Авторські блоги та коментарі до них відображають виключно точку зору їхніх авторів. Редакція ЛІГА.net може не поділяти думку авторів блогів.
28.08.2015 11:32

Зроблено в Україні

Громадський діяч, підприємець, еколог. Голова ГО "Українська військова організація СПАС-23"

Китайцям дається можливість поступово розширювати знання української культури.

У рамках підписаної програми культурного співробітництва між Міністерством культури України та Міністерством культури Китайської Народної Республіки (2013-2017рр.) Україна продовжує вести активну політику багатосторонньої співпраці з Китаєм. Цього разу до України завітав виконавчий віце-президент  Національної академії живопису та каліграфії Китаю Алан Юу, який висловив свою зацікавлення в культурі та історії української держави.

Всі ми знаємо, що на українську культуру, яка є досить своєрідною, впливали різні фактори, в тому числі особливості історичного шляху й взаємодія з іншими культурами народів світу. Багато талановитих людей, які народилися і виросли в Україні, згодом намагалися у своїй творчості відобразити всю красу й неповторність своєї Батьківщини. Одним з найвідоміших і найгеніальніших був Тарас Григорович Шевченко, майстер пера і пензля, який саме й зацікавив Алана Юу. Китайський науковець разом з однодумцями має намір випустити у КНР  "Кобзар" китайською мовою, де будуть зібрані популярні твори та картини Тараса Шевченка. Це дасть змогу студентам Національної академії живопису та каліграфії Китаю краще пізнати не лише техніку малювання, а й сам зміст картин, ментальність українців, їх думки та почуття.

У 2012 році нами був започаткований проект створення музею «Культури та побуту України в Китаї», який, до початку його відкриття (осені 2015 року), має увібрати в себе найкращі здобутки українського мистецтва та народної творчості. Китай - це країна, яка вміє і хоче знати мову інших народів, вивчати їх культуру та історію. Для того, щоб розуміти сформовані століттями українські цінності, треба пізнавати етапи їх формування, кроки модернізації та вдосконалення. Відвідавши музей, громадяни Китайської Народної Республіки зможуть відкрити для себе цілісність всієї української історії з періоду найдавнішої трипільської культури, Київської Русі, козацької доби, часи боротьби за незалежність та сьогодення. До їхньої уваги будуть представлені дерев’яні архітектурні експонати з елементами побуту, які були зібрані зі всієї України.

Шевченко у своїх віршах закодував пророцтво України і лише українець може достеменно зрозуміти весь сенс сказаного. Китайцям дається можливість поступово розширювати свої знання щодо української культури. Ознайомлюватися з мистецтвом України допомагатимуть кваліфіковані спеціалісти, які знаходитимуться у музеї чи на організованих майстер-класах.

Українському народу не один раз доводилося бувати на роздоріжжі інтересів, через які виникали конфліктувати з різними народами і племенами. В результаті цього доводилось весь час захищати свою землю і незалежність від ворогів, що не припинилося і до тепер. Китайцям важко осягнути всю глибину життєвого досвіду українського народу. Тому, в рамках ще одного проекту " Друга Світова війна - уроки минулого і перестороги для майбутнього" , де головним завданням проекту, користуючись глобальною нагодою 70-річчя перемоги у Другій Світовій війні і значення в ній міжнаціональної єдності держав антигітлерівської коаліції, привернути увагу усього світу, а особливу Китайської народної республіки,  до глибинної між цивілізаційної природи конфлікту, що нині локалізувався на Донбасі у агресивній формі постімперського рецидиву. Китай - країна, яка, на разі, є досить потужною, має змогу усвідомити сучасну роль України і її необхідність для теперішнього і майбутнього світу через призму історії та культури.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишею і натисніть Ctrl+Enter.
Останні записи
Контакти
E-mail: [email protected]