінений або нагрітий таким чином, що призведе до знищення натуральних ферментів. Мед за походженням поділяють на нектарний (квітковий) та падевий. За способом отримання розрізняють такі види меду: центрифужний, пресований, стільниковий, злитий, фільтрований

Під час збуту на ринку або використання в продуктах, що призначені для споживання людиною, мед не повинен містити жодних інших харчових інгредієнтів, зокрема харчових добавок чи інших включень, також має відповідати певним критеріям, встановленими законом.

Дохід від якого вдесятеро перевищує доходи безпосередньо від реалізації меду та інших продуктів бджільництва (муміє, маточне молочко, прополіс) несе основний заробіток бджолярам світу. Запилення за допомогою бджолиних сімей — натуральний, якісний , безпечний  спосіб підвищення врожайності сільськогосподарської культур. Якщо проаналізувати в Україні лише одну бджолину сім'ю за період цвітіння, то  можна заробити $10–20 (західний ринок — до $150). Дотягнути світового рівня організації виробництва нашим медовим господарствам заважають ментальні установки індивідуаліста, долати які поки ніхто не береться.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]